pořízení frontos ano či ne :-)

Diskuze pouze o rybách rodu Cyphotilapia!

Moderátor: Team AkvaMalawi

pořízení frontos ano či ne :-)

Příspěvekod anie » 06 bře 2007, 23:50

ahoj všem, dneska mi bylo nabídnuto k odběru 10 ryb, cichlidy frontosa, kamarádovi se rozmnožily v akváriu, a dospělý samec je tam prý nějak utlačuje že by nemohly patřičně vyrůst, a asi jich tam je prostě už moc... o akváriu jsem uvažovala, bohužel je jak jsem se dočetla na téhle supr stránce dost malé, objem jen 90 litrů bez kamenů atd. Myslím že jsou ryby zatím hodně malé, a že by to člověka nadchlo natolik že by později určitě pořídil velkou nádrž, ale jen nevím zda jim to bude pro začátek stačit, to je v podstatě první dotaz.

a druhý - kamarád by rád až ryby vyrostou si třeba 2 samičky vzal zpět, snesou se samci i když již ve vetším akváriu? je nějaký doporučený počet, poměr samců a samic?

děkuji moc!! :)
anie
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 bře 2007, 23:40

Příspěvekod NIKITA » 07 bře 2007, 19:07

Na tvůj první dotaz zda li frontosy do 90 litru určitě a 100% neee.Takhle ryba dorůstá až 30cm.Jako přechodné akvárium by se o tom možná dalo polemizovat to nevím ale na hodně krátkou dobu já osobně bych to vůbec nedoporučoval.

Za druhé to nevím jestli ti je známo ale frontosy se dožívají neco kolem 18 a výše let takže nevím kdy myslíš až vyrostou každopádně je to běh na dlouhou trať . A co se týče toho abys dala dorostlé ryby do jiného akvária to bych taky moc nedoporučoval mezi těmito druhy se vytváří dost silné vazby a nevím jak by přijala jiná chovná skupina cizí ryby.

Každopádně tě tím nechci odrazovat jsou to velké krásné a vznešené ryby ale pokud Frontosy tak opravdu chce to mít prostor já bych doporučoval začínat z litráží 600l a výše ale samozřejmě je tady spousta lidí kteří je mají třeba v 400l a dobře se jim daří ale já bych to nedělal.... :o
Uživatelský avatar
NIKITA
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2006, 16:22

Příspěvekod V.Karlowatz » 07 bře 2007, 20:51

Mozno trochu prezeniem, ale 90L by malo byt na jednu frontosu.
Uživatelský avatar
V.Karlowatz
přispívatel
 
Příspěvky: 178
Registrován: 02 lis 2006, 17:55
Bydliště: doma

Příspěvekod NIKITA » 07 bře 2007, 22:25

V.Karlowatz píše:Mozno trochu prezeniem, ale 90L by malo byt na jednu frontosu.


Plně souhlasím 90L je opravdu moooc málo na takové ryby.. :cry:
Uživatelský avatar
NIKITA
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2006, 16:22

Příspěvekod anie » 08 bře 2007, 11:52

ahoj, díky moc za všechny odpovědi, taky se mi to nezdá jako moc dobrej nápad ale jsou zatím malé tak 4 cm, tak nevím jak rychle rostou, ale snad by to pro začátek šlo...jen přechodně...ve zverimexu mu je nechtějí vzít a v tom kamarádově akváriu to vypadá že je ten samec bude trochu ohrožovat...
anie
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 bře 2007, 23:40

Příspěvekod Ruda » 08 bře 2007, 12:40

90l bych nedoporučoval vůbec pro Malawi a Tanganyiku. Pro frontosu už ale vůbec ne. Ta krásná ryby tam bude jek ve vězení. :shock:
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Martin Novák » 08 bře 2007, 13:08

anie píše:ahoj, díky moc za všechny odpovědi, taky se mi to nezdá jako moc dobrej nápad ale jsou zatím malé tak 4 cm, tak nevím jak rychle rostou, ale snad by to pro začátek šlo...jen přechodně...ve zverimexu mu je nechtějí vzít a v tom kamarádově akváriu to vypadá že je ten samec bude trochu ohrožovat...

Nedoporučuju ani přechodně. Tyto ryby jsou schopné v prním roce života narůst o 15cm. V 90-ti litrech se budou akorát trápit. Takto malé akvárium bych doporučoval spíš na tetrovité malé ryby nebo pár živorodek.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod mig07 » 08 bře 2007, 22:19

Martin Novák píše:Nedoporučuju ani přechodně. Tyto ryby jsou schopné v prním roce života narůst o 15cm. V 90-ti litrech se budou akorát trápit. Takto malé akvárium bych doporučoval spíš na tetrovité malé ryby nebo pár živorodek.


Dobré vedieť s tým rastom. Planujem do môjho 675 l akva dať asi 9-10 ks mladých frontos a nevedel som ako rýchlo narastú. Nebude ich tam moc? Najprv som chcel 7-8 ale potom som si povedal 9-10 a neskôr vyberiem 2 samcou na 6 samic .
Uživatelský avatar
mig07
přispívatel
 
Příspěvky: 140
Obrázky: 20
Registrován: 15 led 2007, 16:52
Bydliště: Senica, SR

Příspěvekod Martin Novák » 09 bře 2007, 01:01

mig07 píše:
Martin Novák píše:Nedoporučuju ani přechodně. Tyto ryby jsou schopné v prním roce života narůst o 15cm. V 90-ti litrech se budou akorát trápit. Takto malé akvárium bych doporučoval spíš na tetrovité malé ryby nebo pár živorodek.


Dobré vedieť s tým rastom. Planujem do môjho 675 l akva dať asi 9-10 ks mladých frontos a nevedel som ako rýchlo narastú. Nebude ich tam moc? Najprv som chcel 7-8 ale potom som si povedal 9-10 a neskôr vyberiem 2 samcou na 6 samic .

No, já jich mám na 400litrovou nádrž 3 ks. A není zatím problém. Na 675litrů 10ks se mi zdá hodně.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod mig07 » 09 bře 2007, 15:47

Tak ich dam tých planovaných 6-7 ks. :o
Uživatelský avatar
mig07
přispívatel
 
Příspěvky: 140
Obrázky: 20
Registrován: 15 led 2007, 16:52
Bydliště: Senica, SR

Další

Zpět na Akva Frontosa & Gibberosa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků