R. Zídek VS H. Dařbuján

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: R. Zídek VS H. Dařbuján

Příspěvekod MMMMM » 28 črc 2009, 18:05

Špatné,a už od nich nic nechci.Pokud si něco nechávám poslat ,nechci dopadnout jak Vlasta Burian chtěl bahno a dostal zuby,,,já chtěl C.cobue a dostal C.pulpican white,,,


Od koho jsi si to nechal poslat?
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Re: R. Zídek VS H. Dařbuján

Příspěvekod V.Malawi » 28 črc 2009, 18:21

MMMMM píše:
Špatné,a už od nich nic nechci.Pokud si něco nechávám poslat ,nechci dopadnout jak Vlasta Burian chtěl bahno a dostal zuby,,,já chtěl C.cobue a dostal C.pulpican white,,,


Od koho jsi si to nechal poslat?
Od piraně,mimochodem je to v textu několikrát psané,,, 8)
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: R. Zídek VS H. Dařbuján

Příspěvekod bedna » 28 črc 2009, 19:41

V.Malawi píše:
bedna píše:
V.Malawi píše:
bedna píše:
FontosR píše:Mám opravdu velký problém :? kde nakoupím Haps tlamovce. Prosím o vaše zkušenosti s nákupem ryb u obou těchto výborných chovatelů. Nevím jestli na webu hledám dobře, ale zatím co ceník ryb u R. Zídka je na jeho stránkách. Tak u H. Dařbujána nemůžu tento ceník nikde najít víte o stránce kde jsou uvedené ceny ryb :o


Pan Zídek sice má ceník vyvěšen na netu, ale odradila mě tato věta "Aktuální nabídka ke dni 25.2.2009". Všude budeš muset napsat. Ja jsem nakonec zvolil Piraňu. Takže jsem ti vlastně neporadil :oops:
U Piraně víš ceny ale nemáš jistotu co ti pošlou,často to má příchuť překvapení,,, 8)


Já si nestěžuji, tropheusy přišli nádherní... Jaké máš s nimi zkušenosti? (piraňa)
Špatné,a už od nich nic nechci.Pokud si něco nechávám poslat ,nechci dopadnout jak Vlasta Burian chtěl bahno a dostal zuby,,,já chtěl C.cobue a dostal C.pulpican white,,,


Vidíš a třeba jak jsem se to měl dozvědět? :D Trh je mocný a prostě jsou lepší v tom, že mají aktuální ceník, což si myslím není v dnešní době problém a ztráta času. Abych řekl pravdu, rozhodl jsem se pro ně na poslední chvíli, protože pan Dařbuján se mi snažil vnutit nějaké Tropheusy, které jsem ani nemohl najítl na internetu (pry se jim přezdívá vlaštovky či nějak tak), jak vypadají a opravdu mě ukecával po telefonu docela dlouho a to nemám rád. U radima Zídka jsem viděl, že ceník je trošku starší a už jen z toho mě napadá, jestli ho to vůbec zajímá, či ne, opět, v dnešní době je internet všemocný! Pročetl jsem toto http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=2226, bál jsem se papírové krabice, přišla normální krabice a v ní další z polystyrenu. Chtěl jsem tím říci, že spálit se můžeš kdykoliv a s kýmkoliv, dnes hrají prim informace, když nejsou, máš mínusové body... Každopádně neříkám, kdo je lepší chovatel!!! A nikdy bych to tak nerozlišoval... Každopádně trofíci, co jsem si objednal jsou úplně v pořádku, zdravé krásné a vitální ryby. A navíc, všichni jsme lidi, řešil jsi jejich omyl nějak, měl jsi na to právo, docela by mě to zajímalo?
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Re: R. Zídek VS H. Dařbuján

Příspěvekod V.Malawi » 28 črc 2009, 23:26

bedna píše:
V.Malawi píše:
bedna píše:
V.Malawi píše:
bedna píše:
FontosR píše:Mám opravdu velký problém :? kde nakoupím Haps tlamovce. Prosím o vaše zkušenosti s nákupem ryb u obou těchto výborných chovatelů. Nevím jestli na webu hledám dobře, ale zatím co ceník ryb u R. Zídka je na jeho stránkách. Tak u H. Dařbujána nemůžu tento ceník nikde najít víte o stránce kde jsou uvedené ceny ryb :o


Pan Zídek sice má ceník vyvěšen na netu, ale odradila mě tato věta "Aktuální nabídka ke dni 25.2.2009". Všude budeš muset napsat. Ja jsem nakonec zvolil Piraňu. Takže jsem ti vlastně neporadil :oops:
U Piraně víš ceny ale nemáš jistotu co ti pošlou,často to má příchuť překvapení,,, 8)


Já si nestěžuji, tropheusy přišli nádherní... Jaké máš s nimi zkušenosti? (piraňa)
Špatné,a už od nich nic nechci.Pokud si něco nechávám poslat ,nechci dopadnout jak Vlasta Burian chtěl bahno a dostal zuby,,,já chtěl C.cobue a dostal C.pulpican white,,,


Vidíš a třeba jak jsem se to měl dozvědět? :D Trh je mocný a prostě jsou lepší v tom, že mají aktuální ceník, což si myslím není v dnešní době problém a ztráta času. Abych řekl pravdu, rozhodl jsem se pro ně na poslední chvíli, protože pan Dařbuján se mi snažil vnutit nějaké Tropheusy, které jsem ani nemohl najítl na internetu (pry se jim přezdívá vlaštovky či nějak tak), jak vypadají a opravdu mě ukecával po telefonu docela dlouho a to nemám rád. U radima Zídka jsem viděl, že ceník je trošku starší a už jen z toho mě napadá, jestli ho to vůbec zajímá, či ne, opět, v dnešní době je internet všemocný! Pročetl jsem toto http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=2226, bál jsem se papírové krabice, přišla normální krabice a v ní další z polystyrenu. Chtěl jsem tím říci, že spálit se můžeš kdykoliv a s kýmkoliv, dnes hrají prim informace, když nejsou, máš mínusové body... Každopádně neříkám, kdo je lepší chovatel!!! A nikdy bych to tak nerozlišoval... Každopádně trofíci, co jsem si objednal jsou úplně v pořádku, zdravé krásné a vitální ryby. A navíc, všichni jsme lidi, řešil jsi jejich omyl nějak, měl jsi na to právo, docela by mě to zajímalo?
upřímě řečeno neřešil,vím o dalším podobném případu který byl řešen a stejně nedořešen,,,jednoduše jsem neměl chuť to projednávat.Asi to není ideální řešení ale je to tak.Další nové ryby jsem kupoval z jiných zdrojů a bylo vše v naprostém pořádku. :o
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod zencakd » 29 črc 2009, 08:51

Zaujala mě tato diskuze :? Pokud chci koupit ryby, jde mi vždy o kvalitu a dobré rady, kterých není nikdy dost. Ani jedno neodhadnu podle toho, jestli má chovatel na internetu aktuální ceník nebo jaké má webové stránky. Možná podle toho poznám, že je dobrý obchodník, ale jestli je dobrý chovatel? Na českém trhu je řada výborných chovatelů, kteří nemají aktualizovaný ceník a vždy si k nim rád zajedu pro ryby.

Každý chovatel dnes sází na něco jiného a je dobré slyšet více přístupů - např. Štětina je známý tím, že má velké ryby, protože je krmí živou potravou (ne mraženou) s velkým podílem proteinu, Kraut má poměrně ortodoxní názory na výměnu vody a má vždycky vzácné druhy a pod. U každého také koupíte něco jiného. Dařbuján má Lepidolamprologusy, Kraut X. caudofasciaty, Štětina má největší zkušenosti s X. tembwe atd.

Podle mě je škoda nevyužít jakékoliv příležitosti na pokec s těmito chovateli i když s jejich názory nesouhlasíte (a i ty moje jsou vyhraněné :-))

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod V.Malawi » 29 črc 2009, 11:24

To máš naprostou pravdu,proto také nejraději jezdím pro rybky osobně,to samé mám raději i v obráceném gardu.Sice pošlu rybky vlakem,ale tak nějak se mi víc líbí když lidi můžou přijet osobně.Vlastik. :o
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod mig07 » 30 črc 2009, 17:17

V.Malawi píše:
mig07 píše:A ja som si myslel že kupil pirane. :lol: Nemám ryby ani od jedneho, ale su to znamy chovatelia, ale ja na tvojom mieste by som pozrel čo maju aktualne ryby v ponuke a cenu a tiež by ma zaujimala kolko ktoremu preveziem. Ja bravam ryby od slovenskeho chovatela....
Smím se zeptat od kterého?Já jezdím k Fuljerovcom,,, :lol:


aj ja :lol:
Uživatelský avatar
mig07
přispívatel
 
Příspěvky: 140
Obrázky: 20
Registrován: 15 led 2007, 16:52
Bydliště: Senica, SR

Příspěvekod FontosR » 30 črc 2009, 21:22

zencakd píše:Zaujala mě tato diskuze :? Pokud chci koupit ryby, jde mi vždy o kvalitu a dobré rady, kterých není nikdy dost. Ani jedno neodhadnu podle toho, jestli má chovatel na internetu aktuální ceník nebo jaké má webové stránky. Možná podle toho poznám, že je dobrý obchodník, ale jestli je dobrý chovatel? Na českém trhu je řada výborných chovatelů, kteří nemají aktualizovaný ceník a vždy si k nim rád zajedu pro ryby.

Každý chovatel dnes sází na něco jiného a je dobré slyšet více přístupů - např. Štětina je známý tím, že má velké ryby, protože je krmí živou potravou (ne mraženou) s velkým podílem proteinu, Kraut má poměrně ortodoxní názory na výměnu vody a má vždycky vzácné druhy a pod. U každého také koupíte něco jiného. Dařbuján má Lepidolamprologusy, Kraut X. caudofasciaty, Štětina má největší zkušenosti s X. tembwe atd.

Podle mě je škoda nevyužít jakékoliv příležitosti na pokec s těmito chovateli i když s jejich názory nesouhlasíte (a i ty moje jsou vyhraněné :-))

David
Přesně tak záleží mi na tom aby byl chovatel opravdu chovatel a ne někdo kdo chce jen vydělat.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod Ruda » 05 srp 2009, 19:48

Většinu ryb mám od Zidka a naprostá spokojenost. A dá se říci, že bez úhynu. Gibberosu jsem pak bral od www.tanganika.cz a také vše ok.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod wladys » 05 srp 2009, 23:18

Radim má ryby v naprostém pořádku,o ryby pečuje jak o vlastní :lol: :o Já u něj bral skoro celé osazenstvo do mé větší Tanganyiky a ryby byly a jsou naprosto v pořádku.Není čeho se bát.....Pan Dařbuján mě zklamal svou neochotou...prý se mu nevyplatí prodávat ryby v malém množství... :roll:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků