Stavba 3100 litrového akvária

Diskuze pouze o rybách rodu Cyphotilapia!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod bbfh » 16 pro 2005, 20:57

Lgaspo píše:Tak im napis, mozno nam ju povolia uverejnit :wink:


napisal som, hyn se hukaze !
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod nakatenga » 16 pro 2005, 23:10

No tak tohle je taky dobrý. Ale kdysi jsem v nějakém pořadu v TV viděla reportáž, neskutečně blbě laicky podanou - ale přesto inspirativní, o nádrži něco okolo čtyř kubíků - na výšku. Vysoký sloupec vody a velikánské podivné ryby, které plavaly hrozivě mezi několik metrů dlouhými lupeny Valissneria gigantea - to se mi vrylo do paměti...
Tak po tom, co naše připravovaná nádrž prošla vývojem od 200x50x50 po 250x hl.70x v.60, následně až po podélné rozdělení na dvě nádrže s růrnými biotopy pod jednou střechou (tedy pod jedním krytem), začínám být zcela neskromná a zase mám tenhle výraz......... :twisted: .
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod tomas stredocech » 18 pro 2005, 19:21

Ahoj mam u sebe take dvojite dno celkem ze 7 dilu, a to proto ze na delce 3 metru a predpokladu jedne tuny kameni je velmi dulezite pocitat s pripadnym pnutim skla pod tonazi kameni, njedrive mi lepil Jirka Hruby primo na polystyren 4 dily vedle sebe, kazdou sparu asi 3mm vytlaceny lepidlem a pak lepidli na tyto 4 dily takove vdolky lepisla a dalsi tri tabule opet se sparou a teprve pak bocnice a predek zadek, ted mam jistotu ze tam muzu nahazet i tuny dve a a frika je preci hodne o kamenech pro neonky staci dno jednoduche, taomas
Uživatelský avatar
tomas stredocech
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 148
Registrován: 21 bře 2005, 00:14
Bydliště: střední čechy

Příspěvekod kuba » 19 pro 2005, 13:24

Tome to jsem moc dobře nepochopil, Nevznikly mezi skly velké vzduchové bubliny? Nebo se to lepidlo rozteklo po přitlačení po celé ploše?
kuba
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 14
Registrován: 15 lis 2005, 01:07
Bydliště: Březnice u Zlína

Příspěvekod tomas stredocech » 19 pro 2005, 22:28

ahoj vznikly vzduchove bubliny, skla jsou tak 1 mm nad sebou
Uživatelský avatar
tomas stredocech
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 148
Registrován: 21 bře 2005, 00:14
Bydliště: střední čechy

Příspěvekod Martin Novák » 19 pro 2005, 22:47

tomas stredocech píše:ahoj vznikly vzduchove bubliny, skla jsou tak 1 mm nad sebou

To mi přijde docela nebezpečné.
1 mm mezera mezi skly = dostane se tam písek = nad tím je 1 m sloupec vody, kameny a samotný písek (velká váha) = silikon se pod vahou stlačí a písek mezi skly může zapříčinit prasknutí skla
Nemýlím-li se :3:
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod mikro » 19 pro 2005, 22:57

jesMartine, mohu? ja koukam na tu svoji maliiiinkatou 38l nadrzku tu na byte v Pha, kdyz svitim je videt ze akva je slepene tak, ze mezi skly neni vlastne zadny silikon, a kdyz sme na inetu nasel nejaky clanek o lepeni akva doma, tak jako dilatacni mezeru, proste lepil akva s mezerou velikosti hrebiku, mezi skla strcil hrebik a jel s etlacit silikon. To akav samozrejme bylo uz veci x-te/set litru. me prekvapilo az tak velka mezera....?
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Martin Novák » 19 pro 2005, 23:10

mikro píše:jesMartine, mohu? ja koukam na tu svoji maliiiinkatou 38l nadrzku tu na byte v Pha, kdyz svitim je videt ze akva je slepene tak, ze mezi skly neni vlastne zadny silikon, a kdyz sme na inetu nasel nejaky clanek o lepeni akva doma, tak jako dilatacni mezeru, proste lepil akva s mezerou velikosti hrebiku, mezi skla strcil hrebik a jel s etlacit silikon. To akav samozrejme bylo uz veci x-te/set litru. me prekvapilo az tak velka mezera....?

Ano. Tuším, že se doporučuje 1-3 mm pro silikon. Nevím ovšem, jestli se to nějak mění s přihlédnutím na litráž nebo výšku vodního sloupce.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod mikro » 19 pro 2005, 23:33

omluva za preklep, uz sem po dnesku utahan :-(
Prave ze sem nikde vlastne nenasel jak velka mezera.pry u profi akva, senejdrive udelaji na lepene hrany po kousickach male bobecky, a pak teprve se lepi. to sme se dozvedel :-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod kuba » 20 pro 2005, 09:09

Jak napsal Martin i mě se to zdá nebezpečné a hlavně pokud je mezi skly mezera neplní ty dvě skla na sobě tu zesilující funkci. Je to jako kdybys dal na podložku placky silikonu a na to jedno sklo. I když v tvém případě to plní spíš funkci zpevnění spodních tří dílů. Aspoň myslím.
kuba
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 14
Registrován: 15 lis 2005, 01:07
Bydliště: Březnice u Zlína

PředchozíDalší

Zpět na Akva Frontosa & Gibberosa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník