Začínající akvarista s tlamovci Malawi

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod MMMMM » 23 črc 2009, 16:44

Časovač mám tento:
http://shop.fkt.cz/Files/id7%5Cnavody%5 ... _navod.pdf

Jinak to co mám je už zde:
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... 2213#42213

Jinak vyhřívání mám bez pohyblivých dílů, takže by se nemělo stát že by topil pořád (viz odkaz výše)

Vzduchování dělat nebudu.

Jinak ten filtr 1200 mám, co je s ním za problém, mám vyměnit těsnění? To se dá někde koupit?

- škrabka na řasy - to je ta na to sklo jak se s ní cestuje po skle?
- odkalovací zvon - na co to je?
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod flydummy » 23 črc 2009, 18:15

Časovač ok, topítko taky :o

s tetratecem tu má spousta lidí problém, že začne po čase provozu téct. Mě se to stalo taky, takže jsem sehnal nový ten díl co se do něho připojují hadice. Po čase to začalo kapat zase, takže jsem to rozebral a vyměnil ty původní těsnící kroužky za malinko tlustší (koupil jsem v hornbachu) a je klid. Může Ti to zlobit a nemusí, ale pro jistotu filtr ve skříňce postav do nějaké nádoby a vždy po čištění párkrát zkontroluj jestli neteče. Můžeš mít problémy, ale i nemusíš...

škrabka na slo je na odstrňování řas - magnetickou moc nedoporučuju, protože pokud se ti mezi ní a sklo dostane zrnko písku, tak si poškrábeš sklo. Pak se dělají s břitem (žiletkou), tam je to o něco lepší, ale pokud je tam nějaká plocha, která přilne ke sklu, tak je obdobný problém. Já čistím kartáčem na nádobí z ikey a zatím je to asi to nelepší co jsem na to měl. Sice to dá trochu víc práce než je jednou přejet, ale sklo neškrábe

odkalovací zvon ja na odsátí detritu z písku v celé vrstvě - osobně to moc neřeším a vystačím jen s hadicí - při výměně vody prohrabu koncem hadice písek a osaju co vyplave
flydummy
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 18 črc 2009, 22:11

Příspěvekod Pusta » 23 črc 2009, 19:53

K tomu vzduchování, letos ho už asi až tak moc nevyužiješ, ale příští rok v parném létě není od věci mí ho v záloze. Pokud ho zapneš večer, žene do akvárka studenější vzduch, který docela dobře ochlazuje vodu, teď vůbec netopím, mám pootevřený kryt, vzduchování jde furt a k večeru mám teplotu vody cca 30 st., po ránu se to však zlepší na 26-27 st.. No nevím, kde by teplota byla bez vzduchování. Nehledě na to, že se stoupající teplotou klesá rozdustnost kyslíku ve vodě. Jinak s tetratecem já osobně žáný problém nemám.
Pusta
uživatel webu
 
Příspěvky: 40
Registrován: 05 bře 2009, 21:37

Příspěvekod MMMMM » 23 črc 2009, 21:36

V sobotu jedu do hornbachu, koupil bych si ty těsnící kroužky, vzpomeneš si na nějaké detaily, které mi pomůžou abych vybral správné?
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod PatasRS » 23 črc 2009, 21:47

MMMMM píše:V sobotu jedu do hornbachu, koupil bych si ty těsnící kroužky, vzpomeneš si na nějaké detaily, které mi pomůžou abych vybral správné?

Nevidím důvod proč by jsi měl nahrazovat origo kroužky jinými?? Já mám Tetratec 700 a používám ho už půl roku a vše v pořádku, nikde nic neteče, nekape, vše běží jako hodinky, tak neblázni :lol:
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod flydummy » 23 črc 2009, 22:18

Já jsem neřikal, že je to třeba hned měnit, jen být připravený na to, že může téct (nejsem zdaleka jediný komu se to tady stalo) a pokud se to stane, tak se to dá vyřešit výměnou těch těsnění. Za sebe musím říct, že už k tetratecu nemám důvěru, takže můj příští filtr to určitě nebude... Ale to je samozřejmě můj pocit

rozměr si už bohužel nepamatuju, když to teklo, tak jsem hlavu rozebral, kroužky vzal s sebou a podle nich nakoupil
flydummy
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 18 črc 2009, 22:11

Příspěvekod MMMMM » 23 črc 2009, 23:09

nechtěl jsem je samozřejmě měnit, pouze je koupit a mít je pro případ kdy by to začlo téct.Takhle to nekoupím, když nevím o jaké jde
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod romco » 24 črc 2009, 00:10

MMMMM píše:nechtěl jsem je samozřejmě měnit, pouze je koupit a mít je pro případ kdy by to začlo téct.Takhle to nekoupím, když nevím o jaké jde


netreba to privolat,ale ked bude treba kupis potom.......druim palce aby ich treba nebolo..nech sluzi Tetra a hlavne nevytapa...
Uživatelský avatar
romco
častý přispívatel
 
Příspěvky: 303
Registrován: 22 dub 2009, 09:10
Bydliště: Čachtice-Slovensko

Příspěvekod MMMMM » 24 črc 2009, 06:55

Kolika wattové čerpadlo to má být na 375litrů?

http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristi ... tman/2833/

Atman At-201 - 8W bude stačit?

A jaký je rozdíl mezi Polyuretanová pěna Atman a bioakvacitová kostka?
http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristi ... tman/2835/
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod Márty » 24 črc 2009, 07:08

MMMMM píše:A jaký je rozdíl mezi Polyuretanová pěna Atman a bioakvacitová kostka?
http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristi ... tman/2835/


Precti si pozorne tu stranku, kterou jsi sem sam linkoval. Mas to tam napsany ;-)
Uživatelský avatar
Márty
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Registrován: 28 lis 2005, 23:41
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků