Neolaprologus leleupi

Diskuze pouze o rodech Lamprologus, Neolamprologus a Altolamprologus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Neolaprologus leleupi

Příspěvekod Matthes » 29 led 2012, 08:23

Ahoj všichni :lol: , mám dotaz ohledně leleupek. Mám v akva 8ks, kupoval jsem je jako "dekorační rybu" společně s altíkama k mobám a nějak se ta krásně žlutá barva nedostavuje. Nevíte čím to může být? Má to za následek krmení, složení osádky nebo snad nekvalitní genetický materiál? Jediné pěkně žluté jsou jenom dvě, zbytek je taková zašpiněná žlutá.... díky za tip :o
Přílohy
DSC09581.JPG
DSC09581.JPG (139.07 KiB) Zobrazeno 3416 krát
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod hr » 30 led 2012, 09:43

Nazdar bazar, Mathes leleupi se vyskytujou na mnoha místech v jezeře a to v dosti barevných variacích, takže zářivě žluté, nebo pomerančově oranžové kousky by si musel sehnat od chovatele co je má z nějaké dané lokality a jejich potomstvo asi přebrat , protože se u nich může vyskytnout takovéto tmavší zabarvení.
Dokonce jsou na různých lokalitách i rozdíly v tvaru hlavy, nebo ploutví atd.Když jsem měl leleupi, tak někteří se takhle zbarvovali a po oddělení dominantního zářivého samce se tzv vyčistili a také zářili, takže je možné že se takto ti tvoji "maskují" a nechcou na sebe příliš upozorňovat dominantního jedince.
Tím chci říct že se nemusí hned jednat o nějakou tmavší formu.
Matthes člověče studuj, nebo mě s takovou nikdy nedoženeš .Odborně se tomu říká Polichromatismus. :lol:
Přílohy
leleupi000507lx3cs.jpg
Tvarově a barevně rozdílné varianty Leleupi
leleupi000507lx3cs.jpg (62.32 KiB) Zobrazeno 3351 krát
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Aqua

Příspěvekod Matthes » 30 led 2012, 13:33

Tak to jsi mi řekl novinku, že je více forem, které se vyskytují na mnoha lokalitách. Je mi jasné, že mám jednu formu :!: mě šlo hlavně o to zbarvení ostatních jedinců a jestli s tím má někdo zkušenosti. Takže tvoje stažená fotka z googlu mě nijak v ničem neutvrdila.
PS: tvé nařážky nám tu chyběli, snad se to tu zase rozjede :lol:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod hr » 30 led 2012, 14:02

No to mě poser kámo, tak já ti tu napíšu že to dělají proto, aby neprovokovali dominantního jedince, kterých může být i víc a ty mi tu za to málem vynadáš že jsem ti napsal omáčku navíc a poslal druhovou fotku.To co jsi chtěl jsem ti napsal.Čekám tvou odpověď :evil:
Fakt za dobrotu na žebrotu.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Aqua

Příspěvekod Matthes » 30 led 2012, 14:15

Tak promiň jestli to tak vyznělo, nečerti se :lol:. Mě by stačila ta odpověď ohledně té druhové hierarchie. Ryby dělám nějaký pátek, nejsem nováček co nakoupí ryby po zverimexech a potom pátrá co to vlastně má, takže ta "omáčka" kolem mi přijde dost zbytečná vzhledem k mé otázce :!: Takto to vnímám já a každý reaguje jinak. Někteří dostanou BAN, jiní zase odejdou z fóra....
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod hr » 30 led 2012, 14:22

Já nejsem nasranej, jen hejbám zdejší tůní. :lol:
Matthes ja vím že nejseš žádný péro co čučí první týden do aqa, ale napsal jsem to tak všechno v kostce, protože i když vím že dělaš do ryb déle, tak vzhledem k tvé otazce jsem nemohl tušit jak moc sde oriuntuješ v Leleupi.
Hele nebudem se tu jeden druhýmu omlouvat atd.. Víš že to není můj styl. :lol:
Jestli něco nevíš tak se mě klidně ptej dál.Doženem ty tvje mezery a už z dáli sliším zurčet ty potůčky. :o
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Auqa

Příspěvekod Matthes » 30 led 2012, 14:37

Tvůj styl tu všichni zdejší znají, jinak o těch "mezerách" si můžem někdy popovídat v jiné sekci :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mandy » 30 led 2012, 17:58

čau Matthes ,mám leleup dva páry oba byly nádherně vybarvený sytě oranžově ,pak jsem jeden pár hodil do jiného akva a tam začal samec neuvěřitelně honit svou družku a od té doby je dá se říct hnědá a ukrývá se,ani po návratu zpět už jsem její oranžovosti nedosáhl a stále se ukrývá,myslím,že na tom maskování jak tady bylo řečeno něco bude
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Aqua

Příspěvekod Matthes » 30 led 2012, 19:14

Asi jo no, myslel jsem si to, ale když vidím ty různá videa, kde mají všechny nádherně žlutooranžové, utřu slzu :lol:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mandy » 31 led 2012, 08:43

tak já mám tři krásně oranžové a jednu hnědo černou :o
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49


Zpět na Akva Tribut Lamprologini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron