Jak žijou tlamovci...

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak žijou tlamovci...

Příspěvekod xjrpavel » 01 črc 2008, 22:26

Tlamovci...a je celkem jedno jakej přesně druh, jsou rybičky ,který mám rád a proto se s Váma dneska podělím o zážitek,kterej mně čekal dneska odpoledne,když jsem přijel náhodou na návštěvu ke své ségře a švagrovi.
Ten je totiž akvarista.
O tlamovcích se tady toho už hodně napsaloa jsou některý jasně daný věci co by mělo akva mít aby bylo pro tlamovce příjemným domovem.
Dneska jsem teda přijel ke švagrovi a v rožku na skříni stálo akvárko....maličkatá nádržka cca 40 x 30 x30 s trochou písku na dně a jedinou rostlinou... tu neznám jménem jenom vím, že je to takovej ten plavací mech co se hrozně rozrůstá(odborníci prominou), bez filtrace , bez vzduchování, bez úkrytů ,bez osvětlení...bez ničeho tam takhle stojí nádrž kde v jednom rohu je dětská plastová rybička a.....dva tlamovci. Krásní růžoví tlamovci určitě bych někde tady našel jejich jméno, ale jsem tak nasranej s prominutím, že se mi to ani nechce hledat.
Nejdřív jsem tomu nechtěl věřit,ale pak jsem se musel sebrat a jít ven abych si mohl sprostě ulevit(vevnitř byly děti)...stejně to nepomohlo a jsem nasranej pořád a pořád na ty dva (tlamovce) musím myslet.
Já bych taky rád choval tyhle rybky, ale vím, že něco potřebujou a když momentálně nemám jak jim to poskytnout tak je prostě doma nemám a mít nebudu než jim budu moct postavit nádrž , kde budou opravdu v pohodě. Jenže se stejně najde někdo , kdo si pro svoje divný potěšení dovede dovézt dom krásný rybky a trápit je dokud s nima nebude ámen.
Co Vy akvaristi na to? Co mám temu blbovi říct nebo udělat aby se vzpamatoval????
Omlouvám se za některý výrazy , ale nejde mi to bez nich, v tomhle případě ne. :(
:( :( :(
xjrpavel
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 kvě 2008, 12:49

Příspěvekod wladys » 02 črc 2008, 00:01

Zkus mu dát adresu www.akvamalawi.com ať se mrkne co tlamky potřebují ke slušnému životu.Pokud má všech "5" pohromadě,tak by mu to mohlo docvaknout. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MilaKH » 02 črc 2008, 11:12

A to takových to případů je víc...... a netýkají se jen tlamovců, bohužel. :(
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod frodo » 02 črc 2008, 14:00

neviem ci v tomto pripade sa da pouzit vyraz ,,akvarista,, skor by som povedal, ze nema ani sajnu (jasne,nepoznam tak nemozem sudit, to je moj osobny nazor)
skus mu dat ten link nech si to pozre a ako povedal wladys, ,,snad mu to docvakne,, ::s31::

osobne nemam rad system: kupim si akvarium, prasnem tam 1-2 ryby a huraaa , som akvarista :? :roll:
frodo
přispívatel
 
Příspěvky: 181
Obrázky: 66
Registrován: 19 zář 2007, 13:06
Bydliště: Hart im Zillertal, Tirol
Kolik let děláte akvaristiku?: 21

Příspěvekod Martin Novák » 02 črc 2008, 19:06

Typický odstrašující příklad jak přesně se nemá akvaristika provozovat! Jestli má přístup na internet, určitě mu najdi naši stránku ať si přečte jako první sekci "Tipy a Rady". Pokud se akvaristice bude chtít věnovat, tak ať kouká změnit přístup, trochu se sebevzdělat a nebo ať s tím praští. Tohle je týrání zviřátek.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod memeo » 02 črc 2008, 19:16

Tak ten tvůj švára u mě není žádnej akvarista , ale totální pablb......... :x
I kdyby začínal z akvaristikou někdo jinej,tak nebude takhle ....jak to napsat slušně.... natvrdlej.....toď vše.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod shimie » 02 črc 2008, 22:56

Nemusi byt chyba len v nom. Predavaci v akvaristickych obchodoch maju podla mna velmi male, alebo skoro ziadne znalosti o rybach a tovare co predavaju. Clovek pride do predajne, zapacia sa mu, alebo jeho detom nejake ryby,
spyta sa predavaca - ,,odbornika'' ake ma naroky konkretna ryba, ci ju moze mat aj v malom akvariu a ten mu povie, ze v pohode im staci 30 l nadrz, filter ani osvetlenie netreba su nenarocne, atd.
Kupujuci si povie, ved ten clovek tu predava, urcite musi mat nejake znalosti, alebo skusenosti a da na jeho slova. Pride domov polozi na stol ,,sklenenu gulu'' co mu doporucil odbornik, napusti vodu, sup tam dve ryby a tesi sa ako im je dobre. Ved mi tak bolo poradene, co sa tomu cudujete ???!!!
Pisem to preto, lebo som sa uz viac krat v akva predajni s takymi odbornikmi stretol.
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod xjrpavel » 03 črc 2008, 06:07

Bohužel on internet doma nemá takže se k němu nějak nedostane, trošku ho tohle míjí... ale zkusím ho posadit u nás ke kompu a pustit mu tam tyhle stránky aby byl v obraze. Snad se je podaří zachránit, než mu tam umřou...
jo a o dětech to asi nebude,protože to akva má asi tak ve výšce 180cm na skříni a děcka má malinký ty vidí sotva na stůl...
xjrpavel
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 kvě 2008, 12:49


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků