Výběr ryb pro Malawi 576 L

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Výběr ryb pro Malawi 576 L

Příspěvekod branigan » 10 úno 2009, 19:02

Ahoj, prosím o zhodnocení výběru ryb pro nádrž 576 litrů (160x60x60). V akváriu není příliš mnoho úkrytů, spíše volný prostor, sem tam nějaký kámen a jen pár skrýší.

Můj výběr:

20x Pseudotropheus demasoni
12x Melanochromis auratus
12x Labidochromis yellow

Trochu mám obavy ze snášenlivosti demasonek s auraty :roll: . Prosím poraďte, případně dejte alternativy. Díky.
branigan
uživatel webu
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 úno 2009, 15:00

Příspěvekod kodas » 10 úno 2009, 19:14

já bych tam šoupl ještě jeden až dva druhy....
To je můj názor.
kodas
 

Příspěvekod branigan » 10 úno 2009, 22:23

kodas píše:já bych tam šoupl ještě jeden až dva druhy....
To je můj názor.


Jake druhy bys tam ještě přidal? A co auratus spolu s demasoni, bude to fungovat?
branigan
uživatel webu
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 úno 2009, 15:00

Příspěvekod A+I » 10 úno 2009, 22:39

Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod branigan » 10 úno 2009, 23:28

A+I píše:Nebude. Precti si tohle:
http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=10


Díky, článek jsem četl ještě před tím, než jsem se tady zeptal :1: . Zajímaly by mě praktické zkušenosti. Je zde spousta chovatelů, kteří tyto dva druhy spolu chovají - viz. "Vaše nádrže". Jak uvádím výše, nemám v akva moc úkrytů, takže agresivita by podle mě nemusela být nijak extrémní...
branigan
uživatel webu
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 úno 2009, 15:00

Příspěvekod Hroch » 11 úno 2009, 09:17

Dominantní, agresivní, mírný ... druh tyhle informace platí jen hodně obecně a rozhodně ne absolutně.
Měl jsem následující sestavu: 10ks P. demasony, 8ks M. auratus , 8ks P. socolofi. Kdo myslíte že to akvárko šéfoval ?
Dominantní samec P. socolofi !
Nikdy jsem si nevšiml že by demasonky byly nějak omezovány M.auratus.
Největší agrasivita je vždycky vnitrodruhová a je pravda že samci se občas mezi sebou zabijí.
Podobné samce ( P.saulosi) my zlikvidovaly celkem spolehlivě a rychle, ale C.pulcipan si už nevšímají.

PS
Konings demasonky vědecky popsal, ale objevil je dr.Spreinet
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod jerry1 » 11 úno 2009, 09:40

ahoj s Demasonkama a auratama Ti neporadim - nechovam je, ale pridal bych tam nejakou vetsi dominantni rybu, ktera by upoutala na 1 pohled (tim nechci rici, ze jsi vybral fadni druhy - prave naopak) - co takhle Lupingace, Moori nebo Cop. Borley nebo nejakou Aulonocaru nebo pokud nechces odchovy tak nejakeho dravce - Freyeri nebo Dimidiochromise.
Moznosti je dost, nadrz uz je to pekna a zalezi jen a jen na Tvem vkusu, ale ja bych par druhu pridal.
Naposledy upravil jerry1 dne 11 úno 2009, 12:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod rhymes » 11 úno 2009, 09:41

taky mam auratusy (už jen sice dva) a dusno dělaj jenom mezi sebou, ostatních se nevšímaj
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Příspěvekod branigan » 11 úno 2009, 18:50

jerry1 píše:ahoj s Demasonkama a auratama Ti neporadim - nechovam je, ale pridal bych tam nejakou vetsi dominantni rybu, ktera by upoutala na 1 pohled (tim nechci rici, ze jsi vybral fadni druhy - prave naopak) - co takhle Lupingace, Moori nebo Cop. Borley nebo nejakou Aulonocaru nebo pokud nechces odchovy tak nejakeho dravce - Freyeri nebo Dimidiochromise.
Moznosti je dost, nadrz uz je to pekna a zalezi jen a jen na Tvem vkusu, ale ja bych par druhu pridal.


Jerry, tak jsem něco nastudoval o Copadichromis borleyi, Cyrtocara moorii a Aulonocara Red Rubin. Jsou to moc pěkné ryby, které by jistě akvárku slušely. Problém je, že jsou to, na rozdíl od mnou vybraných mbun, všežravé až masožravé ryby. Takže mám trochu obavy, že by z hlediska potravního ve společném akvárku trpěly buď mbuny, nebo haps. Jaký druh mbun by si ještě doporučil doplnit k vybraným auratům, demasoni a yellow labům?
branigan
uživatel webu
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 úno 2009, 15:00

Příspěvekod jerry1 » 11 úno 2009, 19:00

to co jsi nastudoval je sice pravda, ale po pravde i mbuna si obcas rada smlsne na nejake masitejsi strave - ja to takto mam namichane (a nejen ja) a ver mi, ze se to da bez problemu zvladnout samozrejme ke spokojenosti ryb.
Ja krmim prevazne rostlinou stravou (Spirulina, Sera Granugreen, Hikari a SAK Green), ale micham to s univerzalnim vlockovym krmenim od Sery a granulema od Saku a urcite by bylo obcas i dobre pridat i nejake to mrazene, ale ja zacatku po problemech s bloatem uz neeee :!:
Mozna koukni jeste na Trewasaky jestli chces ciste "zelenozravce", ale ja bych se toho nebal a vypadalo by to supr.
Koukni jeste na nadrze jinych chovatelu co tu maji prezentace a co jim v AQ plave a myslim, ze si rychle udelas nazor sam :o
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Další

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků