Mini-Tanganika pre "šnekáče"

Diskuze pouze o rodech Lamprologus, Neolamprologus a Altolamprologus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Džuzepe » 24 lis 2009, 16:51

no ja som mal smolu ze sa mi pri zakladani tanganiky v praci skoro vsetky Lamprologusy vytlkli.. a ten posledny posiel sam od seba..
Bojim sa ich znovu osadit aby to nedopadlo rovnako, ale tie rybky ma uchvatili natolko ze rozmyslam o zalozeni separatneho akva cisto len Lamprologus maleagris.
Uz len zohnat nejaku 100litrovku z druhej ruky a .... :D
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod Karpatska » 24 lis 2009, 17:54

Džuzepe píše:no ja som mal smolu ze sa mi pri zakladani tanganiky v praci skoro vsetky Lamprologusy vytlkli.. a ten posledny posiel sam od seba..
Bojim sa ich znovu osadit aby to nedopadlo rovnako, ale tie rybky ma uchvatili natolko ze rozmyslam o zalozeni separatneho akva cisto len Lamprologus maleagris.
Uz len zohnat nejaku 100litrovku z druhej ruky a .... :D


Držím ti palce L. meleagris sú jeden z najkrajších šnekáčov :D o tom niet reči. A dúfam, že budeš mať viac šťastia ako predtým. Vďaka tebe aj ja ešte raz tym dvom meleagrisom "baranom" kúpim niake samičky ale už majú poslednú šancu, tretíkrat to už určite nebudem dopĺňať.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod Aldebaran » 24 lis 2009, 19:40

Karpatska píše:Držím ti palce L. meleagris sú jeden z najkrajších šnekáčov :D o tom niet reči. A dúfam, že budeš mať viac šťastia ako predtým. Vďaka tebe aj ja ešte raz tym dvom meleagrisom "baranom" kúpim niake samičky ale už majú poslednú šancu, tretíkrat to už určite nebudem dopĺňať.


žeby som porozmýšľal aj o tých meleagrisoch?

Nie sú viac agresívne ako multíci/simillis? teda, predpokladám, že sa viac podobajú správaním na ocellatusov a to by zrejme znamenalo menej rýb a viac problémov...Inak, sú fakt pekne tie rybky :)
Aldebaran
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 lis 2009, 13:39

Příspěvekod yossarian » 24 lis 2009, 20:01

Pěkný jsou :o a z mého pozorování nejsou tolik agresivní jako ocelati a to ani když hájí ulitu s mladýma. ¨Vnitrodruhově je to o dost horší, všimnul jsem si že si dělají narok na o dost větší teritoria i mimo dobu tření, ale jen v rámci svého druhu. Co se týká cizího druhu snesou ho i poměrně blízko a to i v době mladých. Tohle je ale cistě moje pozorování v nádrži plné trofiku. Předpokládám že v nadrži kde nebude tolik splašených tropheusu se mužou zaměrovat na ostatní ryby častěji. Máš příjemné rozhodování :o
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Tomik » 24 lis 2009, 22:03

Já osobně nevidím problém ani v těch calvusech, dost lidí je má v menších nádržích. Navíc rostou pomalu a než dorostou do své velikosti, tak to bude celkem trvat a není problém je dát do většího. Já mám v podobném akva calvusy a multíky, i Julidochromis reganii jsem měl a přišlo mi, že calvusi využijí nejméně prostoru. Co mě u calvusů z vlastní zkušenosti překvapilo, že mi téměř vůbec neloví malé multíky a už mi 2 dorostli do velikosti, při které se nemusí cítit ohroženi. Navíc prcci rostou hrozně pomalu, tak tam dost týdnů museli bojovat o přežití. Mají z multíků velký respekt a to multíci netvoří nějakou agresivní kolonii, mám jen 2 dospělé samce a 1 samičku+dva dorostlejší prcky. Někdy s úžasem sleduju, jak se nejmenší multíci prohánějí tak 15 cm od calvusů a s nima to ani nehne. Každý má holt jiné zkušenosti, ale myslím si, že koupí 4 mladých calvusů nemůžeš nic zkazit.
Tomik
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 8
Registrován: 27 zář 2005, 10:38
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Karpatska » 24 lis 2009, 22:36

ahoj
môžeš na vylovovanie poteru vybrať Altolamprologus sumbu shell, čo je podstatne menší druh a tiež atraktívny aj keď neviem, či ho tak ľahko zoženieš ale v Bytči majú :D.


http://www.cichlid.sk/clanok-73/altolamprologus/ - tu si ich pozri v galérke
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod Aldebaran » 24 lis 2009, 22:41

Tomik píše:Já osobně nevidím problém ani v těch calvusech, dost lidí je má v menších nádržích. Navíc rostou pomalu a než dorostou do své velikosti, tak to bude celkem trvat a není problém je dát do většího. Já mám v podobném akva calvusy a multíky, i Julidochromis reganii jsem měl a přišlo mi, že calvusi využijí nejméně prostoru. Co mě u calvusů z vlastní zkušenosti překvapilo, že mi téměř vůbec neloví malé multíky a už mi 2 dorostli do velikosti, při které se nemusí cítit ohroženi. Navíc prcci rostou hrozně pomalu, tak tam dost týdnů museli bojovat o přežití. Mají z multíků velký respekt a to multíci netvoří nějakou agresivní kolonii, mám jen 2 dospělé samce a 1 samičku+dva dorostlejší prcky. Někdy s úžasem sleduju, jak se nejmenší multíci prohánějí tak 15 cm od calvusů a s nima to ani nehne. Každý má holt jiné zkušenosti, ale myslím si, že koupí 4 mladých calvusů nemůžeš nic zkazit.


hm...no, myslel som si, že čím viac sa dozviem, tým budem mať ľahšie rozhodovanie, ale ono je to úplne naopak :P

tak ma napadá, že rozmýšľam o rybe na redukciu poteru a ešte ani neviem, či sa mi rybky vôbec budú chcieť trieť...možno keď to bude vyzerať nádejne, tak nejakých dokúpim neskôr. No nič, budem musieť urobiť nejaký vážny brainstorming :D

EDIT: karpatska: o sumbu som tiež rozmýšľal, ale neviem či ho zoženiem, a Bytča je odomňa tak asi 300 km, takže to bohužiaľ asi nebude riešenie :(
Aldebaran
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 lis 2009, 13:39

Příspěvekod Tomik » 24 lis 2009, 23:09

Pokud nabídneš multíkům nebo similis dobré podmínky, tak můžeš očekávat potěr :D A. sumbu shell je určitě menší a vyžaduje ještě méně prostoru, ale jelikož se rozmnožuje ve větších ulitách a je to převážně obyvatel dna, tak bych ho nedoporučoval. Prostě bych volil kombinaci: dno - šnekáči+ volná voda - calvusky nebo skály - julidochromis. Další konkurenci na dně bych kvůli šnekáčům asi nevolil. :D
Tomik
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 8
Registrován: 27 zář 2005, 10:38
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Tomik » 24 lis 2009, 23:26

Jinak kdybys chtěl kupovat Julidky, tak počítej tak nákup 5-6 mladých jedinců a je velká šance, že se ti utvoří pár. Při menším počtu je velká šance, že ti nejsilnější ryba zbytek vybije. Někdy je i risk dát harmonizovaný pár do nového akva, protože se můžou rozhádat a silnější slabšího ubít. Ohledně těch calvusů bych tak neřešil, jestli chceš redukovat potěr nebo ne, na ten objem je to prostě jedna z mála ryb, která by nemusela dělat problémy.
Tomik
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 8
Registrován: 27 zář 2005, 10:38
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Džuzepe » 25 lis 2009, 10:10

..... o sumbu som tiež rozmýšľal, ale neviem či ho zoženiem, a Bytča je odomňa tak asi 300 km, takže to bohužiaľ asi nebude riešenie :([/quote] .....

Odkial si ? Z Imrom sa da dohodnut.. mne sem tam zasielky vyzdvihne znamy.. sem tam sa Imro stavi v BA a sem tam ho chodim navstivit..tak na pol dna.. ta jeho chovna je proste zazitok :)
Karpatska, ty si mala od koho svojich lamprologusov ?
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tribut Lamprologini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron