Jake zvolit pozadi....

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jake zvolit pozadi....

Příspěvekod Marek1115 » 20 led 2006, 17:35

Prosim poradte, Jak nejlepe navrhnout nadrz pro tropheuse+goby+snekace

Pozadi budu mit s extrd. polystirenu a nevim, jakou mam zvolit koncepci. Mam doma Malawi a tam jsem vyprojektoval MORE jeskyni, ze jsem ani nedaval do akva zadne kameny. Na canartovych strankach jsem se docetl, je cim vice je jeskyn, tim vice jsou ryby agresivni. Mam tedy udelat pozadi bez jeskyn a do akva dat kameny a nebo muzu pouzit kombinaci obojiho.

A jeste otazecka, kam ze se ty rybky schovavaji :8: . V akva boba i canarta tech skrysi oravdu moc neni (aspon tak mi to pripada). Je chovani v tomto smeru hodne odlisne od malawi ryb?

A spi tropheusove na pisku nebo v jeskynkach, jako malawi?

Vim, ze otazek je to vela, ale prosim o podporu. nevim si rady, nevim, nevim :3:

Diky Marek
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

Příspěvekod Rostratus » 20 led 2006, 20:46

No pri tropheusoch sa nedoporučujú skrýše. Maximálne jeden veľký kameň, pretože by si robili medzi kameňmi teritória a tým by sa zvýšila ich agresivita.
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod canart » 20 led 2006, 22:07

Tych velkych kamenov moze byt i viac ;)

Tropheusy nemaju potrebu sa skryvat. Vacsinu casu stravia kludnym plavanim pocelom akva a oskrabavanim rias z kamenov, niekedy v celom hufe naraz na jednom mieste. Ak vzniknu v akva vhodne podmienky (umiestnenie mnozstva kamenov s jaskynami) na to, aby si niektori samec/samci "uvedomili", ze by niektora jaskyna mohla byt iba ich, budu sa snazit si toto teritorium obsadit a branit voci ostatnym jedincom velmi agresivne. Niekedy si to zmysli jeden naj samec a ovladne takmer cele akva.
Ryby sa pri spanku poukladaju niekde pri dno popri kamene.

Pri vyrobe pozadia by som odporucal nie prilis clenite pozadie a doplnit par kamenov. Najlepsie je niekde po stranach akva plozit par mensich kamenov na kopu, ktore budu sluzit ako miesto, kde samice vypustia mlade. Ja som takuto kopku umiestnil zhruba v strede pri zadnej stene.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Marek1115 » 21 led 2006, 20:43

Diky za neocenitelne rady.......

V moji pomyslne soutezi o nejlepsi tanganickou nadrz vyhral Radim Zidek, protoze mi to pripada jako nej prirodni akvarium. V zavesu za nim je pro me canart a o treti misto se deli vicero akvaristu..... Sakra, fakt prvotridni akva.

Takze jeste jedou..diky diky diky
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

Příspěvekod Radim Zídek » 21 led 2006, 22:02

TO Mark 1115: Jak píše Canart, pozadí bych udělal plastické bez různých schovávaček a snažil se ho udělat do barvy a tvaru kamenů, které chceš použít. Jinak ti moc děkuji za uznání a potěší, že se ti mé akva líbí. Na druhou stranu musím říct, že to co je na fotkách v mé galerii je slaboučký čajček oproti tomu co jsem včera dokončil. Vzhledem k tomu, že jsem z velkého akvárka doma přestěhoval všechny ryby do nově vzniklé pěstírny, naskytla se příležitost si pohrát s novým pozadím, kamením a nikam nespěchat. Vzniklo tedy designově uplně nové akvárium s netypickým pozadím a uspořádáním kamenů. Inspirací mě bylo několik fotek z jezera a pokusil jsem se vytvořit tzv. kamennou planinu s navazujícím skalnatým masivem. Tentokrát jsem sám se sebou spokojen a to je co říct. Pokud to nemáš do HK daleko, klidně přijeď juknout a třeba chytneš nějákou inspiraci.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod canart » 21 led 2006, 22:10

Marek1115: Vdaka za uznanie!

Radim: Tak to budes musiet sikovno hodit par fotiek, urcite to bude perfektne...poznam to, ked kriticky clovek pochvali vlastne dielo, tak potom to je bomba! ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Boban » 21 led 2006, 22:14

To Radim: Tak to doufám až to budeš mít, že to nafotíš a pochlubíš se zde. Jsem hrozně zvědavej a myslím že nejen já :o
Uživatelský avatar
Boban
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Obrázky: 30
Registrován: 08 říj 2005, 18:55
Bydliště: Brno

Příspěvekod Marek1115 » 21 led 2006, 23:55

To Radim: Prijedu opravdu neskutecne rad. Nekdy pristi tyden bych ti poslal mail a domluvili by jsme se. Uz ted se tesim.
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

Příspěvekod Radim Zídek » 22 led 2006, 00:12

Bezva, taky se těším na setkání u kafča, buď napiš mail a nebo brnkni na 606840365. Je mě jedno, který den, zařídím se.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Mauve » 23 led 2006, 17:18

Radimovi se ten nový layout opravdu náramně povedl, myslím, že se máte všichni nač těšit a jak píše, když si to on, velký sebekritik, pochválí, tak už to opravdu musí být něco! (a je!)

Jinak stejné osazenstvo jsem si nedávno pořídil (tropheusy+ goby + šnekáče) a zatím se mi to jeví jako správná volba, malinko kamenů oproti malawi jsem přidal (tam jsem neměl skoro žádné) a to hlavně kvůli eretmodům, kteří se mezi nimi celý den prohání.
Tropheusy do nich moc nelezou a šnekáči (neolamprologus multifsciatus) už vůbec ne.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků