Neolamprologus hecqui

Diskuze pouze o rodech Lamprologus, Neolamprologus a Altolamprologus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 23 črc 2010, 22:57

Lepidiolamprologus hecqui - potrebujeme je prestehovat. Psalo se tu, ze by mohli byt s dospelymi Leleupi. Nehrozi vsak to stejne jako se snekaci Lamprologus? - ze by je Leleupi mohli likvidovat, hlavne vytahovat samicky z ulit? Ti Hecqui nejsou zatim nijac velci, mozna tak 5 cm. Chteli bysme je dat do akva 400 l, dlouheho 150 cm, kde jsou Cyprichromis, Leleupi, Julidochromis a 1 par Pulchers. :3:
Zaroven bych potrebovala vedet, jestli by v tom akva mohlo byt i 6 ks dospivajicich Astatotilapia burtoni - ty potrebujeme taky prestehovat, jejich akvarko jim zacina byt uz male .. zacali se trit, potrebuji vesti prostor.
Je to dost akutni, diky predem za nazor. :|
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 23 črc 2010, 23:29

O ty šnekáče neměj strach.Ty se tam určitě srovnaj.Samozřejmě,že to leleupky budou na ně zkoušet,ale proti lepidlům nemají šanci.Samci jsou dost velcí v dospělosti až kolem 8cm a samičky i celý svůj revír si bedlivě střeží.
Ty Astatotilapie bych tam nedával.Ty by si zasloužily zvláštní akva.Pěkně s říčním pískem,valounkama a obrovským trsem vallisnerie.Nejlépe nana.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 23 črc 2010, 23:37

Wladys, proc by mely mit svoje akva? :shock: Proc by jsi je tam nedal? Napis, prosim, duvod, diky.

Ti Hecqui jsou zatim dost mali a Leleupiku je tam 22 ks. :? Tak fakty nevim. :(
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 24 črc 2010, 00:36

Wladys, proc by mely mit svoje akva?Proc by jsi je tam nedal? Napis, prosim, duvod, diky.


Protože se k tomu osazenstvu absolutně nehodí.Kdysi jsem viděl jedno nádherně udělané akva jen s těmato rybama...podobně jak jsem to popisoval a byla to fakt pastva pro oči.Strkat je mezi Tanganyiku mi nepříjde jako moc dobrý nápad.

Ti Hecqui jsou zatim dost mali a Leleupiku je tam 22 ks. Tak fakty nevim.


Je problém Leleupky rozprodat a nechat jich jen pár?22 leleupek je fakt dost.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 24 črc 2010, 12:05

wladys píše:Je problém Leleupky rozprodat a nechat jich jen pár?22 leleupek je fakt dost.

Problem by to nebyl, ale kolik jich mame nechat? Takhle se aspon nervou kdyz jich je tolik :D . A co Ty Julidochromis? Tech je kolem 50 :lol: . Myslim, ze by tam ty Lepidla s timto nasim osazenstvem prisly o nervy, ne-li o zivot, co?

Wladys, ti Haplochromis burtoni je jediny druh Haplochromis, ktery zije v Tanganyice, tak proc je nemam strkat do Tanganyiky? :lol: :lol: Predstava mit dalsi akva jenom pro ne mne desi. Prave se snazime pocet akvarii zredukovat co to pujde. Ale vidim, ze to moc nepujde. Dnes odpoledne dostal necekane Ivik zadarmo asi 30 Cherry Shrimp, takze s takovou ta redukce akvarek smerem dolu se moc nedari. Kdyz uz jsem to nakousla, prosimte, mely by byt v akvarku radej samy nebo by s nima mohly byt Galaxy popripade i mini Corys Pygmy? Ty shrimpy jsou vsech velikosti - dospele, male, bejbynka, tehulky .. poziraly by je ty rybicky, co myslis?

Wladys, prosimte, mohl bys mne trochu bliz popsat to akva s Burtoni, ktere se Ti tak libilo - jak velke asi bylo, kolik v nem asi bylo tech Hapiku a jestli jeste nejaky jiny druh s nima. :3: My jich mame jenom 6, ale asi by nebyl problem mit jich jeste vic, ale pak nevim, jak velke akva by potrebovali. A taky nevim, kam uz ho mame dat - asi do zahradniho domecku ... jenze tam by se do vecera uvarili. :12:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 24 črc 2010, 12:58

V Tanganyice sice žijí,ale pokud se nepletu,tak výhradně v deltách řek či v řekách které jezero(jezera) napájí.Prostě k té sestavě mě tam nepasují a hlavně už tam máš i tak dost druhů.Kteří obývají dno.
Popsal sem ti to už v předchozím příspěvku.Jemné písečné dno,říční valounky a to vše protkáno trsy vallisnerky.Možná to byla i Sagittaria.To ti teď už přesně neřeknu.Mě by se tam líbily trsy Vallisnerie nana.....nejmenší s vallisnerek.To akav mohlo mít mezi 150-200 litry a bylo čistě pro tyhle ryby.V tom akva bylo kolem 10 ryb,akva bylo podlouhlého tvaru né moc vysoké.Díky velké ploše dna a velké členitosti(na dně byl i kus větve) ta skupina vypadala velice klidně.Dle mého by se do takové to skupiny hodil i nějaký ten šnekáč..Klidně ty lepidla.Ale ty julidky a leleupky mi do toho nepasujou.

K těm krevetkám.....jak už sem psal dříve.Já mám s sherrynama galaxy a množí se obojí.Nijak si nekonkurují a nijak se nepožírají.Samozřejmě,že galaxy požírají své jikry pokud na ně narazí a sežerou i právě vylíhlou larvu.Jakmile se larvy rozplavou drží se v horní části akva a rodiče si jich už nevšímají.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 30 črc 2010, 21:33

Wladys, neni nahodou 150 - 200 litrove akvarko pro ty Burtoni malo? :shock: Mne teda samotnou by zajimalo, jak jsou vlastne v dospelosti velci, nektere zdroje na web uvadeji, ze samci muzou byt az 16 cm, ale ze bezneji jsou kolem 12 cm.
Co myslis, byl by nas samec Tretocephalus pro ne nevhodny partner do jednoho akva?? - (zvazujem vsechny moznosti) :) .

Dik za vsechny odpovedi, ty Galaxy k tem Shrimpam teda radej davat nebudem.
Přílohy
Burtoni.jpg
Haplochromis burtoni
(fotka z web)
Burtoni.jpg (45.92 KiB) Zobrazeno 2774 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 31 črc 2010, 09:01

200 litrové akva s velkou plochou dna není málo.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 31 črc 2010, 13:10

Tak dik, Wlado. Dnes jsme se teda, diky Tobe, rozhodli tak, ze ty Hapiky s nikym zatim michat nebudem. Zase je tam jedna tehu, potrebuji kazdopadne do vetsiho, jsou ted jenom v asi 35 litrovym akvarecku. Tak je dame zatim samotny do 80 l a dal se uvidi. Ivik ma ale strach ty Lepidla k nim davat, ze by je zlikvidovali. Porad pred sebou vidi, jak doskubali ty malicke Leptosomy, ktere byly skoro ve stejne velikosti. A ti Burtoni jsou jeste porad mensi nez Lepidla. Ty nase Lepidla jsou nejake agresivni. Nechcem, aby Burtoni byli naskladani vsichni v jednom rozku nahore u hladiny. :( Mozna jeste tak, kdyby tech Burtoni bylo vetsi hejno, aby na ne nedelali ti Hecqui tak siroky ramena ... :?:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 31 črc 2010, 14:19

Burtoni a Leptosoma je teda velký rozdíl :). Ale pro klid duše...co takhle dát nejdříve do nádrže burtoni a po jejich aklimatizaci přidat Hequi?
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tribut Lamprologini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron