Laprologus ocelatus GOLD a jejich teritoria

Diskuze pouze o rodech Lamprologus, Neolamprologus a Altolamprologus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Laprologus ocelatus GOLD a jejich teritoria

Příspěvekod Marek1115 » 07 bře 2006, 12:47

Zdravim. Jak uz jsem psal v predeslem tematu, plave mi v akva prvni osadka, a to 10 ks zlatych ocelatu. V akva jsem jim vytvoril z ulit dve teritoria, nalevo a napravo. No a ve vysledku leve teritorium obsadil jeden samec (tak 12 ulit) a prave teritorium 3 samci (9 ulit). Podotykam, ze dane teritoria jsou docela velke.

Zbylych 6 ryb je mezi kameny a schovava se. Nemuzu si dovolit luxus ve forme rozmisteni ulit po celem dne, protoze to ma byt pouze jako doplnkova ryba.

Prosim, poradte, kdo mate s temito prcky zkusenosti, jeslti jste nemeli stejny problem.



Proste jak je velke teritorium jednoho ocelata a jakymi faktory mohu nejlepe ovlivnovat dane uzemi.

Diky Marek
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

Příspěvekod Radim Zídek » 07 bře 2006, 13:35

Ahoj, to je jejich přirozené chování, jeden samec může obsadit klidně celé dno. Není to ryba rodinného typu. Vyznačuje se velkou vnitrodruhovou agresí. Nechal bych je ať si to mezi sebou vysvětlí sami.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Hach » 07 bře 2006, 14:21

Daji se chovat Ocelati jako doplnkova ryba k Tropheusum a Eretmodusum? Nebo se spise hodi k jinym masozravcum???
Planuju svoji prvni Tanganyku cca 650l akva (180*60*60), tak se mozna ptam trosku nezkusene.
Naposledy upravil Hach dne 07 bře 2006, 14:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Hach
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 20
Registrován: 30 led 2006, 09:15

Příspěvekod Marek1115 » 07 bře 2006, 14:26

Bylo mi receno, ze chovat se to da. Decanko asi bude problem s krmenim, ale to nejak vymyslim. Jinak Radim mi to moc nedoporucoval, ze s neni nena extra dobre zkusenosti, ale me se hrozne libi, tak jsem to prubnul. Erethmodi prijdou za 2 tydny, tak pak uvidim, jak se to moc hodi, ci ne. Dle meho soudu budou ocelati vuci ostatnim rybam nekompromisni, coz ostatne muzu pozorovat uz ted vuci gupkam, ktere, jakozto zabehove rybky, jeste osidluji nadrz. V podstate si na dno moc netroufnou......
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

Příspěvekod Hach » 07 bře 2006, 14:38

to Marek1115> Tak jsem zvedav jak se ti to podari. Kazdopadne dej vedet jak se k sobe chovaji a jak krmis.
Uživatelský avatar
Hach
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 20
Registrován: 30 led 2006, 09:15

Příspěvekod Janci » 14 pro 2008, 21:50

Ja mam v akvariu jeden parik. Chovanie je asi take, ze samec ma najvacsiu ulitu v strede akvaria a samica je vytlacena uplne na kraji akvarka.
Janci
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 4
Registrován: 22 bře 2007, 18:14

Příspěvekod wladys » 15 pro 2008, 00:22

Janci píše:Ja mam v akvariu jeden parik. Chovanie je asi take, ze samec ma najvacsiu ulitu v strede akvaria a samica je vytlacena uplne na kraji akvarka.


Malá a velice složitá ryba.Taky to mám se samcem podobně.Měl sem jej nejdřív se třema samicema.Teď má jen jednu a vypadá to,že si rozumí...už dvakrát se jim podařilo vyvést potomky.Jakmile se prckové rozplavou tak je zbylé ryby požerou.O to by ani tak nešlo,ale zjistil sem,že jakmile samice příjde o potěr tak ji samec nekompromisně vyžene ze svého teritoria.Chvilku spolu nepečou jsou rozhádaní a pak se zas daj dohromady....taková menší Itálie.Ale i tak velmi zajímavá ryba.Myslím,že je pro tyhle ryby dobré,když se chovají ve velké skupině se spoustou ulit a když je akvárko opticky rozdělené nějakýma skaliskama a rostlinama.Minimum bych pro tyhle ryby viděl tak 90-100 litrovou nádrž.
Přílohy
ocellat-samec.JPG
samec
ocellat-samec.JPG (74.06 KiB) Zobrazeno 2204 krát
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Tribut Lamprologini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron