FROTOSA

Diskuze pouze o rybách rodu Cyphotilapia!

Moderátor: Team AkvaMalawi

FROTOSA

Příspěvekod NIKITA » 21 lis 2006, 14:22

Chci se zeptat v jaké nejmenším akvu by se daly chovat fronosy díky za odpovědi.... :?:
Přílohy
mini1302.jpg
mini1302.jpg (3.02 KiB) Zobrazeno 6529 krát
Uživatelský avatar
NIKITA
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2006, 16:22

Příspěvekod Martin Novák » 21 lis 2006, 20:26

Doporučoval bych nádrž minimálně 400 litrů. Ideálně ovšem těch 700 litrů.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Frontosa jak na to poraďte..

Příspěvekod NIKITA » 21 lis 2006, 21:09

Mám AQ 150*50*45 (D*Š*V) a radil jsem se se známým a ten má chovnou stanici na frontosy a rikal že by to šlo ale raději se zeptám z více ůhlů pohledu než se do toho pustím a jestli by to šlo tak jestli stačí mít výšku 45 cm prý stejne není třeba vyšší AQ protože se pořádně neprosvítí .Další dotaz mám kolik asi přefiltruje fluval 203 za hodinu litrů ztratil jsem manuál a nemůžu to najít ,a ještě dotaz jestli by mohly být frontosy např s Tropheus Bemba?A mám ještě jeden problém chci si dát AQ do prostoru tak aby stálo uprostřed pokoje a chci to co nejvíce zamaskovat tak aby to byl jakoby cistý průřez přirody a nechci ať mi tam jde vidět moc vecí a hlavním problémem je u mě topítko nevím jak ho zamaskovat nebo kam ho umístit tak aby nebylo vidět jestli nemáte nějakou zkušenost ohledně tohoto?..děkuji za odpověd... :(
Uživatelský avatar
NIKITA
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2006, 16:22

Re: Frontosa jak na to poraďte..

Příspěvekod Martin Novák » 21 lis 2006, 21:42

NIKITA píše:Mám AQ 150*50*45 (D*Š*V) a radil jsem se se známým a ten má chovnou stanici na frontosy a rikal že by to šlo ale raději se zeptám z více ůhlů pohledu než se do toho pustím a jestli by to šlo tak jestli stačí mít výšku 45 cm prý stejne není třeba vyšší AQ protože se pořádně neprosvítí.

Tak možná by to v tomto akva šlo, ale v dospělosti by je to rozhodně chtělo přestěhovat do většího.

NIKITA píše:Další dotaz mám kolik asi přefiltruje fluval 203 za hodinu litrů ztratil jsem manuál a nemůžu to najít

To nevím, ale na netu si najdi nějaký profil a tam to jistě bude.

NIKITA píše:ještě dotaz jestli by mohly být frontosy např s Tropheus Bemba?

Už se to tu myslím řešilo a ideální to není, jelikož mají tyto dva druhy naprosto odlišné potravní nároky a navíc ryby Tropheus jsou velmi živé a rychlé a Cyphotilapie naopak klidní, pomalí plavci.

NIKITA píše:A mám ještě jeden problém chci si dát AQ do prostoru tak aby stálo uprostřed pokoje a chci to co nejvíce zamaskovat tak aby to byl jakoby cistý průřez přirody a nechci ať mi tam jde vidět moc vecí a hlavním problémem je u mě topítko nevím jak ho zamaskovat nebo kam ho umístit tak aby nebylo vidět jestli nemáte nějakou zkušenost ohledně tohoto?..děkuji za odpověd... :(

Tak zaprvné. Moc nedoporučuji postavit akvárium doprostřed pokoje, neboť Cyphotilapie jsou velmi lekavé a bojácné ryby. Když je vystavíš do centra všeho dění, tak budou neustále ve stresu a ve svých úkrytech. Zamaskovat svou akvarijní techniku můžeš buď v externím filtru (v Tvém případě to nelze) nebo v pozadí.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod NIKITA » 21 lis 2006, 23:35

:o ...moc děkuji za odpovědi tak rychle jsem je necekal a jsem opravdu příjemně překvapen.. :24:
Mám ještě jeden dotaz už poslední v dnešním dni jestli nevíte o nějakém levném výrobci Aqarii někde tady jsem četl že něco kolem 9,50 za litr a tohle je super cena.děkuji za odpoveď
Uživatelský avatar
NIKITA
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2006, 16:22

Příspěvekod NIKITA » 22 lis 2006, 18:19

Mám zas nějaké dotazy budu si vyrábět pozadí a nikde nepíšou jakýmy barvama se to může natírat nevím jestli na to můžu použít normální barvy nebo nějaké speciál protože mi připadá blbé to přetřít normální barvou vždy´t ta by se pod vodou z toho smazala a urcite by to melo velký vliv na vodu.děkuji za odpověd. :o
Uživatelský avatar
NIKITA
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2006, 16:22

Příspěvekod NIKITA » 22 lis 2006, 18:29

jeste se chci zeptat jestli je dostatecna vyska vodniho sloupce 40-45 cm specialne pro Frontosy a Tropheusy?
Uživatelský avatar
NIKITA
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2006, 16:22

Příspěvekod mikro » 22 lis 2006, 19:55

Ahoj,
Pouzij tlacitko uplne nahore skoro nejvice nalevo HLEDAT, zadej " pozadi" a tuk enter. Najde to spousta veci ohledne pozadi. Nebo projed forum Technika. je tam toho spousta. Nebo napriklad google. take mnoho. Kdyz paknebudes jeste neco vedet. zeptej se ;-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Akvam@n » 22 lis 2006, 19:58

Já bych dal 1000litrů jinak to nemá cenu.
Uživatelský avatar
Akvam@n
podezřelý uživatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 03 úno 2006, 15:12

Příspěvekod NIKITA » 23 pro 2006, 21:07

Našel jsem na netu konečně aspoň náhledy na různe druhy Frontos tak to tady hodím je tam více ryb tak se můžete mrknout fakt pěkné...http://www.pbase.com/pschia/cichlids&page=all
Uživatelský avatar
NIKITA
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2006, 16:22

Další

Zpět na Akva Frontosa & Gibberosa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron