300 litru + 2+6 Saulosi...co k nim ?

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 28 lis 2009, 00:04

Ahoj, ve 250 l akvariu muzes mit pri dobre filtraci klidne 30 bezne velkych mbun. Podle mne by bylo nejlepsi reseni dokoupit ryby tak, aby jich bylo 10-12 ks od jednoho druhu. Asi bysme k tem Saulosi a Yellow pridali treba Iodotropheus sprengerae nebo Melanochromis exasperatus (blede modre ryby) nebo Pseudotropheus socolofi. Pohlavi moc neres. Nevim ale, jak dlouho mate ty ryby doma a jestli si samci uz moc nenarokuji teren. Chtelo by to pred vpustenim novych ryb uplne zprehazet interier (aspon docasne).
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 28 lis 2009, 19:41

Malawko,pokud tam máš v tom akva jen ty ryby v těch počtech co píšeš,tak určitě přidat.V takovém malém počtu se časem vymlátí a zbude pár nejsilnějších ryb. :roll:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod malawka » 11 pro 2009, 22:59

Asi jsem to měla napsat už na začátku, mám celkem 21 cichlid a 4 čističe – nakonec jsem dokoupila jenom 3 ryby – počítala jsem 1cm ryby na 1l a tak nějak mi to vychází. Pseudotroph. saulosi coral Red 4+3 (dokoupila jsem 2 samice), Labidochromis sp. Yellow 2+3 (dokoupila jsem 1 samici), Pseudotr. zebra Red/blue 1+4, Melanochromis maingano 2+2. Zatím mám pocit, že to v akva funguje. Ta sauloska co nosila – asi byla ještě mladá (cca 5cm), protože vypustila nezralé vajíčka a donosila jenom jednu rybku, ale protože jsem ji měla v porodničce v akva, ty starší ji kously do krku přes prťavou dírku :cry: a všechna starost byla tatam. Teď nosí yellowka, tak uvidíme, jestli budou potomci :D
Uživatelský avatar
malawka
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 18 lis 2009, 16:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 12 pro 2009, 14:30

Ta porodnicka je plastikova nebo ze sitoviny??
Sitovinove porodnicky nejsou totiz vubec vhodne k africkym tlamovcum, protoze ryby dokazou ty malicke prcky pres tu sitku udobat k smrti. :(
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod malawka » 14 pro 2009, 10:08

O tom jsem tady četla, takže jsem koupila plastovou - plovoucí. Nepomohlo – přes malinkou dírku, které tam jsou po celých 2 stranách, si tu rybku jeden samec přisál ke kraji a kousek z ní urval. Oni si takhle dokážou z porodničky vyzobávat i granule žrádla – když zkouším, jestli už samice žere. Teď se chystám ušít ze záclony vložku, kterou zabráním, aby se malá rybka k okraji dostala. Už mi v porodničce plaval obal z vajíčka, tak čekám, kdy to bude :D
Uživatelský avatar
malawka
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 18 lis 2009, 16:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kruan » 10 úno 2010, 12:36

tak ozivuji tema... Alunocaram Dragon blood se dari (i kdyz jeden ze smacu je dost potrhanej) a sa Sauloskama to vypada tak ze mam jednoho samce nekolik smaic,ale uz mam dva cca 2 cm jedince kteri se uz neboji a jezdi mezi ostatnimi....
akva je ale stale dost prazdne a tak se rozhoduji co dale... budto doukoupim jeste jednu skupinku jinehoi druhu a nebo dokoupim jeste nekolik jedincu Dragon blood...
moc se mi libi

1. Aulonocara kandeensis
3. Aulonocara sp. "Eureka"
6. Lethrinops sp. Red Cap /Itungi/
7. Protomelas fenestratus Pompo
8. Protomelas teaniolatus - Boadzulu

nejvic asi

12. Sciaenochromis ahli Iceberg
13. Sciaenochromis fryeri Maleri Island

rad bych to moje akva ozivil...je to stale takove mdle a prazdne...
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Předchozí

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků