Melanochromis maingano - mezidruhové křížení

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Melanochromis maingano - mezidruhové křížení

Příspěvekod worf » 21 úno 2008, 01:54

Zdravím mám dotaz,v nádrži mám pouze samici M.maingano samce žádného,jenže včera jsem zjistil že samice nosí v tlamce jikry a já nevím s kým se vytřela protože to stihla když jsem byl v práci(na neposkvrněné početí nevěřím :lol: ).Ve stejné nádrži mám ještě Pseudotropheus saulosi,Cynotilapia afra lions cove,Melanochromis dialeptos.Já bych to tipoval na toho samce M.dialeptos,ale fakt nevím,nemáte někdo nějaké zkušenosti?Vím že z toho budou akorát kříženci nevhodné k dalšímu chovu ani rozšíření,ale zajímala by mě problematika mimodruhového křížení jako taková.Mají vůbec takoví kříženci v přírodě šanci na přežití a reprodukci?
Uživatelský avatar
worf
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 8
Registrován: 25 kvě 2007, 12:04

Příspěvekod frodo » 21 úno 2008, 10:01

no mozno z toho ani nic nebude, ja mam podobne skusenosti so zebrami, dlho som nemal samca a samice mi kazdy mesiac nosili ikry, ale potom ich aj tak pozrali, lebo neboli oplodnene.Vela razi to aj vyzeralo ako vytieranie len co z toho, ked to boli dve samice a kazda si zbierala svoje ikry :lol: :lol:
Uvidis casom, mozno sa naozaj s niecim zkrižila a nakoniec vynosi novy druh :shock:
frodo
přispívatel
 
Příspěvky: 181
Obrázky: 66
Registrován: 19 zář 2007, 13:06
Bydliště: Hart im Zillertal, Tirol
Kolik let děláte akvaristiku?: 21

Příspěvekod Duffman » 21 úno 2008, 11:09

Cau,ja mel stejny problem s Mel. auratus.Taky mi samice asi 4dny
nosila a pak to pozrala.
Uživatelský avatar
Duffman
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 23
Registrován: 11 lis 2006, 12:12
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod worf » 21 úno 2008, 12:00

Ta moje zatím stále nosí,tak uvidím jak se to bude vyvíjet.
Uživatelský avatar
worf
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 8
Registrován: 25 kvě 2007, 12:04

Příspěvekod MatoPE » 21 úno 2008, 20:43

je mozne mimodruhove krizenie a krizenci su dalej plodny.dokonca aj tanganika s malawi sa krizi,poznam pripad m.johani a ctenoch. horei.
samozrejme je to neziaduce ale... no nemali by sme aulonocaru fire fish a to by bola velka skoda. myslim ze aj p.saulosi coral je vypestok krizenia.niekde som to cital.
Uživatelský avatar
MatoPE
uživatel webu
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 69
Registrován: 06 led 2008, 00:11
Bydliště: Partizanske


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků