Výběr ryb pro Malawi 576 L

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 11 úno 2009, 19:53

Nas samec Auratus dirigoval cele akva.
Demasoni maji velice dlouha streva stejne jako Tropheusi a proto maji uplne stejne potravni naroky jako Tropheusi. S Hapkama by to nebyla moc stastna kombinace. My osobne bysme Demasoni vynechali a sli s akva Tvych rozmeru do ryb Haplochromis, jsou to nadherne ryby. Uz jen zarizeni Tveho akva je pro ne jak delane - malo ukrytu a hodne volne vody. Demasoni potrebuji hodne ukrytu a hodne rozclenene dno, aby na sebe co nejmin videli.
Ale pokud jsi pevne rozhodnuty na Demiky, tak se nenechavej ovlivnit. Davam odkaz na video, kdy autor myslel, ze ma prerybnene akva a tak nektere ryby dal pryc. Na konci videa rika, ze bude muset zase vic zarybnit, protoze Demasoni zacali byt vnitrodruhove moc agresivni.
http://www.youtube.com/watch?v=cl04QO4q0Ow
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod branigan » 11 úno 2009, 21:57

Jak to tady tak čtu, mám ještě hodně o čem přemýšlet (ve smyslu budoucího složení ryb v akva) :). Nicméně svého původního výběru bych se stále nerad vzdal, jen bych to možná pozměnil následovně:

5x Cyrtocara moorii
15x Pseudotropheus demasoni
10x Melanochromis auratus
10x Labidochromis yellow

Prosím o vaše komentáře!
branigan
uživatel webu
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 úno 2009, 15:00

Příspěvekod wladys » 12 úno 2009, 00:18

Když už mermomoci ty demasonky chceš(já teda nic proti tomu nemám) tak proč jen 15ks.Máš velkou nádrž ,takže se neboj třeba i 20-25ks.Do aurátů v kombinaci s demasonkama bych já nešel.Místo aurátů bych zvolil větší hejno aceiek,ty si budou ve volné vodě doslova libovat,navíc se drží spíše nahoře a tudíž si moc nebudou konkurovat s demasonkama. :o Tím pádem bych vzhledem k prostoru vyškrt ty cyrtocary. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 12 úno 2009, 06:35

Jednou nejaky chovatel Demasoni rikal, ze mel nejlepsi uspechy s nima kdyz byli v poctu 35 ks.
S tema Acei ma Wladys pravdu, ty se zdrzuji v horni polovine akva. A k nim ty Yellows, takze by to bylo hezky vyvazene i barevne. Akorat nevim, jestli vystacis jen s malym poctem ukrytu pro Demiky.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod branigan » 12 úno 2009, 20:42

Díky všem za názory a rady. Moje představa je cca 40-50 tlamovců v akva. Těch 50 je myslim uplné maximum, protože už tam mám 10 ancistrusů, což by dělalo v celkovém součtu necelých 9 litrů na rybu (počítám objem 500 l vody).

Zase jsem to přehodnotil :P

Srdce mi radí :lol: :

20x Pseudotropheus demasoni
10x Melanochromis auratus
10x Labidochromis yellow
10x Pseudotropheus acei

a mozek radí:

20x Pseudotropheus demasoni
15x Labidochromis yellow
15x Pseudotropheus acei

Jinak posílám foto své nádrže (ano, je to ta Liborova :D ). Mám to napuštěno 4. den.
Přílohy
Akva1.jpg
Akva1.jpg (170.75 KiB) Zobrazeno 1395 krát
Akva2.jpg
Akva2.jpg (222.49 KiB) Zobrazeno 1395 krát
branigan
uživatel webu
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 úno 2009, 15:00

Příspěvekod Pavel V » 12 úno 2009, 21:46

Hele fajne, ale co nějaký žulváky...to je rybkám po chuti bo se tama skrývají.... :lol:
Uživatelský avatar
Pavel V
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 pro 2007, 18:49

Příspěvekod Waldik » 12 úno 2009, 22:11

Jéééééééé, moje akvárko :lol: Tedy bývalé :D
Ondro, vypadá to dobře, až je mi trochu líto, že jsem ho prodal, ale musel jsem, však víš. Jsem zvědavý, jak bude vypadat tak za čtvrt roku až se pořádně rozjede s řasou.

Jinak co se týče složení ryb, měl jsem tam Auraty s Demasonkama (viz. obrázek - bohužel nemám fotku, když jich tam bylo 20ks) a tyhle ryby spolu neměly problém. Záleží v jakém rozložení (samců a samic) budou...
Tak ať se Ti daří a ať Ti hezky plavou :)
Přílohy
1.jpeg
1.jpeg (50.74 KiB) Zobrazeno 1364 krát
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod branigan » 12 úno 2009, 22:33

Pavel V píše:Hele fajne, ale co nějaký žulváky...to je rybkám po chuti bo se tama skrývají.... :lol:


No jistě, ale zase jak tady někteří uvádějí, úkryty zvyšují agresivitu ryb. Každopádně to tak mám teď, neříkám že to nezměním, až narazím na nějaké pěkné šutry :wink:
branigan
uživatel webu
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 úno 2009, 15:00

Příspěvekod branigan » 12 úno 2009, 22:38

Waldik píše:Jéééééééé, moje akvárko :lol: Tedy bývalé :D
Ondro, vypadá to dobře, až je mi trochu líto, že jsem ho prodal, ale musel jsem, však víš. Jsem zvědavý, jak bude vypadat tak za čtvrt roku až se pořádně rozjede s řasou.

Jinak co se týče složení ryb, měl jsem tam Auraty s Demasonkama (viz. obrázek - bohužel nemám fotku, když jich tam bylo 20ks) a tyhle ryby spolu neměly problém. Záleží v jakém rozložení (samců a samic) budou...
Tak ať se Ti daří a ať Ti hezky plavou :)


Zdááár Libore, no zatím dělá jen radost, i když ryby nejsou (kromě ancistrusů) :D . Pošlu nějaké fotky tak za 14 dní, až tam budou první tlamky.

Čeče jak se tak dívám tak mi teď večer teplota stoupá k 28 stupňům. Jsem se ani před napuštěním nedíval, jestli tam máš (mám :wink: ) přístup k ohřívači, abych mohl štělovat termostat, nebo v případě poruchy ho vyměnit :roll: ...
branigan
uživatel webu
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 úno 2009, 15:00

Příspěvekod A+I » 12 úno 2009, 22:45

Kdyby to bylo nase, tak uz je tam hejno Tropheusu :lol: :lol: . To by pak stacilo pridat na kazdou stranu akva jeden velky kamen. Na dno pak nejake Leleupi apod. Ale to tady kazdej vi, ze jsme zatizeni na Trofiky. Jenze taky vime proc :D !
Jinak ale v kazdym pripade misto toho korenu, co mas vpredu, by se nam vic libil kamen.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků