mám to zkusit?

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

mám to zkusit?

Příspěvekod Jenda » 11 led 2006, 17:53

Konecne jsem se dockal - o vikendu napustim 500l nadrz, moje prvni, desne se na to tesim. Cekam na to temer rok.
A skoro tak dlouho jsem tady na tom foru, casto i nekolikrat denne.
Kolikrat jsem byl v pestirnach nebo akvaristikach, to uz ani nespocitam. Puvodne jsem chtel barevne akva, malawki, ale naprosto, totalne a definitivne jsem se zamiloval do Tropheusu. Libi se mi jako ryby, libi se mi jejich chovani, libi se mi...
No a moje otazka zni: Mam to zkusit? Nebo je to tak obtizne, jak nekteri (prave ze ne vsichni) tvrdi?

Diky moc,
Uživatelský avatar
Jenda
častý přispívatel
 
Příspěvky: 208
Obrázky: 15
Registrován: 09 čer 2005, 14:22
Bydliště: Slany

Příspěvekod canart » 11 led 2006, 18:54

Gratulujem Jendo! Tak do toho vpadni ;)

To, ze Tropheusy NIE su narocne Ti povie ten, kto s nimi a vseobecne s cichlidami najma 2 africkych jazier MA vascie skusenosti. Potom uz vie co a ako a nie je nic lahsieho, ako uspesne chovat a odchovavat tieto nadherne ryby. Ale je tam to ale...skusenosti. Clovek sa vsak uci stale.
Tych faktorov nie je vela, co treba dodrzat, ale je to najma disciplina v kazdej cinnosti (cistenie+vymena vody, krmenie, pocty atd.)

Ak myslis, ze na to mas, chod do toho...neziadaj vsak, aby za Teba rozhodoval niekto iny. Ak to skutocne chces, tak ja aj tak uplne jedno, co Ti tu napiseme, aj tak urobis, co budes chciet ;) Tusim, ze to velmi chces a ak Ti par ludi povie urob to, tak Ta to asi posupne, chapem. Premysli si, ci dokazes vsetko s rozvahou riesit, prekonat pripadne sklamanie a kasli na trendy :)

Mas jednu velku vyhodu, na vsetko sa mozes tu alebo inych forach po svete spytat. Drzim palce!
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Rostratus » 11 led 2006, 20:58

Presne tak Jenda, je to len na tebe. Pokiaľ by som ti mohol ja doporuči? začni najprv s Tropheus Dubois. Podľa môjho názoru a myslím aj iným sú tieto Tropheusy najmenej náročné zo všetkých tropheusov. Tým ?a zároveň nechcem odhovárať od iných druhov. Stačí neaká malinká chyba, o ktorej ani nemusíš vedie? a môžeš mať celú chovnú skupinu za pár dní včudu. Ale inak držím palce aj ja. :D
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Bob » 12 led 2006, 10:11

Ahoj Jendo, som rad, ze si sa rozhodol pre Tropheusov. :wink: Su to nadherne ryby :D Co sa tyka ich narocnosti, tak si vyzaduju svoje. Ak budes dodrziavat vsetky pravidla chovu a krmenia tak sa nemas coho bat. Samozrejme ze riziko je tu stale, ale kde nie je? Ak Ti mozem poradit v prvom rade si dobre zabehni akva a filtre, aby si potom nemal problemy s NO2 na ktore su Tropheusy velmi citlive a ak sa k tomu este prida stres z prepravy moze to dopadnut zle. Ako pisal canart, su tu fora, kde mozes ziskat kopec informacii a rad, ale prax je prax a tu z fora neziskas. Drzim palce :D
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Radim Zídek » 12 led 2006, 10:26

pokud dodržíš všechny základní pravidla o chovu těchto ryb a budeš se jim věnovat určitě se ti odmění krásným vybarvením a chováním, jsou to velice inteligentní ryby a když vidíš jak tě vítají je to naprosto úžasný pocit a opravdu ti přirostou k srdci. Osobně bych se toho nebál, hlavně to chce koupit opravdu kvalitní odchovy a nebo divočáky.

Mít řádně zaběhnutou filtraci a "uzrálou" vodu.
Moc ti přeji aby se ti to povedlo a fungovalo to.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Jenda » 12 led 2006, 11:34

Diky Vam vsem za podporu, chci je, chci to zkusit, jsou to opravdu nadherne ryby. Teoretickou zkousku bych urcite slozil na jednicku, ted jen jak ta praxe :shock:
Technicky by to taky melo klapnout:
nadrz 140x60x60, tedy cca. 500 l
vnitrni filtr (biovakcit) objem 30 l
pozadi kompletne z lavy
cerpadlo s prisavanim vzduchu + pridavne vzduchovani
stala vymena vody - tzv. prutocna nadrz
topitko 300W

Mno, tak uvidime...
Radime, ehm, kdy Ti zacne fungovat ta Tvoje skroma "rybarna"?
Uživatelský avatar
Jenda
častý přispívatel
 
Příspěvky: 208
Obrázky: 15
Registrován: 09 čer 2005, 14:22
Bydliště: Slany

Příspěvekod Radim Zídek » 12 led 2006, 21:45

ta již funguje asi 14 dní :D
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod tomas stredocech » 12 led 2006, 21:54

Ahoj Jendo,

tak te vitam mezi Tanganykari, to vis je to hodne vysoko ..... Jsi uz rozhodnuty k tropheusum, muzes tam dat i 4 ruzne formy, chovatel ti poradi jak je naparovat, aby se ti nekrizili - urcite si nejdrive vyber formy, ktere se ti budou libit, podle mych zkusenosti to zas takovy hypochondri nejsou vydrz dost, ale kvalita vody je opravdu prvorada, doporucuji mesic jen filtrovat a mozna se zastvav u me dam ti par zabehnutych biovakcinu s bakterii. tak at se ti dari africe zdar tomas
Uživatelský avatar
tomas stredocech
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 148
Registrován: 21 bře 2005, 00:14
Bydliště: střední čechy

Příspěvekod Jenda » 13 led 2006, 10:10

To Radim: O vikendu napoustim ::s27:: Pak mesic zajizdim ::s26::
Urcite bych se chtel mezitim k Tobe vypravit, napred jen na cumendu a na rady a pak i na nakupy. Je mozne prijet i pres tyden nekdy odpoledne?
Uživatelský avatar
Jenda
častý přispívatel
 
Příspěvky: 208
Obrázky: 15
Registrován: 09 čer 2005, 14:22
Bydliště: Slany

Příspěvekod Jenda » 13 led 2006, 10:12

To Tomas: Moc diky za povzbuzujici slova i za nabidku! :D Moc rad ji vyuziju, uz taky kvuli tomu, ze bych chtel videt ten Tvuj bazen na vlastni oci, to je vazne megalomansky dilo! :-)
Ozvu se!
Uživatelský avatar
Jenda
častý přispívatel
 
Příspěvky: 208
Obrázky: 15
Registrován: 09 čer 2005, 14:22
Bydliště: Slany

Další

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků