Problém s Elongatus Mpanga.......poraďte.

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Problém s Elongatus Mpanga.......poraďte.

Příspěvekod memeo » 11 úno 2009, 20:16

Zdravím,mám takový zajímavý problém z těmito rybami.
Stalo se mi to,že mi z ničeho nic začali v jednom akváriu z mladýma padat.Nic jiného neuhynulo,jen Elongáti.Měli zrychlené dýchání,nekoordinovaný pohyb a pak úhyn.V akváriu jsem ihned vyměnil 2/3 vody,ale pořád to samé.Divné mi bylo jen to,že žádný jiný druh neuhynul(Ps.Saulosi coral red,C.Pulpican.Ps.Acei.M.Maingano,L.Trewavasae,L.Yellow)Ty byli bez jediné ztráty.
V zoufalství jsem se už smířil s tím,že všechny mladé od Elongátů půjdou do kytek,ale dneska ráno jsem zkusil ještě jednu věc a po návratu z práce jsem trochu nechápat.
Zbylé kusy jsem odlovil do jiného,samostatného akvária.Byli ve stavu,kdy jsem čekal,že do hodiny je po nich.....plavali už jen jak je nesla voda....prostě ryby,kterým by jste dali tak 5 minut.....děs a hrozný pohled na cca 60ks ryb.A co se vlastně stalo?.....Po návratu z práce jsem šel s tím,že je vylovím a vyhodím,ale stalo se něco,čemu nerozumím a doufám,že poradíte vy ostatní.
Ryby jsou momentálně úplně v pohodě....žerou a plavou už normálně....prostě jakoby s nima ráno nic nebylo.
Stalo se vám něco takového?Nebo proč chcípali ve společnosti ostatních druhů a v sólo akváriu ne?
Jinak ráno v akváriu jsem nechal 4 kusy Elongátů,kteří nejevili žádnou nemoc,nebo něco podobného a dnes odpoledne bylo po nich.A to jen díky tomu,že zůstali ve společném akva z odchovy.
Je na tohle nějaké rozumné vysvětlení??? :(
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

re

Příspěvekod jonathane » 11 úno 2009, 20:20

tak to cumim Lado a nechapu...me odesel jen jeden kus. Byl nejmensi ze zasilky od pana Cuhela.....moji jsou zatim v pohode a 2 samicky uz mi i nosi. Bohuzel Ti ale nedam zadne rozumne vysvetleni.
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod A+I » 11 úno 2009, 20:35

Je to zvlastni. Jedine co me napada je, ze je tento druh citlivy na neco, co je ve vode v tom spolecnem akva.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod memeo » 11 úno 2009, 21:00

A+I,tyhle ryby spolu už odrostli kolikrát............a nikdy se nic nestalo...jen jednou jsem měl hromadné uhynutí zase Elongátů,ale ti byli 14 dní starý.
Jediný druh,který s nima byl teď poprvé,tak jsou ty Trewasáci,ale tím to nebude,nebo aspoň mi to příjde absurdní.
Je to záhada,ale snad tu někdo najde aspoň část vysvětlení,proč jen ti Elongáti a ostatní nic.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod A+I » 11 úno 2009, 21:24

Nejde o to, ze spolu uz takhle byly kolikrat, ale jestli ted momentalne neni neco ve vode, na co jsou Elongati vic citlivi nez jine ryby. Treba jsou vic citlivi na zvyseni cpavku nebo nizke pH nebo co ja vim :? . Je to jen uvaha, ze neco musi byt s vodou, kdyz se po preloveni zmatorili a ti 4 co tam zustali to nevydrzeli. Prece je nestresuji ostatni ryby, to je hloupost.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod memeo » 11 úno 2009, 22:42

To asi je blbost s tím stresem..........

Jinak pro ostatní...vodu měním 1x za 7-10 dní 1/2 objemu.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod A+I » 11 úno 2009, 22:51

Memeo, to nam nic nerekne, kdyz to takhle napises. Nevime, jak je akva velke, kolik je v nem ryb a jak velkych. Pokud je akvarko prerybnene, tak se musi voda menit casteji, klidne i obden, kdyz je v nem hodne prcku.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod memeo » 12 úno 2009, 20:53

A+I,akvárium má rozměry 160x30x50 a je v něm odhadem okolo 300ks ryb odhadem ve velikosti do max 2.5cm............

Jinak dobrá zpráva je ta,že už se to zastavilo a Elongáti jsou v pořádku........nakonec jich padlo asi 30ks.

zachránil jsem je tím přelovením,takže asi souhlas ,že jsem někde něco pos... s vodou.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků