Tropical

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod supina » 01 čer 2007, 12:30

Mílo: Tak jsem vyzkoušel krmení Troco a výsledek- ryby po něm šly jak divý :lol: Mám masožravce a tak by mně zajímalo, jaký složení toto krmení má. Nevíte to někdo? Když to porovnám, jak ryby berou krmení od Sery, nebo Tetry,tak mi vychází, že Troco, ačkoli je nejlevnější jim chutná nejvíc. Ale nerad bych udělal nějakou chybu a tak budu rád za každou radu.
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod MilaKH » 01 čer 2007, 13:37

To by tam měli mít napsaný na štítku ne?? :?
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod supina » 01 čer 2007, 14:24

JJ, chytrý :D , ale je to podobný jako třeba u Sera granured- základ rybí moučka, pivní kvasnice. U Troca navíc třeba sušená syrovátka(???), nebo moučka z rybích jater, tuk z mořských živočichů... Podle štítku samozřejmě rozdíly najdu, spíš mně zajímají praktický zkušenosti, třeba z dlohodobějšího používání. Podle jakostních znaků (různý procenta vitamínů, tuků a vlákniny na 1 kg) nejsem schopný posoudit případnou nevhodnost pro moje ryby...
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Hugo » 30 zář 2007, 08:07

Včera som u nás v akvaristike videl vločkové krmivo D-Allio Plus od Tropicalu, ktoré je určené hlavne pre diskusy. Predavač mi ho však k tropheusom vrele doporučoval, pretože obsahuje cesnak a tým by malo dochádzať k ochrane tráviaceho traktu pred parazitmi. Čo mi na to poviete? Nemôže toto krmivo tropheusom poškodiť? Vážne uvažujem o tom, že by som ho kúpil, ale rád si nechám vopred poradiť od skúsenejších. Dík. Hugo
Hugo
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 5
Registrován: 11 kvě 2006, 19:34
Bydliště: Prešov

Příspěvekod MilaKH » 30 zář 2007, 10:28

Já používám také krmení určené pro discuse pro tlamovce, sice od jiné značky, ale rybám chutná. Samozřejmě se musí krmit s mírou a ne denně.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod wladys » 30 zář 2007, 13:27

D-ALLIO PLUS .....krmil bych tím trofíky velice střídmě.Je to spíše určené pro ryby masožravé,spíše jako doplněk stravy. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Tomik » 19 srp 2008, 12:04

V Olomouci ve Zverimexu u Koruny hned u náměstí jsem si všiml i nějakého sortimentu od Tropicalu. Ptal jsem se na Tropical Tanganyika, který neměli, ale každý týden objednávají přímo u výrobce a není si problém říci, o co máte zrovna zájem a rádi Vám to objednají. Kdyby měl někdo zájem o kontakt, tak jsem si bral i vizitku. :D
Tomik
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 8
Registrován: 27 zář 2005, 10:38
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Ruda » 19 srp 2008, 18:28

Je to kvalitní krmení, ale nedám dopustit na krmení SERA :o
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Hroch » 19 srp 2008, 22:32

Sera je určitě špička, ale Tropical je možná stejně dobrý a vyjde v menších baleních o dost levněji . Mají obrovský výběr a některý krmení je opravdu specialitka např. D-ALLIO PLUS s česnekem a obsahuje i saponin který se používá jako prevence proti bičíkovcům (nasi oblíbení Hexamita symposodonis a Spironucleus elegans jso bičíkovci) napadajícím zažívací trakt, nebo KELP ALGAE FLAKE s chaluhami....
Jen jejich nový stránka mě poněkud naštvaly , hodně obrázků a keců ale nejsou tam už obsahy živin a vitamínů u jednotlivých krmení. Prostě trendy stránky "věř nám a buď v poho , naše krmiva jsou fakt dost hustý kámo."
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Předchozí

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků