plache, bojazlive ryby

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Paldo » 17 kvě 2006, 19:16

Pekné, musím pochváli? tvoj výber rýb, je tam už pekne farebne, jak sa na malawi patrí....
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod Danglar » 23 kvě 2006, 22:37

dik, tak nejak som si to predstavoval - pestre farebne ryby na tmavom pozadi ...
Danglar
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 19
Registrován: 16 bře 2006, 23:35
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod maxim » 24 kvě 2006, 09:29

Len tak ďalej, ideš dobrým smerom.
maxim
přispívatel
 
Příspěvky: 111
Obrázky: 1
Registrován: 07 úno 2006, 15:41
Bydliště: Zvolen

Re: plache, bojazlive ryby

Příspěvekod Cichlidka » 04 pro 2013, 00:06

tiez mam problem s tym, že ryby su dost plache... stale čakám, kedy sa to zlepší, ale v akvárku sú už pomaly 2 mesiace a vždy ked prechadzam okolo, ihned sa všetky poschovavaju. Hlavne cobaltky - tie boli vačšie ako saulosky, tie sú naozaj veľmi bojazlivé. Teraz chcem dokúpiť ešte 3 samičky saulosy, lebo z vačšiny sa mi "vykluli" samci, a nejaké yellowky.. Rozmýšlam, či ich nepojdem kupiť do nejakého "zverimexu", kde sú síce strašne predražené a nie až tak moc pekné kúsky, ale sú tam zvyknuté na častý pohyb ľudí. Možno že by odvážnejšie ryby ukázali tým bojazlivým, že nie je čoho sa báť. Alebo zle rozmýšlam? Čo mi radíte vy? PS - hodnoty vody sú v pohode.
Uživatelský avatar
Cichlidka
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 5
Registrován: 02 dub 2013, 23:00
Bydliště: Senec
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: plache, bojazlive ryby

Příspěvekod Cichlidka » 04 pro 2013, 00:07

Cichlidka píše:tiez mam problem s tym, že ryby su dost plache... stale čakám, kedy sa to zlepší, ale v akvárku sú už pomaly 2 mesiace a vždy ked prechadzam okolo, ihned sa všetky poschovavaju. Hlavne cobaltky - tie boli vačšie ako saulosky, tie sú naozaj veľmi bojazlivé. Teraz chcem dokúpiť ešte 3 samičky saulosy, lebo z vačšiny sa mi "vykluli" samci, a nejaké yellowky.. Rozmýšlam, či ich nepojdem kupiť do nejakého "zverimexu", kde sú síce strašne predražené a nie až tak moc pekné kúsky, ale sú tam zvyknuté na častý pohyb ľudí. Možno že by odvážnejšie ryby ukázali tým bojazlivým, že nie je čoho sa báť. Alebo zle rozmýšlam? Čo mi radíte vy? PS - hodnoty vody sú v pohode.


Jaj a ešte ma napadlo, že či to nebude súvisieť nejako s odkalovaním...u chovateľa zrejme nič také nikdy nezažili a ja ich nenechám plávať v "srač.ách" :oops: takže odkalujem cca každé 2 týždne.
Uživatelský avatar
Cichlidka
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 5
Registrován: 02 dub 2013, 23:00
Bydliště: Senec
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: plache, bojazlive ryby

Příspěvekod peca » 06 pro 2013, 09:57

zverimex je vždy riziko, aj ked nie každý....sú predsa len výnimky. Ked som volakedy zakladal svoje 500-l AQ, tiež som mal problém s plachosťou rýb a mal som z toho nervy, lebo ked mi prišla návšteva a ja som sa chcel pochváliť svojou "osádkou", tak AQ bolo prázdne :( Vtedy som tam mal cca 18-20 rýb. Pridal som dalších 30 ks, teraz tam mám viac ako 50 rýb a ryby plávu, neschovávajú sa a ja sa mám čím pochváliť :lol: . Takže na tvojich 390 l by som kludne ešte zopár kusov pridal........ :5:
Uživatelský avatar
peca
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 20 zář 2013, 18:28
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: plache, bojazlive ryby

Příspěvekod hr » 08 pro 2013, 21:20

Kolik máš v aqu dohromady ryb?
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: plache, bojazlive ryby

Příspěvekod Cichlidka » 09 pro 2013, 10:29

Dokopy teraz 18 + 5 prisavnici. Chcem dokúpiť ďalšie, len čakám ze kde :wink:
Objem nádrže je veľký, avšak rátam s tým, ze 3D pozadie ubralo hoooodne z objemu, aj skaly, predpokladám, ze čistý objem vody je mozno niekde okolo 250 L. Okrem toho tie ryby nenormálne špinia :shock: neviem ako to tam bude vyzerať, ked pridám dalších 10-15 kúskov.
Uživatelský avatar
Cichlidka
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 5
Registrován: 02 dub 2013, 23:00
Bydliště: Senec
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: plache, bojazlive ryby

Příspěvekod peca » 09 pro 2013, 14:54

pravidelná výmena vody a kvalitná filtrácia je nevyhnutná.....potom môžeš kľudne pridať aj viac rýb..........samozrejme záleží aj od toho ako budú ryby veľké v dospelosti.... inak dorastie lamprologus a inak frontosa, ale myslím že na 390 litrov je 18 rýb málo........ Inak špinia ti pravdepodobne prísavníci..... 5 ks je dosť......
Uživatelský avatar
peca
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 20 zář 2013, 18:28
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: plache, bojazlive ryby

Příspěvekod wladys » 09 pro 2013, 17:19

Do tvého akva cichlidko můžeš dát klidně 30 ryb. Ten počet co tam teď máš je málo. Radek(hr) ti ve tvé prezentaci psal co a jak máš doplnit. A to i s počty. Takže se toho drž. A uber ty ancistrusy. Dokonce by tam nemusel být žádný. Jeden je na takovou nádrž až moc. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron