Multifasciáti a Tropheus?

Diskuze pouze o rodech Lamprologus, Neolamprologus a Altolamprologus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod bedna » 19 čer 2009, 12:15

A když už jsme u toho, tak tady je mé dilema. Trophici jsou jasní. K nim jsem chtěl na dno doplňkové ryby.

1) Mulťáky už mám v druhém akva a všichni říkají, ať je nechám tam, kde jsou. Bylo by to vhodné už jen kvůli krmení.
2) Přemýšlím o Eretmodech... s němi bych ovšem mulťáky určitě nedával

Jak z toho ven? :oops:
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod Karpatska » 19 čer 2009, 12:47

bedna píše:A když už jsme u toho, tak tady je mé dilema. Trophici jsou jasní. K nim jsem chtěl na dno doplňkové ryby.

1) Mulťáky už mám v druhém akva a všichni říkají, ať je nechám tam, kde jsou. Bylo by to vhodné už jen kvůli krmení.
2) Přemýšlím o Eretmodech... s němi bych ovšem mulťáky určitě nedával

Jak z toho ven? :oops:


Jednoducho trofíci a eretmodusy sú spolu ako dobrý nápad ale niekomu to nestačí a chce viac, to už je len na tebe.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod brova » 19 čer 2009, 13:11

jj....taky bych dal trofíky s eretmodusákama a mulťáky bych nechal jinde. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dano74 » 19 čer 2009, 18:00

S tym krmenim by so si nerobil starosti. Daj Trofikov, Eretmodov a pripadne pridaj nejakeho dravca, na redukciu poteru :D a mas to.
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod Karpatska » 19 čer 2009, 18:34

Dano74 píše:S tym krmenim by so si nerobil starosti. Daj Trofikov, Eretmodov a pripadne pridaj nejakeho dravca, na redukciu poteru :D a mas to.


O stravu až tak nejde predsta len aj trofíci potrebuju napr. cyclop, čo by multákom stačilo atď.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod Dano74 » 19 čer 2009, 21:20

Mam kombinaciu Tropheus a Altolamprologus. a funguje to v pohode. Ziaden problem :o
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod A+I » 19 čer 2009, 22:50

Ja mam stejny nazor jako Brovajs :o .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod bedna » 21 čer 2009, 12:54

Teď jsem natrefil na docela zajímavou zkušenost a když jsem tak pozoroval svoje mulťáky, něco na tom bude. Ulit mají přehršel, dokonce i dno rozdělené na teritoria pomocí stěn, které si vytvořili a asi půlka dává přednost podhrabaným kamenům a půlka ulitám. http://www.fmueller.com/home/aquaristic/125g/fish/multies/

Zase jsem na vážkách, ach jo :)

Nové akva se už zabíhá a já stále přemýšlím... Každopádně bych musel při případném přestěhování mulťáků počkat, až trofici poporostou, přeci jen by mulťáci byli větší, než mladí. Stejně jako na fotkách v odkazu. Vypadá to legračně :))
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod Dano74 » 22 čer 2009, 09:08

[quote="bedna"]Teď jsem natrefil na docela zajímavou zkušenost a když jsem tak pozoroval svoje mulťáky, něco na tom bude. Ulit mají přehršel, dokonce i dno rozdělené na teritoria pomocí stěn, které si vytvořili a asi půlka dává přednost podhrabaným kamenům a půlka ulitám. http://www.fmueller.com/home/aquaristic/125g/fish/multies/


Mam rovnaku skusenost. Mam v akva L. ocelatusy a L. meleagrisy a zhruba tretina meleagrisov tiez uprednostnuje kamene. Ocelatusy zasa len ulity :o
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod yossarian » 13 led 2010, 00:05

brova píše:Mám s Multíkama stejné zkušenosti jako Luboš (Mauve), jsou pěkně přidrzlí. :lol: Napadali mi leleupi, cylindriky a nejvíc ancíky....ti ani strachy nechodili pro krmení. :( .....až lepidla jim srovnali kecky. :lol:


Ja ted davam pryc meleagris, protoze mi prijdou ve stresu z trofiku. Ne ze by hrozilo ze strany tropheusu nejake realne nebezpeci, ale to jejich plavani a prehrabovani dna je dost stresuje. Nejvic mne utvrdil fakt ze se mi snekaci uz nekolik mesicu nevytreli. Nemluve o leleupech ktere je taky obcas provokujou. Ted budu mit prazde dno a ulity a premyslel jsem o nejake alternative misto meleagris, ale obavam se ze celkove snekaci nemaj radi pritomnost trofiku, proto me prekvapuje Brono ze tvy Multici napadali cylindri a leleupi vzdyt sou to sotva 4cm velky prckove :shock: :lol: A celkove se tu docitam o uplne opacnych zkusenostech napr ze jsou trofici utlacovany snekacema coz si v mem pripade nedovedu ani predstavit :o
Chtel bych misto snekacu nejakou rybku napadaji mne nejake julidochromis a co treba cilindricus? Mate nekdo s podobnou osadkou zkusenost? diky
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tribut Lamprologini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron