Aulonocara se mi schovává

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Aulonocara se mi schovává

Příspěvekod FontosR » 30 říj 2008, 17:11

Koupil jsem před 14 dny Aulonocary eureka albin 2x samec a 3x samice. Jednoho samce jsem musel dát pryč, byl dost agresivní takže mi zbyli tři samice a jeden samec. Problém je ten že se mi schovávají mezi kameny každá z ryb má svoje malé teritorium a to si hlídá. Vyplouvají pouze na krmení nebo tak maximálně jednou za tři hodiny. Takovéto chování jsem ještě u těchto ryb neviděl vždy se tak dva dny schovávali a pak plavali zásadně ve volné vodě. Prostě se mi nezdá že jsou nezabydlené leží mezi kameny a prohánějí ryby co plují v blízkém oklolí a pak zaplují zpět :cry:
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod mig07 » 30 říj 2008, 19:58

mne ryby toto robili ked ich bolo malo v akvariu.....
Uživatelský avatar
mig07
přispívatel
 
Příspěvky: 140
Obrázky: 20
Registrován: 15 led 2007, 16:52
Bydliště: Senica, SR

Příspěvekod FontosR » 30 říj 2008, 20:39

Malým počtem ryb to nebude jeden samec a tři samice je podle mě ok a navíc jim dělá společnost 16ks P.saulosi a 16ks C. afry. Když je tak pozoruju tak nejvíce živé jsou okamžitě po zhasnutí akva, teprve tehdy se začnou chovat jako Aulonocary. Plavou si ve volný vodě a samec se dvoří samicím mě spíš přijde že je chovatel měl někde kde nebylo moc světla a asi jim nesvítil.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod Hroch » 30 říj 2008, 23:14

To může být pravda.
Tlamovci se někdy chovají zvláštně. Jednou se mě stalo že my vyteklo pár litrů vody pod skříňku. Měl jsem strach že nabobtná plovoučka, tak jsem urychleně odpojil filtr a odmontoval dno a všechno vysušil a vysál vysavačem (může sát i vodu). Samozřejmě se to neobešlo bez hluku a ran do stojanu, prostě zmatku okolo akvárka. Ryby jsem potom několik měsíců skoro neviděl. Pokud jsem byl nedaleko akvária byly neustále schovaný, teprve během času se to spravilo. Cichlidy jsou na ryby hodně inteligentní a jejich chování složitější a proto tak zajímavé.

Dej tomu čas, mělo by se to spravit samo.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod mig07 » 31 říj 2008, 00:24

no myslel som celkový počet ryb na l akvaria, ale može to byt aj tým že sa stratil dominantný samec, možno nejaký stres z prostredia mimo akva..... Najdôležitejšie je že žeru, časom sa to snad spraví..... Mne ak sa nejaka ryba začne schovavat a prestane žrat tek je po nej.....
Uživatelský avatar
mig07
přispívatel
 
Příspěvky: 140
Obrázky: 20
Registrován: 15 led 2007, 16:52
Bydliště: Senica, SR


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků