Jaké ryby do malawi 320l

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 20 úno 2009, 23:29

Turok píše:... když má člověk smůlu a třeba z deseti ryb má 6samců taky se jich pak musí zbavit .. a to nebývá mnohdy jednoduché.

I kdyz to dopadne takhle, tak to neni problem. Samci se mezi sebou postuchuji, soutezi o dominanci a samicky maji vic klidu (vlastni zkusenost).

Renek - Demasoni by meli byt ve skupine aspon 15 ks.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Hroch » 20 úno 2009, 23:38

Reneku co chceš aby jsme ti poradily?
Ptáš se , dostaneš odpověď, nelibý se ti, chtěl by jsi slyšet jinou, zeptáš se znovu, někdo další ti odpoví více méně stejně, ale ty si vedeš stále svou.
Tak chceš poradit, nebo jen chceš schválit svojí volbu?

Nádrž máš širokou 40cm Aulonocary dorůstají klidně 15cm, budu mít problém se tam otočit , no trochu přeháním, ale je to na takhle velký ryby úzká nádrž.

Předpokládám že je to tvoje první nádrž s Afrikou, nebylo by lepší pořídit si bezproblémovou kombinaci co ti radí např. Wladis, získat nějaké zkušenosti a potom se pouštět do experimentů.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Turok » 21 úno 2009, 00:52

A+I píše:
Turok píše:... když má člověk smůlu a třeba z deseti ryb má 6samců taky se jich pak musí zbavit .. a to nebývá mnohdy jednoduché.

I kdyz to dopadne takhle, tak to neni problem. Samci se mezi sebou postuchuji, soutezi o dominanci a samicky maji vic klidu (vlastni zkusenost).

Renek - Demasoni by meli byt ve skupine aspon 15 ks.


aha no já takové počty ani situace neznám, spíše vycházím z toho co se píše o doporučuje a z toho jsem usuzoval že by mohl být problém...

měl jsem tři red zebry 2samce a 1 samici samci se hezky poštuchovali dokud se jeden chudák nezadusil... od té doby zbylého samce terorizuje samice OB zebry. je tam ještě jeden mladší samec tak se to pak možná zase vrátí do původního stavu jak doroste.
Uživatelský avatar
Turok
uživatel webu
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 18
Registrován: 14 úno 2008, 14:29

Příspěvekod A+I » 21 úno 2009, 02:59

Turok píše:...měl jsem tři red zebry 2samce a 1 samici samci se hezky poštuchovali dokud se jeden chudák nezadusil...

Co se mu stalo? Nebo spis jak se mu to stalo?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Turok » 21 úno 2009, 10:29

A+I píše:
Turok píše:...měl jsem tři red zebry 2samce a 1 samici samci se hezky poštuchovali dokud se jeden chudák nezadusil...

Co se mu stalo? Nebo spis jak se mu to stalo?


teda aspoň si myslím že se udusil, krmím ryby kromě vloček taky peletkami, které však nechávám tak hodinku nabobtnat a pak dávám do akva. rybu jsem našel při odkalování byla ještě pěkně vybarvená a měla dokořán otevřenou hubu. jelikož jsem si předtím nevšiml nějakých příznáků nemoci usoudil jsem že se udusil. byla ho dost škoda.
Uživatelský avatar
Turok
uživatel webu
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 18
Registrován: 14 úno 2008, 14:29

Předchozí

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků