Frontosa - co k ni za ryby?

Diskuze pouze o rybách rodu Cyphotilapia!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 19 úno 2009, 23:23

Mandy - co ma prosimte za skupinu Frontos v tech 300 litrech vody? Je mi jedno jak zvucne jmeno ma Tvuj znamy chovatel, od ktereho cerpas informace. Lidi, zkuste pouzivat taky svuj mozek a ne jen slepe kopirovat co dela nekdo jiny! V tak malych akvariich muzou byt Frontosy kdyz jsou male, ale az vyrostou, bude to tam pro ne utrpeni, se kterym proti vam nic nezmuzou a nezbyde jim absolutne nic jineho nez to trpet. Copak se nedokazete vzit do tech ryb?????
Renek - Frontosy se chovaji v hejnu v poctu aspon 5 ks. Dospeli samci meri 40cm, samice 25cm. Tvoje akva ma sice peknou delku, ale pri sirce 40 cm by mely ryby co delat aby se vubec otocily a pri vysce 45 cm samcum skoro poleze hrbetni ploutev z akva nad hladinu. Ty ryby bys mohl mit ve svem akva nez vyrostou. Frontosy rostou pomalu, tak bys mel cas zaridit vetsi akva. Ale pokud uz ted vis, ze to nepujde, tak se do nich ani nepoustej.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mandy » 20 úno 2009, 08:47

.
Naposledy upravil mandy dne 03 pro 2015, 18:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod Petr Ruzicka » 20 úno 2009, 12:27

Má tam tedy 5 kigom,ale zajímalo by mě jestli tam má ještě nějaké jiné ryby? A jakou tam má dekoraci ? Myslím si,že je rozdíl jestli má ryby na chov nebo na okrasu.
Uživatelský avatar
Petr Ruzicka
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 46
Registrován: 16 črc 2008, 19:48
Bydliště: Liberec
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Příspěvekod A+I » 20 úno 2009, 23:09

Petr Ruzicka píše:Má tam tedy 5 kigom,ale zajímalo by mě jestli tam má ještě nějaké jiné ryby? A jakou tam má dekoraci ? Myslím si,že je rozdíl jestli má ryby na chov nebo na okrasu.

Pro ryby to rozdil urcite neni, ty ho nijak nepocituji kdyz se musi tlacit v prostoru podobnem jako kdyz date treba malou tetru do 2 dcl sklenice od horcice polozene nalezato (pomer velikosti ryby k prostoru je skoro stejny).
Ja se tu nechci hadat, je mne jen lito ryb, ktere musi zit tak na tesno, protoze jsou "jen" na chov :( .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Pavel V » 21 úno 2009, 09:10

A+I píše:
Petr Ruzicka píše:Má tam tedy 5 kigom,ale zajímalo by mě jestli tam má ještě nějaké jiné ryby? A jakou tam má dekoraci ? Myslím si,že je rozdíl jestli má ryby na chov nebo na okrasu.

Pro ryby to rozdil urcite neni, ty ho nijak nepocituji kdyz se musi tlacit v prostoru podobnem jako kdyz date treba malou tetru do 2 dcl sklenice od horcice polozene nalezato (pomer velikosti ryby k prostoru je skoro stejny).
Ja se tu nechci hadat, je mne jen lito ryb, ktere musi zit tak na tesno, protoze jsou "jen" na chov :( .


Souhlasím cítím to stejně a proto jsem takto reagoval. U Brovy jsem měl a mám možnost kochat se Frontíkama a v 750l vypadjí impozantně. Viděl jsem je i vchovné 350 ale tam se báli byli schovbané a nebyl to prima pohled. Tož tak .
Uživatelský avatar
Pavel V
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 pro 2007, 18:49

Re: Frontosa - co k ni za ryby?

Příspěvekod mc23 » 19 lis 2015, 13:31

Ahoj,po 7 rokoch malawi (cyrtocari,alunocari-odisli starobou do vecnych lovist)+ frontosy(4ks stare od 15-20cm;3ks odchovy cca 10cm)som doplnil pred mesiacom 10ks leleupi cca 3cm (zatial bez strat) s cielom vytvorit ciste tanganika akvarium a chcem este doplnit :
1,kupit 5 ks C.F. bangwe yelow aspon od 6 cm, ale v sucasnosti v celej CR a SR nie su. ALEBO
2,kupit iny druh podobnych frontoz, ale tu sa obavam krizenia ALEBO
3,pockat pokial budu v ponuke resp. nejake sa odchovaju v akvariu A SUCASNE TERAZ
4,doplnit cca 15 cyprichromis ( mam na ruke leptosoma jumbo yelow head 7 cm alebo microlepidtus mboko 12cm), pretoze frontici su celkom stratení v akvariu a su casto schovane.
Akvarium ma 600litrov a ciel je cca 10 cf bangwe yelow, 15 cyprochromis,10 leleupi. Velmi pekne dakujem za doporucenia a nazory.
Michal
mc23
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 4
Registrován: 28 srp 2009, 10:54
Bydliště: Nová Dubnica

Předchozí

Zpět na Akva Frontosa & Gibberosa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků