Nemoc jak léčit?

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Nemoc jak léčit?

Příspěvekod J.T » 18 črc 2009, 11:15

Ahoj mám problém!!! 2 tlamky břicha nafouklá , nežerou, straní se , výkaly nitkovité a jako by průhledné. Co jsem se dočetl tak bych měl co nejdříve sehnat entizol. Jedna s tlamek ted u dna hlavou dolu a točila se jakoby spirálovitě v křeči. Tak jsem ji resetoval. Akva 450 dusitany, dusičnany ok. Voda co 7dní 1 polovina výměna. Krmím Hikary cichlid gold, hikari cichlid staple, sera granugreen, a nějaké vločkové pro nejmenší at stihnou něco pochytat. Stalo se to socolofi a zebře. Jak dál mám vytáhnout i tu zebru? Jak dávkovat entizol pokud jej mám použít.? Nebo je to něco jiného? Děkuju za každou pomoc. Doufám že pietro není na dovolené. Málo starostí a at plavou.
Uživatelský avatar
J.T
uživatel webu
 
Příspěvky: 48
Obrázky: 38
Registrován: 09 led 2009, 14:48

Příspěvekod rain » 20 črc 2009, 09:01

http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=1891

Shrnu - je to bloat, rybu bych nelovila, stejně musíš přeléčit všechny, jedna tableta entizolu na cca 40-50l vody, vodu měnit podle potřeby (pokud máš čím měřit hodnoty) - entizol zabíjí nitrifikační bakterie, po výměně doplnit léčivo, týden léčby by měl stačit, pak přidat do filtru na pár dní aktivní uhlí, držet se zásad popsaných v článku a mělo by být dobře :)
rain
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 7
Registrován: 19 úno 2009, 13:50
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod J.T » 20 črc 2009, 09:11

Tak s entizolem sem začal už včera. Opravdu to vypadá na tuto nemoc. Hlavně ty fotky jsou shodné s tím co se dělo v mém akva. Tak snad to dopadne ok. Díky.
Uživatelský avatar
J.T
uživatel webu
 
Příspěvky: 48
Obrázky: 38
Registrován: 09 led 2009, 14:48

Příspěvekod arena64 » 20 črc 2009, 23:44

z mych zkušenosti nasad sera bactopur direct tablety 1tab. na 50 litru, zkoušel jsem ruzna lečiva ale nejlip pomáhá bactopur, a přelečit všechny ryby v nadrži, jo a zabiješ bakterie ve filtru
arena64
přispívatel
 
Příspěvky: 101
Registrován: 06 led 2006, 22:04
Bydliště: Teplice


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků