Neolamprologus sexfasciatus

Diskuze pouze o rodech Lamprologus, Neolamprologus a Altolamprologus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod brova » 29 srp 2007, 12:56

Tak už to mám vše vymyšlené,od září začnu nakupovat věci na Tanganyiku a nebudu zbytečně pospíchat........ryby už mám vybrané i počet, už vím i od koho.Těším se na to ,jak malej kluk. :lol: Hlavně,že budu mít ty druhy,co jsem chtěl.Neolamprologus sexfasciatus-gold a Altolamprologus calvus-black pectoral..........později i Cyphotilapia frontosa-blue zaire moba :D
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod brova » 01 lis 2007, 23:18

Tak už je mám, 6 krásných hajzlíků (n.sexfasciatus). Šupiny opravdu nežerou, za to mi postupně likvidují piskořky :evil:
A jdou na to pěkně mazaně.Večer si nařídí budík, ráno brzy vstanou ještě za tmy a začínají lovit.Než jsem je měl, tak jsem piskořky vůbec neviděl ale teď se mi v akva válejí prázdné ulity. Dnes mi slovili ty největší piskořky. :cry:
A to ani nemluvím, jak přes den pročesávají písek s minohledačkou. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 19 úno 2009, 06:03

Ahoj Broniku, jen tak si procitam forum :) , jak to dopadlo s Piskorkama :?:
Ten pozirac supin jinych ryb je opravdu Plecodus straelini jak pise Moliro. Kdyz jsou mali, jsou podobni jinym pruhovanym rybam jako napr. Tretocephalus. Pruhovane ryby jsou si podobne, kdyz jsou hodne male, ale nemelo by to mast, kdyz vis, ze Tretocephalus maji pod hrbetni ploutvi 3 pruhy, Plecodus straelini maji 4 pruhy, Sexfasciatus maji 3 a pul pruhu pricemz ta pulka je vzadu a Frontosam zacina hrbetni ploutev vpredu na polovine pruhu. Jednou jsme byli (asi pred 3.5 roky) v obchode a prodavali tam male Demasoni za Frontosy a Frontosy za Tretocephalus. Jestli je opravdu takhle nekdo koupil, tak se asi nestacil divit, ze jim Frontosky nerostou a Tretici vyrostli do obrich rozmeru :lol: :lol: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 19 úno 2009, 08:29

Ahojky Álo.....tak to je věc :lol: :lol: ale vůbec se nedivím, také občas v akvaristikách pozoruji, jak ryby občas prodávají pod jinými jmény. :( Někdy se nestačím divit.
Jinak piskořky dopadly dobře, sexíci už zpohodlněli a už je to nebaví tak brzy vstávat a lovit je. Raději si počkají na krmení. :lol: ....z těch 6 mi zbyli už jen 4 (3 samci a 1 samice)....2 samice zahynuly(jedna při hlídání jiker byla umlácena a druhou vyhodily z AQ) :(
Ale ty 4 mi dělají radost.......možná doplním stav samic o další 2 dospělé od p.Čuhela ale bojím se, jestli je ostatní přijmou. :1: ....musím si to promyslet. Slíbené je ale mám. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 19 úno 2009, 11:39

Ahoj Broviku, Sexfasciatus jsou hodne podobni jak vzhledem, tak povahou k Tretocephalus. Problemove ryby v akva, tezko se v zajeti trou a jsou desne nevyzpytatelni. Ale jsou nadherni!! Nam uz nasi Trets taky pripravili nemalo prekvapeni. Chci sem na forum dat o tech nasich kratky clanek, prestoze je z nekolika prispevku uz zna asi dost lidi jak tady tak na Tlamovcich. S takovou budou za chvili famous jak Brad Pitt a Jennifer Aniston :lol: :lol: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 19 úno 2009, 12:32

:lol: :lol: :lol: ..Álo, na článek se těším :o ....Trets jsou to pro mne hodně zajímavé cichlidy. Mám rád tento druh ryb.
Já mám ty 4 sexíky zajímavě rozložené, hlavní alfa samec je dozor. Ten se nepere ale ostatní mu jdou z cesty. Ti další 2 samci jsou asi tak na na stejné úrovni a pořád jsou v sobě ale jen do té doby než je zmerčí alfa samec. :lol: :lol: :lol: Ten k nim dorazí, když vidí jak se drží za tlamy a oni okamžitě nechají rvaček a dělají jakoby se nic nestalo....občas je prožene aby věděli, jak se mají chovat. A poslední je ta jediná samička a té neubližuje ani jeden z nich.....je to super je pozorovat. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod yossarian » 19 úno 2009, 13:47

Taky se mi hodne libi skoda ze nemam pro ne prostor a k trofikun bych je neriskoval davat.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod A+I » 19 úno 2009, 14:46

Broviku, ja Ti u nich zavidim ten vybudovany rezim v akva. U nas to dopadlo jinak :( .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 19 úno 2009, 18:49

yossarian píše:Taky se mi hodne libi skoda ze nemam pro ne prostor a k trofikun bych je neriskoval davat.


jj Marku, k Trophs bych je taky nedával.
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod brova » 19 úno 2009, 18:52

A+I píše:Broviku, ja Ti u nich zavidim ten vybudovany rezim v akva. U nas to dopadlo jinak :( .



Álo, Trets jsou si myslím o něco agresivnější.......kdyby jste tam měli sexíky, tak by jsi viděla, že by se Vám tam taky podobně uspořádali. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tribut Lamprologini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron