jaké krunýřovce k hapkám

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

jaké krunýřovce k hapkám

Příspěvekod mareks » 05 kvě 2009, 12:46

mám dotaz, vetšina hapek u mě v akva až vyroste bude mít cca 20-35cm, mám v akva dva dospělé ancitrusy gold cca 10cm neměl bych je dát pryč a koupit Gibicepse který by byl hapkám rozměrově roven? mám obavu aby se ancitrusy nestali časem potravou hapek

předem díky za názory

marek
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod Ruda » 05 kvě 2009, 20:44

Můj názor je ten, že krunýřovec do tohoto akva nepatří. Na úklid je dobrá piskořka věžovitá.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod brova » 05 kvě 2009, 21:51

Ruda má pravdu, kdo je konzervativní biotopář tak do afr. jezerních nádrží krunýřovce cpát nebude. Navíc mají krunýřovci hodnoty vody trochu jinde. :o

Ale já se přiznám bez mučení, já v Tanganyice krunýřovce mám. :oops: :lol: :lol: :lol:.....a jsem rád. :lol:

Pokud Ti tlamky budou chtít sejmout ancíka, tak Ti klidně sejmou i gibbíka. Takový příklad z mé zkušenosti:

Měl jsem v AQ chovný pár Hypsophrys nicaraguensis - samec 18 cm a samice 12. S nimi tam byl 20 cm gibbiceps ale jen do té doby,než se vytřeli. Pak ho vyhodily z AQ. :shock: :(
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Brky » 05 kvě 2009, 23:14

Mozno nepatri do afriky ale v akva nejsou na uklizeni, ved sa nezivia vykalmi :D Su to supr ryby, osobne krunirovce (myslim tym vsechny druhy jako napr pecolite,panaque, ansitrusy, ....)su moje nejoblibenejsi. A naroky na vodu maju rozhodne dost odlisne ale ak im das do vody nejake koreny tak by to nemal byt problem. Nemyslim si ze by vacsie druhy mali problem z afrikou, kedze nmaju problem s velkymi amreckymi cichlidami ale asi skor sehant uz vecsi ryby a nedavat tam male kusy. Osobne ale nemam skusenosti. Ale ak ich chces na likvidaci rasy tak to si porit terewasaky do malawi :o
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků