Otázka pro chovatele mulťásků

Diskuze pouze o rodech Lamprologus, Neolamprologus a Altolamprologus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Otázka pro chovatele mulťásků

Příspěvekod Tommys » 26 led 2010, 15:53

Mám ve svém miničku tři kousky Neolamprologus Multifasciatus, vytvořila se mi jedna dvojce, samička se přistěhovala z prostřed akvária vedle samečka do volné ulity u levé strany, druhej sameček je na druhý staně akvárka. Po asi 4 dnech co jsou spolu se mě zdá že samičce u řitního otvoru vylézá něco jako kladélko, píšu něco jako kladélko proto ,že chovám ještě v jiném akváriu ramirézky a samička před třením vysouvá něco takového pro kladení jiker a zdá se mi že u samičky mulťáska je to něco podobného, ale je to kulatější, stejný jako u ramirézek to neni, mám mulťásky chvilku tak jsem to ještě neviděl a nedohledal jsem nikde na netu nějaký fotky nebo článek co se vlastně před třením děje. Taky jsem zaznamenal zvýšený zájem samičky o její ulity, prozkoumává je pořád se nad nimi prohání přiláká samce, zaleze do vnitř tam chvilku čeká, skoro jako by ho vábila dovnitř, přitom se krásně předvádí, jedná se teda o nějaký rituál před pářením. Díky za odpověd. Ten výstupek není *cenzura*:-) kdyby se někdo ptal
Uživatelský avatar
Tommys
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 9
Registrován: 15 led 2010, 18:38

Příspěvekod Radim Zídek » 26 led 2010, 16:17

Pravděpodobnost třecího rituálu je velmi pravděpodobná.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Tommys » 26 led 2010, 16:21

Jo no tak to by bylo fajn, ja jen že mě přišli hodně malý ještě, bral jsem je od Vás z pěstírny a ve vedlejším akva plavaly dospěláci který byli jednou takový, tak jsem netušil že začínají produkci takhle mladí jedinci:-)
Uživatelský avatar
Tommys
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 9
Registrován: 15 led 2010, 18:38

Příspěvekod Tommys » 30 led 2010, 05:58

Tommys píše:Jo no tak to by bylo fajn, ja jen že mě přišli hodně malý ještě, bral jsem je od Vás z pěstírny a ve vedlejším akva plavaly dospěláci který byli jednou takový, tak jsem netušil že začínají produkci takhle mladí jedinci:-)


Tak se na konec tak nějak nic nestalo, tření nějak vyšumelo do ztracena
Uživatelský avatar
Tommys
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 9
Registrován: 15 led 2010, 18:38


Zpět na Akva Tribut Lamprologini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron