ALTOLAMPROLOGUS CALVUS

Diskuze pouze o rodech Lamprologus, Neolamprologus a Altolamprologus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 02 srp 2007, 22:32

Rudo,já si nemyslím,že by mělo smysl tam ty Golden heady dávat....podle mě ti ty mladé nevychytaj. :(
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Ruda » 03 srp 2007, 00:59

A kdo a co mě je vychytá? Současným tempem tam bude moc ryb. Musí být řešení.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod omega » 03 srp 2007, 08:00

jestli to mas do sve 960l malawi, tak bych premyslel nad haplochromnimi dravci jako : a) Sciaenochromis fryeri nebo b) Placidochromis phenochilus (receny Lupingu). Mel jsem ze zacatku taky strach, ze se me poter premnozi, ale jak me placidochromisove dorostli, premnozeni se opravdu nekonalo, chytaji je dokonale :o) pokud se nebojis a chces mit jistotu, pak kterykoli c) nimbochromis, ale to uz je pry sazka do loterie, protoze jediny samec ti muze ovladnout akva... na druhou stranu, videl jsem jeho zpusob lovu, kdy si lehne na bok na dno a ceka az k nemu nekdo priplave ... uzasna show... dalsi alternativou je d) dimidochromis c., ktery ciha sikmo hlavou dolu a je pry schopen vyvinout velkou rychlost... zalezi na tobe, co se ti libi a na co mas odvahu...
dostal jsem jeste radu, kdyz budes krmit velkymi granulemi, ktere budou plavat, poter se nenazere a nebude ho tolik...
omega
přispívatel
 
Příspěvky: 141
Obrázky: 38
Registrován: 20 pro 2006, 08:56
Bydliště: Choceň

Příspěvekod Ruda » 03 srp 2007, 10:23

Dobře, tak zkusím fryeri. Ale raději bez samic, že? :shock:
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Mauve » 03 srp 2007, 11:47

Ruda píše:Dobře, tak zkusím fryieri. Ale raději bez samic, že? :shock:


Je to velký risk, samotným klukům se bude určitě stýskat, tak se možná podívají k sousedovi :) A až se ti třeba fryierák vytře s aulonocarou (což se může stát), nemusí fryieri všechny křížence vychytat (což se může stát) a ............

S nimbo a dimi je to trochu ruská ruleta, takže je vážně každá rada drahá. Podle mně je ale fryieri jako dravec moc měkký a namíchat do tak krásného biotopního akvária Altolamprologusy by byl asi celkem hřích :roll:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Vitman » 03 srp 2007, 15:30

Já osobně mít takovou možnost (velké akva) zkusil bych venustusy nebo diminichromise. Spíš ty diminichromise, to myslím nemá v akváriu každý a prý jsou to dostatečně tvrdí lovci aby odlovili i větší mláďata. Mě musí stačit ty Lupingáči, venustusy by byli na hraně a diminichromis už ne-e.
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod Ruda » 03 srp 2007, 18:10

Nerad bych ale, aby mě sežrali i dospělé. To snad nehrozí, né?
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Ruda » 03 srp 2007, 18:15

Vitman píše:Já osobně mít takovou možnost (velké akva) zkusil bych venustusy nebo diminichromise. Spíš ty diminichromise, to myslím nemá v akváriu každý a prý jsou to dostatečně tvrdí lovci aby odlovili i větší mláďata. Mě musí stačit ty Lupingáči, venustusy by byli na hraně a diminichromis už ne-e.

Myslíš něco takového?
http://www.akvamalawi.com/phpBB/myfish/fish_show. ... vod=search
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Ruda » 03 srp 2007, 18:22

A nebo tohle: Dimidiochromis 'Taiwan Red dorsal' nenašel jsem nikde, jak doroste.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Vitman » 03 srp 2007, 19:01

Nene.
Myslel jsem buď Diminichromis compressiceps, ale spíš Diminichromis strigatus. Strigatus se má specializovat přímo na potěr mbun a není tak velký jako Rostratus, takže by ti nezblajzl ty Yellowky co tam máš :lol: Akorát asi bude dost problém ho sehnat......
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tribut Lamprologini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků