Lamprologus pro začátečníka do malého akva

Diskuze pouze o rodech Lamprologus, Neolamprologus a Altolamprologus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Lamprologus pro začátečníka do malého akva

Příspěvekod ufinka » 11 zář 2007, 18:02

Zdravím Vás zkušené Tanganikáře ,) Přestože jsem zaměřená zasádně na ASii, rozhodla jsem se jedno akvárium po Badisech nechat pro šnekáče, a výhodou je, že africkým rybám vyhovuje naše tvrdá brněnská voda.) Bylo mi řečeno, že akva 60*30*30 pro některé druhy dostačuje a byl mi ponejvíce doporučen druh L.ocellatus. Dále také L.brevis, o kterém se však člověk méně dozví. Multifasciatus je také doporučován, avšak díky malé velikosti jak dospělců tak potěru může být problém s krmením... Prosím o Vaše poznatky k těmto 3 druhům a předem moc díky. POkud se tu vyskytne chovatel z Brna a okolí, ať dá vědět + kdyby jste o nějakém věděli. Martina ufinka
ufinka
uživatel webu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11 zář 2007, 17:52

Příspěvekod Mauve » 11 zář 2007, 20:01

Obava o problémech s nakrmením multifasciátů je úplně zbytečná. Ukrmíš je velice snadno, pokud se budeš pokoušet o odchovy, půjde to úplně samo. :o
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

krmeni

Příspěvekod ufinka » 11 zář 2007, 20:09

Tak jsem si našla, čím krmit dospělce, stejně budu ráda za Vaše konkrétní tipy třeba z vlastní zkušenosti, a to jak pro dospělce, tak mláďata.
Díky
ufinka
uživatel webu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11 zář 2007, 17:52

Příspěvekod Mauve » 11 zář 2007, 20:34

U mně to byla sera - vločky a hlavně Artemie - odskořápkovaná (extra jemná) - s tím je ukrmíš velice snadno. Na etiketě je kontakt: Josef Koblasa, Ledenice, email: pkoblasa zavináč volny cz, tel 724243234. Je to firma, která je distributorem tohoto zboží - tato artemie je k okamžitému krmení - nijak se nelíhne. Krmím s tím i tetry, pancéřníčky, živorodky, malawi rybky a občas dám i do tanganického akvária- všem to moc chutná.
Dnes jsem koukal, že i krevetky po tom jdou, takže podle mne není důvod k obavám.

Btw když jsem bral multifasciáty, uvažoval jsem i o similisech. Jsou podobné, ale ještě si zkus trochu vybírat dál, parádní je určitě např: Lamprologus kungwensis, Lamprologus ornatipinis nebo Lamprologus speciosus třeba :o Omlouvám se, jestli jsou ty názvy off, nějak se teď zas vše přejmenovává a lamprolus a neolamprologus je teď téma pro taxonomické odborníky a to já nejsem. Ale určitě ty ryby na googlu najdeš :o
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

lamprologus signatus

Příspěvekod Tomik » 26 lis 2007, 23:09

Chci se zeptat na co nejvíce informací ohledně Lamprologus signatus....Cítí se lépe tyto ryby v párech nebo tvoří typickou kolonii jako Neolamprologus multifasciatus...Jaká je nesnášenlivost samců??
Tomik
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 8
Registrován: 27 zář 2005, 10:38
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Radim Zídek » 27 lis 2007, 22:28

L.signatus - je striktně párová ryba.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Tomik » 28 lis 2007, 00:59

Díky Radime, přesně tohle jsem potřeboval vědět...
Tomik
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 8
Registrován: 27 zář 2005, 10:38
Bydliště: Olomouc


Zpět na Akva Tribut Lamprologini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků