Vyklepavanie ikier,umela tlamka.Preco nie?

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Vyklepavanie ikier,umela tlamka.Preco nie?

Příspěvekod marek » 01 pro 2005, 00:42

Prosim vsetkych chovatelou ktory maju skusenosti s vyklepavanim ikier a ich dalsim odchovom v umelej tlamke aby sa vyjadrili k tejto teme.Ake su negativa a pozitiva.Dakujem.
marek
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 21 říj 2005, 05:21
Bydliště: michalovce

Příspěvekod Radim Zídek » 01 pro 2005, 17:57

Jediné pozitivum na umělém odchovu je, že uspěšnost odchovu je vyšší a samice se mohou častěji vytřít. Většinou toto dělají zisku chtivý chovatelé a gigantické pěstírny. Negativa jsou tato, ryby jsou v dospívání a dospělosti agresivní a špatně se starají o svá mláďata. Z vlastní zkušenosti vím. Ryby se mě vybily. Nikomu nedoporučuji uměle odchované ryby kupovat!!!!!!!
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Bob » 02 pro 2005, 10:50

Marek, myslim, ze s touto temou tuna nepochodis. Pred casom si pisal, ze mas problem s odchovom ryb http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=525 , ze Ti samice nedonasaju mlade. Vtedy sme dosli na to, ze to mohlo byt zlou kvalitou vody a ten problem si uz poriesil. Bol som v chovni u p. Fuljera a mal tam sice umele tlamky, ale u Tropheusov ikry nevyklepaval. Videl som na vlastne oci, ze samice nosili male ryby. Dopraj samiciam cas aby ikry vynosili, je to pre nich prirodzene a ked tak im odober na 14-21 den male ryby, ktore budu mat stravene zltkove vacky a nebudes mat problem s plesnivenim ikier v umelej tlamke. Ak budes nadalej odoberat samiciam ikry, tak mozu stratit reflex vychovavat mlade a problem moze byt aj ta spominana agresivita takto odchovanych ryb. Ak to budeme robit vsetci, tak sa nam casom mozu chovne skupiny vybijat a ludia budu nuteni kupovat iba odchyty a tie su velmi drahe, takze chov Tropheusov moze takto skoncit :cry: a to by bola velka skoda. Teraz som to troska zahnal do krajnosti, ale mozne je vsetko. Viem, povies si, ze Ty tieto male ryby nebudes mat vo svojom akva, ale potom sa Ti cudujem, ze si vobec takuto temu otvoril a napisal, ze takto odchovavas ryby. Uz vidim znenie Tvojho inzeratu: predam T. dubisi za..... a prvu reakci. Od neho ryby nekupujte, on vyklepava ikry :( ..... Prizna sa, ze som tiez "vybral" samicu, ale az po troch tyzdnoch, ked uz boli ryby celkom vyvinute. Este pre Teba takto odoberiem desat ryb co si chcel a tymto s odoberanim malych koncim. Samotne nahananie ryb po akva je velmi strasujuce pre celu skupinu . Raz mi po takej nahanacke ochoreli na krupicku :( , takze mi to za to nestoji a dom si z predaja ryb nepostavim ::s27::
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Vyklepavanie ikier

Příspěvekod marek » 03 pro 2005, 00:05

Sodchovom Tropheusou este len zacinam.O umelom odchove som sa docital v jednom clanku na internete kde o nejakych negativach odchovu v umelej tlamke nebolo napisane vobec nic.Sam som to vyskusal preto ze moje samice pozierali ikry uz na druhy den po vytere.Vtedy bol problem v NO3. Takze diky za Vase nazory a ja radsej prejdem na odchov prirodzenou cestou.
Ak ma este niekto nejake negativne skusenosti s tymto odchovom,vyjadrite sa pre dobro veci.
marek
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 21 říj 2005, 05:21
Bydliště: michalovce

Příspěvekod Jerry » 03 pro 2005, 11:23

Když jsem nakupoval ryby do svého akvária, prodejce mě informoval že tlamovci nejslo uměle odchovaní ale samičky mladé donosily až do konce. Tenkrát mě to až tak nezajímalo a měl jsem taky málo zkušeností, ale poté co se mi všechny samičky poprvé vytřely a všechny napoprvé donosily mladé jsem poznal že význam to má.
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun


Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků