Lamprologus Meleagris

Diskuze pouze o rodech Lamprologus, Neolamprologus a Altolamprologus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Lamprologus Meleagris

Příspěvekod Karpatska » 07 pro 2009, 20:30

Ahojte dneska sa mi podarilo odchovať konečne týchto krásnych šnekáčov, neskôr priložím aj krátke video. Ide hralvne o to, že som si celý, čas myslel, že prežili len samci ale asi opak bol pravdov a prežili dve samičky. Po druhom doplnení stavov zostali 2+1 samičky/samec a neskôr už len 1/1, lebo samička neuniesla zranenie oka vinník neznámy.
Dva jedince ktoré sa k sebe nemajú a predsa sú z toho mladé, máte niekto podobné skúsenosti?

Ale akurát pred dvoma dňami mi kolega s Bytče donesol ďalšie jedince a ja som ich tam pridal ale už na druhý deň som bol nútený vyloviť 4 ks a ešte tam ostali dva, ktoré už nevidím. Bola to v podstate tragédia absolútne ich staršie jedince nepriali ale teraz už je dôvod jasný mladé.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod yossarian » 07 pro 2009, 22:03

Tak to gratuluju :D Ty moji prckove maj ted nejakou pauzu :( nejdriv se vytreli behem mesice 4x a ted za posledni 3 mesice jen jednou a hned o to prisli. Nevim cim to je :( chtel jsem aspon 5ks odchovat.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Karpatska » 07 pro 2009, 22:34

Práve som vylovil ulitu a nahradil som ju rovnako veľkou. Takže dúfam, že mladé budú v poriadku a aj samička, ktorej som ich odobral.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod yossarian » 07 pro 2009, 23:01

priste jim to take vyjimecne vezmu jinak se odchovu nedockam :o
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Karpatska » 07 pro 2009, 23:21

Veď práve preto som to zobral a nečakal som na druhú šancu a sú pekné a je ich 7 ks.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod yossarian » 07 pro 2009, 23:24

Cim je krmis ?
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Karpatska » 08 pro 2009, 07:37

Hlavne vločky /spirulina, artémiové a teraz konkrétne sera vipa/ kvôli trofíkom ale aj 2 x týždenne mrazené s mierov samozrejme + niake granulky/tropical/ a sem tam im prepašujem trochu SAK.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod yossarian » 08 pro 2009, 09:32

He he ja jim nepropasuju pres trofiky ani granulku :D 50 nenazrancu ciha co spadne do akva :lol: Premyslim jestli je nedam casem pryc, ale moc se mi nechce, protoze oni krasne ozivi dno. A cim krmis ty mladata ? Jsou to hrozny prckove kdyz se rozplavou.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Karpatska » 08 pro 2009, 11:46

Ja to robím tak, že dám na jednu stranu akva jesť a na druhej pošlem par granuliek. Ale keď sa vrátia tak môžu pri ulitke pozbierať granullky, lebo granulky stihnú dopadnuť, teda aspoň väčšinov. To ale neznamená, že ich krmim granulkami každý deň.

mladé kŕmim lyfo. žiabronožkov soľnou a vločkami, teda od včera a je ich 9 ks
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Re: Lamprologus Meleagris

Příspěvekod brova » 08 pro 2009, 12:53

Karpatska píše:Ahojte dneska sa mi podarilo odchovať konečne týchto krásnych šnekáčov, neskôr priložím aj krátke video. Ide hralvne o to, že som si celý, čas myslel, že prežili len samci ale asi opak bol pravdov a prežili dve samičky. Po druhom doplnení stavov zostali 2+1 samičky/samec a neskôr už len 1/1, lebo samička neuniesla zranenie oka vinník neznámy.
Dva jedince ktoré sa k sebe nemajú a predsa sú z toho mladé, máte niekto podobné skúsenosti?

Ale akurát pred dvoma dňami mi kolega s Bytče donesol ďalšie jedince a ja som ich tam pridal ale už na druhý deň som bol nútený vyloviť 4 ks a ešte tam ostali dva, ktoré už nevidím. Bola to v podstate tragédia absolútne ich staršie jedince nepriali ale teraz už je dôvod jasný mladé.



Gratuluji. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Akva Tribut Lamprologini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron