Jaké světlo pro Moby?

Diskuze pouze o rybách rodu Cyphotilapia!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 02 lis 2009, 23:17

Tak kdyz s nima nemas problemy, nebylo by lepsi je nechat, ale svitit s mene trubicema? Pokud vypadaji dobre...
Clovece, Rudo, ja se ted divam do Tve Galerie, a jestli to je to Dennerle, co mas nad tema poslednima fotkama, tak to neni zadna slava pro zvyrazneni modre barvy. Ty bys potreboval nejakou zarivku podobnou Aqua Glo. Mozna ji jeste s necim zkombinovat. Ale to, co maji Hanka s manzelem (Skol) nad akva s Frontosama, tak to je nadhera! Tady se mrkni na fotky:
http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=30165
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Ruda » 03 lis 2009, 01:29

Ty fotky jsou super. Říkal jsem, že nejsem odborník na zářivky a nechám si poradit a chci poradit. Tak se do mě dejte :22: a děkuji za rady.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod A+I » 03 lis 2009, 01:45

Jo, my se do Tebe dame, neboj! Hanka rika na prvni strane tohoto tematu, ze svitili se zarivkama Philips obycejne denni svetlo a pak to zmenili na Osram a mas tam i tento odkaz: http://www.osram-shop.cz/download/114-kap_04.page20.pdf . Ale netusim, s kterym svetlem je ta fotka na Tlamovcich, ale typuju, ze to nebude obycejne denni svetlo. Zeptame se jich:
Hanko, jses tady??? :lol:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Skol » 03 lis 2009, 07:53

Hezké bílé ráno - taky vám tak krááásně nasněžilo?
Fotka je focená v den uvěřejnění, takže jsou to Osramky. Jen už si nepamatuji, kolik jich jelo, myslím že kvůli focení čtyři, rampu máme na osm a stabilně jedou jen dvě nebo tři. Podle mne to zabarvení trošku způsobuje modrá tapeta na pozadí. S řasou nebojujeme, v létě se nám na písku dělá spíš zelená než hnědá (přikládám zo bízkosti okna a zvlášť v létě máme světla až až, loni jsme dokonce používali jen jednu, objevila se totiž i troška té sinice).
Sem tam musím hnědou sundat ze zadního skla, ale není to nijak dramatické.
ještě poznámka, ty původní Philipsky měli určitě taky označení TLD s číslem 965.
Uživatelský avatar
Skol
uživatel webu
 
Příspěvky: 49
Obrázky: 6
Registrován: 15 pro 2005, 19:28
Bydliště: Pejškov u Tišnova

Příspěvekod Ruda » 03 lis 2009, 20:39

A+I píše:Jo, my se do Tebe dame, neboj! Hanka rika na prvni strane tohoto tematu, ze svitili se zarivkama Philips obycejne denni svetlo a pak to zmenili na Osram a mas tam i tento odkaz: http://www.osram-shop.cz/download/114-kap_04.page20.pdf . Ale netusim, s kterym svetlem je ta fotka na Tlamovcich, ale typuju, ze to nebude obycejne denni svetlo. Zeptame se jich:
Hanko, jses tady??? :lol:

Musel bych změnit patky na rampě, protože trubice v odkazu mají pr.26 mm a já mám trubice pr.80 mm.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Ruda » 03 lis 2009, 21:33

Už jsem se rozhodl. Vezmu Dennerle TROCAL-SUPER COLOR-PLUS 58w/150cm T8
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Kamil » 03 lis 2009, 23:55

zkoušel jsem hledat nějak utlumení zářivek, ale nic rozumnýho jsem nenašel..neví někdo o něčem? Nic co by se muselo dál upravovat (nejsem elektrikář a čas na to taky není :) ) Ty T5ky by jít měly ne?
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hroch » 04 lis 2009, 08:32

Samozřejmě existují stmívatelné-regulovatelné předřadníky pro zářivky,nebo můžeš použít např. matné krycí sklo , ale není jednodušší prostě rozsvítit nad nádrží méně zářivek nebo méně víkonné zářivky.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Kamil » 04 lis 2009, 09:59

Není, mám tam rampu, která nebyla zrovna levná a kupovat novou se mi opravdu nechce z důvodu, že v tom moby budou max. dva roky. A mohl bys poradit kde? Jestli myslíš přímo předřadníky od glomatu, tak to mi taky moc nepomůže, chce to něco do cesty těm stávajícím.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hroch » 04 lis 2009, 15:19

Stmívání zářivek není tak jednoduché jako u žárovek.
Musí se použít stmívatelný elektronický předřadník, místo stávajícího a ten stmívatelný je ještě nutné něčím řídit. Řízení je standartně 0-10V. Pokud nejsi elektrikář tak to sám nezbastlíš a je to dost drahé, předřadníky např. 2x36W okolo 2000,- a řídící jednotky jsou většinou ještě dražsí.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

PředchozíDalší

Zpět na Akva Frontosa & Gibberosa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron