Saulosi Samice vs samci

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Saulosi Samice vs samci

Příspěvekod Kruan » 09 zář 2009, 08:42

mam otazecku...mam uz nekolik let Saulosky ,ale v posledni dobe jsem koukal do akva a zjistil jsem ze mam skoro same samce..tak jsem vcera udelal drobatko vyhlazovaci vymenu vody...pri vymene vody jsem pochytal vsechny ryby a mel jsem tam cca 20 samcu a asi jen 6 samic... uz delsi dobu se mi ryby vubec nemnozi a zajimave je,ze ani Piskorkam se nedari....ted jsem teda pridal pisek a uz to vypada ze Piskorky zacinaji "pracovat" ale i tak musim kazdy tyden odkalovat...takze jsem vcera eliminoval cca 16 samcu a zbylo mi v akva pouze 8 rybek.. 2 dospeli samci a 6 zrejme samic...jsou mensi,tak to nejde poradne poznat...

cim to muze byt?
pripadne nemel by nekdo z HK nebo Pardubic nejake samice co by mohl postradat?

nebo mi poradte nejaky zajimavy,barevny druh,co by se mi tam k Sauloskam hodil...
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 09 zář 2009, 09:19

RiCHie...dva samci není dobrá volba..měl bys ještě aspoň 1-2 samce přidat.A taky si myslím,že poměr ryb není určitě důvod,že se ryby nemnoží.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Kruan » 09 zář 2009, 09:38

ja myslim ze z tech mensich rybek je minimalne jeste jeden samec takze jich tam pak bude zrejme vic....zkusim casteji menit vodu (diky tomu ze mam dva filtry ,tak to nejak flakam) taky jsou uz dlouho nemeril hodnoty vody....a dlouho jsem nepridaval sul ani sodu...taky se musim stavit u Radima a koupit nejake krmivo..mam uz jen susene....kvalitni od SERA ale na susenym asi moc prosperovat nebudou....uz jsem nemel pres rok zadne mlade
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 09 zář 2009, 10:25

Podle mě bude problém s vodou.Nízké ph a vysoké hodnoty dusičnanů.Kup testy a uvidíš na čem seš. :o Ještě mě napadlo,jak jsou chovné ryby staré?
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Kruan » 09 zář 2009, 10:33

no samci jsou uz veterani :) samice jsou hodne mlade 4-5 cm... uvidime tedka kdyz jsem to tak nejak zredukoval....

k te vode...meril jsem to drive...menim ted vodu tak maximalne 1x mesicne,tak asi zacnu zase kazdy tyden nebo alepson 1x za 14 dni...menim vetsinou pulku...

a jeste mam otazecku...mam stale jednodruhove akva ale premyslim ze bych to zmenil...moc se mi libi Sciaenochromis fryeri Maleri Island...kupil bych 5+1 nebudou se rvat ?
nebo treba Aulonocara jacobfreibergi Eureca ?
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků