krmivo - granule versus vločky

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

krmivo - granule versus vločky

Příspěvekod vejda » 19 lis 2008, 22:17

Ahoj všichni !
předem mého dotazu musím pochválit tyto stránky, neboť díky nim si teď pořizuji tlamovce.
Hodně jsem se tady toho dozvěděl, ale přece jenom chtěl bych slyšet Váš názor ohledně krmení. Kdybych tlamovce krmil pouze sušenýma vločkama ať Sera Flora, nebo Tetra phyl a podobně, až tlamovci vyrostou a budou to větší ryby, nažerou se tím, nebudou mít hlad? Prokládat to granulema se mě moc nechce?
vejda
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19 lis 2008, 22:02

Příspěvekod wladys » 20 lis 2008, 00:36

Nažerou a dle mých pozorování je to pro ně i stravitelnější,než granule.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod vejda » 20 lis 2008, 19:01

Díky za odpověď,
a kolik těch vloček jim tak dát, přece jenom budu tam mít Crabro a Liwingstoni, což jsou poté v dospělosti ryby okolo 30 cm a výše. Přece jenom bych nerad, aby měly propadlá břicha jak to vidím v některých akvaristikách. Já si prostě furt nemohu srovnat v hlavě, že takováto velká ryby bude krmena vločkama. A čím bych ty vločky přece jenom čas od času mohl prokládat?
vejda
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19 lis 2008, 22:02

Příspěvekod wladys » 20 lis 2008, 21:01

Krmit tak,aby krmivo nezůstalo dlouho ve vodě.To si musíš odpozorovat sám.Já mám v akva taky nějaké dravce a krmím prostě tak ,aby se hlavně nepřežraly mbuny.Pokud dravcům nestačí krmivo co dávám mají v akva stále dost potěru,který si mohou kdykoli ulovit.Ostatně i proto jsem je tam dával.
jinak crabra dorůstají kolem 20cm a jsou to mbuny..né žádní dravci.Takže taky bacha na překrmování! :o

Ty propadlá břicha co vídáš v akvaristikách nejsou s toho,že by byly ryby málo krmené,ale je to důsledek přemnožení střevních parazitů,což bývá právě nesprávným krmením,stresem a nekvalitní vodou.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod vejda » 20 lis 2008, 21:30

díky za odpověď, granule jim dávat nebudu a krmím vločkama, tak uvidíme.
vejda
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19 lis 2008, 22:02

Příspěvekod vejda » 23 lis 2008, 20:39

A můžu se ještě zeptat, když budu krmit pouze vločkovým krmivem, které doporučujete? popř. mám nějaké střídat?
vejda
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19 lis 2008, 22:02

Příspěvekod wladys » 23 lis 2008, 21:05

vejda píše:A můžu se ještě zeptat, když budu krmit pouze vločkovým krmivem, které doporučujete? popř. mám nějaké střídat?


http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=2839
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků