Stránka 1 z 1

Laprologus ocelatus GOLD a jejich teritoria

PříspěvekNapsal: 07 bře 2006, 12:47
od Marek1115
Zdravim. Jak uz jsem psal v predeslem tematu, plave mi v akva prvni osadka, a to 10 ks zlatych ocelatu. V akva jsem jim vytvoril z ulit dve teritoria, nalevo a napravo. No a ve vysledku leve teritorium obsadil jeden samec (tak 12 ulit) a prave teritorium 3 samci (9 ulit). Podotykam, ze dane teritoria jsou docela velke.

Zbylych 6 ryb je mezi kameny a schovava se. Nemuzu si dovolit luxus ve forme rozmisteni ulit po celem dne, protoze to ma byt pouze jako doplnkova ryba.

Prosim, poradte, kdo mate s temito prcky zkusenosti, jeslti jste nemeli stejny problem.



Proste jak je velke teritorium jednoho ocelata a jakymi faktory mohu nejlepe ovlivnovat dane uzemi.

Diky Marek

PříspěvekNapsal: 07 bře 2006, 13:35
od Radim Zídek
Ahoj, to je jejich přirozené chování, jeden samec může obsadit klidně celé dno. Není to ryba rodinného typu. Vyznačuje se velkou vnitrodruhovou agresí. Nechal bych je ať si to mezi sebou vysvětlí sami.

PříspěvekNapsal: 07 bře 2006, 14:21
od Hach
Daji se chovat Ocelati jako doplnkova ryba k Tropheusum a Eretmodusum? Nebo se spise hodi k jinym masozravcum???
Planuju svoji prvni Tanganyku cca 650l akva (180*60*60), tak se mozna ptam trosku nezkusene.

PříspěvekNapsal: 07 bře 2006, 14:26
od Marek1115
Bylo mi receno, ze chovat se to da. Decanko asi bude problem s krmenim, ale to nejak vymyslim. Jinak Radim mi to moc nedoporucoval, ze s neni nena extra dobre zkusenosti, ale me se hrozne libi, tak jsem to prubnul. Erethmodi prijdou za 2 tydny, tak pak uvidim, jak se to moc hodi, ci ne. Dle meho soudu budou ocelati vuci ostatnim rybam nekompromisni, coz ostatne muzu pozorovat uz ted vuci gupkam, ktere, jakozto zabehove rybky, jeste osidluji nadrz. V podstate si na dno moc netroufnou......

PříspěvekNapsal: 07 bře 2006, 14:38
od Hach
to Marek1115> Tak jsem zvedav jak se ti to podari. Kazdopadne dej vedet jak se k sobe chovaji a jak krmis.

PříspěvekNapsal: 14 pro 2008, 21:50
od Janci
Ja mam v akvariu jeden parik. Chovanie je asi take, ze samec ma najvacsiu ulitu v strede akvaria a samica je vytlacena uplne na kraji akvarka.

PříspěvekNapsal: 15 pro 2008, 00:22
od wladys
Janci píše:Ja mam v akvariu jeden parik. Chovanie je asi take, ze samec ma najvacsiu ulitu v strede akvaria a samica je vytlacena uplne na kraji akvarka.


Malá a velice složitá ryba.Taky to mám se samcem podobně.Měl sem jej nejdřív se třema samicema.Teď má jen jednu a vypadá to,že si rozumí...už dvakrát se jim podařilo vyvést potomky.Jakmile se prckové rozplavou tak je zbylé ryby požerou.O to by ani tak nešlo,ale zjistil sem,že jakmile samice příjde o potěr tak ji samec nekompromisně vyžene ze svého teritoria.Chvilku spolu nepečou jsou rozhádaní a pak se zas daj dohromady....taková menší Itálie.Ale i tak velmi zajímavá ryba.Myslím,že je pro tyhle ryby dobré,když se chovají ve velké skupině se spoustou ulit a když je akvárko opticky rozdělené nějakýma skaliskama a rostlinama.Minimum bych pro tyhle ryby viděl tak 90-100 litrovou nádrž.