Melanochromis auratus

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Melanochromis auratus

Příspěvekod zuzana679 » 30 říj 2008, 16:16

Chcem sa opytat ci je mozne aby sa samec auratusa prefarbil az po pol roku?ostatne su vyfarbene uz davno,donedavna som si myslela ze ide o samicu ale poslednu dobu sa zacal prefarbovat a spravat teritorialne.
zuzana679
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 kvě 2008, 19:49

Příspěvekod dýdý » 30 říj 2008, 17:20

Ano je to možné.. :wink: Také se mi jednou stalo, že jsem si myslel že mám samce ale časem se ukázalo že to byla samice pač měla v hubě mladý..Zbarvení u tohoto druhu je většinou podle dominantnosti,i když je pravda že dospělí samci jsou skoro vždy tmavě zbarvení :o .Např.když budeš mít v akva samý samice tak se ti jedna nebo více nejsilnějších samic vybarví jako samec..
Uživatelský avatar
dýdý
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Obrázky: 66
Registrován: 12 bře 2006, 11:31
Bydliště: Starý Kolín

Příspěvekod mig07 » 30 říj 2008, 20:01

toto byva u viac druhov tlamovcou, samci sa v strachu pred dominantným samcou tvaria ako samice. Nie jeden krat sa stalo že pri odlove samca sa za par dni vyfarbil iný samec. A na opak sa mi z 2ks 100% samic po dlhšom čase v akvariu bez samca vyfarbili ako samci. konkretne P. Kinksizey.
Uživatelský avatar
mig07
přispívatel
 
Příspěvky: 140
Obrázky: 20
Registrován: 15 led 2007, 16:52
Bydliště: Senica, SR

jiny dotaz na auratus

Příspěvekod pitambra » 03 pro 2008, 18:26

zdravim všechny přítomný a předem děkuji za odpovědi
koupil jsem asi před třemi měsíci čtyři Auratusi z toho jsou 3 samice a 1 samec do dnes vše v pořádku samec je občas prohnal a jinak si hlídal svoji skalku ale dnes honí samice jeho a on se jen schovává a nejeví vůbec zájem ani o jídlo mám je se 4 neolamprologus brichardy kteří byli také v pohodě, dnes ale přebrali skalku honí samce a ten je jak před mrtvicí vybledlý pořád schovaný a celý divný jde mi o to jestli je možné že by ho ty potvory samice uhnaly až k smrti
pitambra
uživatel webu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 03 pro 2008, 17:37

Příspěvekod Hroch » 03 pro 2008, 19:57

Nešťastně zvolený počet ryb i kombinace.
4ks auratu je strašně málo a k tomu Neolamprologus brichardy teritoriální agresivní ryby žijící v párech nebo miny harémech, špatný , když pominu míchání jezer, problém bude i s krmením.
Auratus je býložravec, když ho budeš krmit krmením pro masožravce dostane Bloat a lekne. N. brichardy je masožravec pokud ho budeš krmit krmením pro býložravce bude podvyživený.

Zbav se Auratu a pokud máš dost velký akvárko, kup k těm N. brichardy nějaký Cyprichromisy , ale né 5ks, jsou to hejnové ryby.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků