čím krmíte?

Diskuze pouze o rybách rodu Cyphotilapia!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod mandy » 27 říj 2011, 11:49

čaues,granule mám oskoušený Sera Granu Red,je to speciálně pro africký cichlidy a špičkově jsou potom vybarvený a rostou jako z vody,hlavně nebobtnaj a padaj hned na dno,jinak je v tom hodně protejnů tak opatrně a nepřekrmovat,je to jen doplněk stravy,jinak převážně krmím artemií a koretrou v mražené formě
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod A+I » 28 říj 2011, 05:59

Kamil píše:... Mám poznámku k mraženýmu - jeden chovatel mi radil, ať rybám nic nekrájím (že to v přírodě taky nikdo nedělá) a tak jsem rybám házel velký kusy ryb a větší grundle. Jenže ryby se snaží do sebe nahrnout co to jde a měl jsem z toho důvodu 3 úhyny, proto radím raději menší kusy..

Kamil, ja myslim, ze je moc dobre, zes tu svou zkusenost sem napsal. Ja krajim vsechno na kousky, dokonce i krill z toho duvodu, aby se dostalo na vsechny ryby, a ne ze par nejrychlejsich hltounu se prezere a ostatni budou podvyziveni. Taky jsem uz premyslela, ze jim to nebudu krajet na tak male kousky, ze uz ryby precejenom povyrostly a budu tam hazet i par kusu vetsich, ale nejakej zenskej instinkt mne stale rika, at krajim :D . Ted koukam, ze je to mozna dobre :o .

Mandy, ja nevim, jestli jsem se na to uz nahodou neptala, ale jestli jo, tak jsem to zapomnela. Jak velky jsou ty mrazeny artemie, kterejma Moby krmis? Ivik to minulej tyden poprve koupil, a zda se mne to nejaky mrnavy, je to velky jak nejaky vetsi cervici, tak nejak asi pul inche (kolem 12,5 mm 8) ) . Je to od Hikari a jmenuje se to Mysis shrimp - je to to samy co artemie?? :?: Zatim jsem to dala na otestovani rybam Rainbows, abych videla, jestli se z toho nahodou neosypou :lol: .

Ja taky krmim Gibberosy granulema, dokonce i vlockama. Granule jsou 1 mm maly - ze stejnyho duvodu, aby se najedly vsechny ryby.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Aqua

Příspěvekod Matthes » 28 říj 2011, 10:22

Tak to je fajn, že krmíte i granulemi. Ze suchého dávám zatím jenom vločky Sera Vipan a Hikari Flake.
Mražené dávám a to hlavně artemii mořskou a sladkovodní a ještě patentky.
Už jsem dával i menší žížaly ale je z toho spíš binec :lol:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 28 říj 2011, 10:46

Za patentky dostanes urco sprda, pockej, jen co se tu objevi Mandy :D .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Aqua

Příspěvekod Matthes » 28 říj 2011, 10:52

:lol: no mám je přímo od Ondry, teda jestli to jsou patentky :D , jsou sice o něco menší než bych čekal, ale jinak vše oka.
To víš Álo, i tenkrát někteří namítali, dávat Tropheusům Artemii a jak to těm mojím svědčilo :o
Ono asi fakt hodně dělá na co jsou ryby od mala zvyklé.
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Ondra » 28 říj 2011, 13:30

Teď teda nevím jestli jsem ti dovezl Artémku nebo Petentky (Artémka mě asi zrovna došla a tak jsem dovez Patentku) :o
Řeknu to takhle, Cyphotilapie sežerou všechno a je jedno jestli je to patentka, ryba nebo granule, ale musí se krmit rozumě, nepřekrmovat a musí být v akva čistá voda. Spoustu problémů má za následek bakterie ve vodě a né přímo potrava. Hygiena nadevše... :lol:
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod A+I » 29 říj 2011, 09:26

Souhlas s Ondrem.
Dokonce i Tropheusi snesou vic zivocisnych proteinu v krmivu, kdyz maji perfektni vodu. Ale tu jde v akvariu dosahnout jedine tzv. prutocnym akvariem nebo kazdodennimi castecnymi vodovymenami.

Zdravotni problemy Gibberos po Patentkach urcite nebudou zpusobeny Patentkami samotnymi, ale zrejme kvalitou pri jejich zpracovani - vycisteni, zpusob mrazeni apod.
Kde je ten Mandy? :D
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Ondra » 29 říj 2011, 11:26

Vodu jde udržovat na velice dobré úrovni i jinak než mít průtočné akvárium, taková varianta je možná snad jen u jezera, kde je nekonečné množství vody v odpovídající kvalitě a zdarma... :o Já udržuji vodu na takové úrovni, že se pohybuji mezi 0-30 mg/l dusičnanů a to třeba u gibberos měním vodu tak jednou za měsíc :D

U těch tropheusů je opravdu důležitá ta voda, ale velikou roli taky hraje způsob krmení. Když máte ryby, které celý život žerou sušenou seru a začnete je výrazněji přikrmovat planktonem, tak může být problém. Každá změna v krmení musí být dostatečně pomalá. Proto je možné slyšet od každého chovatele jiné doporučení. Někdo může jedno týdně krmit artémií, někdo krmí plamnktonem, jiný jen sušeným...atd. Záleží, na co si ryby zvyknou a přechod z jednoho kemení na druhé musí být velice pozvolné (zde je podle mě problém při krmení granulkama :!: ).

A+I, máš částečně pravdu, že záleží jak jsou patentky zpracované, tam se ta kvalita může být diametrálně jiná. TAké může dojít k zavlečení bakterie do nádrže a pokud máte vyšší znečitění organickými látkami v nádrži, může dojít k přemnožení bakterií a následným komplikacím.
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod mandy » 30 říj 2011, 18:10

Ahooj už jsem tady ,byl jsem jen na víkend v Karlových Varech a koukal jsem jak puk,normálně tam se mluví skoro už jen rusky :-D jinak k těm dotazům Álo ,artemie kterou krmím je veliká asi tak 0,5 - 1cm jsou to takový malý ráčci a patentkou jsem psal nekrmit až tak od 15 cm do té doby to rybám nijak nevadí,aspoň podle mého pozorování a je jedno od jaké značky nebo jak znečištěné,prostě jaká koliv patentka začne dělat problém ,nemám to vykoušené přímo u MOB ,ale u Burundi,Kigoma a Kapampa,u všech těchto ryb nadělaly patentky neplechu a není to záležitost jednoho nebo dvou let,ale nějakých patnácti dvaceti let zkoušení a vždy to dopadlo stejně,proto s patentkama odmítám dál krmit a na Mobách to už fakt zkoušet nechci :-)krmení je spousta a lepšího,čistčího jako jsou již zmiňované Artemie a Koretry :-)
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod mandy » 30 říj 2011, 18:11

:)
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

PředchozíDalší

Zpět na Akva Frontosa & Gibberosa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron