Opět ta kombinace ryb

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Opět ta kombinace ryb

Příspěvekod KuK » 07 čer 2009, 16:07

Nemá někdo nakombinované rybky: Aulonocara, Labidochromis a Ps. Saulosi v ploše 100x40cm ?

Popř. myslíte, že by to šlo? (teda spíše plavalo :o )

Docela mě tahle kombinace láká, ale asi tuším, co napíšete a nakonec to budou jen max. 2 druhy..
KuK
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 07 čer 2009, 15:57

Příspěvekod wladys » 07 čer 2009, 16:35

No po pravdě já bych tam nic z Malawi nedával a spíše bych se poohlédl po nějaké tanganyice.Taky jsem kdysi toto dilema řešil a chtěl sem do takové nádrže dát C.afra cobue.Nakonec osud tomu chtěl jinak,ryby ze zahraničí nedošly a místo jednodruhovky s aframa jsem umístil do nádrže Tanganyiku(L.meeli,J.regani a A.calvus) a nelituju.Vše klape bez problémů a na akva je radost koukat. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod KuK » 07 čer 2009, 18:36

No, je pravda, že čím déle si pročítám tenhle web, tím víc mě láká tanganyika a jejich chování. Doma mám zatím západní afriku, ale stejnak mě vždy udivuje, jak si samička zahání mladé po zhasnutí do takové jedné dutiny nebo jak se sameček se samičkou střídali u hlídání mladých..

K té tanganyice - to by asi bylo na nějaké altíky s kolonií šnekáčů, ne? Nebo šlo by tam ještě něco nakombinovat jinak?

(Tímto se omluvuju, že tady tak trochu fušuju do jiné části fóra :roll: )
KuK
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 07 čer 2009, 15:57

Příspěvekod Ruda » 07 čer 2009, 18:55

http://www.polit.sk/Polit/index.php?opt ... &Itemid=91
Tady máš tanganyiku kombinace a je tam odkaz i na malawi kombinace, včetně nároků a velikostí nádrže.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Dano74 » 07 čer 2009, 19:48

Tie altiky so snekacmi no ja neviem. To tu budu altici masakrovat v jednom kuse mlade snekace.
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod Karpatska » 08 čer 2009, 02:36

Dano74 píše:Tie altiky so snekacmi no ja neviem. To tu budu altici masakrovat v jednom kuse mlade snekace.


LEN JE otázne, či chceš mladé a koľko. Dá sa aj Altolamprologus compressiceps "Sumbu" je menší. Ale mne sa osobne nepáči.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod M.A.T.Y.S.E.K. » 08 čer 2009, 12:28

Celkem fajn je i kombinace párových cichlidek a Paracyprichromisů. V akva 100x40x40 mám 1pár Julidochromis regani Kipili a 3páry Paraciprichromis nigripinis Blue Neon Tanzania a akva klape bez problémů. Reganky mají třetí generaci mladých a je to v pohodě. Stačí jen dobře osázet rostlinami... :P
Uživatelský avatar
M.A.T.Y.S.E.K.
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 11
Registrován: 19 zář 2006, 08:40
Bydliště: Ledeč n. S.

Příspěvekod Dano74 » 08 čer 2009, 13:37

Karpatska píše:
Dano74 píše:Tie altiky so snekacmi no ja neviem. To tu budu altici masakrovat v jednom kuse mlade snekace.


LEN JE otázne, či chceš mladé a koľko. Dá sa aj Altolamprologus compressiceps "Sumbu" je menší. Ale mne sa osobne nepáči.


No ved prave, skusil som to :? . Dal som k Altakom 9 malych Lamprologusov a rano jeden Lamprologus bol fuc. Takze ich dat spolu ako male nech spolu dorastu. Ako dospela ryba sa Laprologus uz ubrani. No mlade ... :?
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod wladys » 08 čer 2009, 13:50

Tak není se čemu divit.Altolamprologus je predátor a podle toho se chová.Nedávno jsem zde na webu psal,jak mi compressáci pobili cca 3,5 centimetrové Cyprichromisky ,které jsem si odchoval v jiném akva a poté jsem je chtěl zařadit do hejna...... :roll:

Ale jako regulátor potěru je do takové nádrže vhodný.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Karpatska » 08 čer 2009, 13:58

Dano74 píše:
Karpatska píše:
Dano74 píše:Tie altiky so snekacmi no ja neviem. To tu budu altici masakrovat v jednom kuse mlade snekace.


LEN JE otázne, či chceš mladé a koľko. Dá sa aj Altolamprologus compressiceps "Sumbu" je menší. Ale mne sa osobne nepáči.


No ved prave, skusil som to :? . Dal som k Altakom 9 malych Lamprologusov a rano jeden Lamprologus bol fuc. Takze ich dat spolu ako male nech spolu dorastu. Ako dospela ryba sa Laprologus uz ubrani. No mlade ... :?


To je jasné, že sa neubráni. Jedine ked sa ubránili aj mladé bolo ked som mal cca 18 multákov pokope. Tam ani A. compressiss (nutno dodať mal len 4 cm) nešiel lebo v momente dostal tak zo 5 kusancov.
Naposledy upravil Karpatska dne 08 čer 2009, 21:42, celkově upraveno 1
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Další

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků