Malawi 100l

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 15 říj 2009, 17:25

Já psal o šnekáčích a ne o frontosách. :lol:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod oupi » 15 říj 2009, 17:28

Já to pochopil. Chtěl jsem tím říct, že z Tanganyiky se mi líbí trofíci (duboisáci a bemby) a frontosy, resp. gibberosy. :lol: Nic jiného mě neláká.
oupi
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2009, 10:53

re

Příspěvekod jonathane » 15 říj 2009, 19:25

oupi píše:V ložnici je 3000x1200x800.


no a proc chces cpat Malawi do 100 l :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod oupi » 15 říj 2009, 19:38

V knihovně bude zabudováno akvárko 800x350x350. Při pročítání zdejšího fóra někdo psal, že měl skupinu demasonek ve 120l a fungovalo to. Při prohlížení nádrží jsem našel několik malých nádrží, kde bylo taktéž Malawi a ohlasy kladné. Z výše uvedených důvodů jsem vznesl dotaz, zda je takové soužití trvale možné. Pro mě není otázkou kam nacpat Malawi, ale co dát do takhle velkého, resp. malého akvária.
oupi
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2009, 10:53

re

Příspěvekod jonathane » 16 říj 2009, 07:58

oupi píše:V knihovně bude zabudováno akvárko 800x350x350. Při pročítání zdejšího fóra někdo psal, že měl skupinu demasonek ve 120l a fungovalo to. Při prohlížení nádrží jsem našel několik malých nádrží, kde bylo taktéž Malawi a ohlasy kladné. Z výše uvedených důvodů jsem vznesl dotaz, zda je takové soužití trvale možné. Pro mě není otázkou kam nacpat Malawi, ale co dát do takhle velkého, resp. malého akvária.


pokud Ti mohu doporucit..ani to nezkozusej do tak maleho AQ davat Demasoni.......ty vesmes kladne ohlasy jsou....ale ryby Ti budou zit a podle nekoho prospivat i v kyblu...Demasoni jsou celkem rvaci a musis jich mit vice....takze radsi tam dej opravdu nejake snekouni z Tanganyiky
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Lgaspo » 16 říj 2009, 11:57

Neda mi nereagovat, aj ked som si povedal, ze na vlakna podobneho typu ako je toto uz reagovat nebudem.

Ja jednoducho neviem pochopit, preco sa tu stale dokola riesi to iste.
Preco zacinajuci malawisti radsej daju na zopar "rad a odporucani" od ludi, co trapia malawky v malom akva, a uspesne ignoruju nazory a hlavne skusenosti dlhorocnych chovatelov malawiek :?:

To, ze to "krasne funguje" aj v malom akva, je v drvivej vacsine pripadov len docasna zalezitost, pokial ryby nedospeju a nezacnu sa suboje o priestor.
V malom akva subdominantne jedince nemaju moc sanci na utek a tak su pod stalym tlakom dominantnych jedincov.
Nemaju sa kde skryt a tak dobite a dotrhane sa tlacia do hornych kutov akvaria a su take vystresovane, ze sa boja ist aj nazrat.
Ako to skoci si uz viete domysliet.

Na co je toto dobre ?
Aby bolo viac frustrovanych akvaristov ?
Aby bolo viac mrtvych malawiek ?
Aby sa pokazila povest malawiek, ako bitkarov a surovych zabijakov ?

Prosim vas, dajme malawkam to co potrebuju a nie to co by sme chceli my.
Malawky potrebuju priestor a preto ja som nazoru, ze chovat ich v akvariach pod 300 l je hlupost :!:

A argument, ze sa malawkam aj v malom akva dari je porovnatelny s argumentom, ze aj sliepky znasaju vajicka v malych klietkach.
Ste presvedceni o tom, ze sa im dari ?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod yossarian » 16 říj 2009, 12:08

Vyborne lgaspo :o asi se nebude nikdo tady divit ze s tim co jsi napsal 100% souhlasim
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod oupi » 16 říj 2009, 12:42

to Lgaspo: Taky mi to nedá, abych nereagoval. Nemyslel jsem si, že lidé jako memeo, canart nebo wladys trápí malawky. Protože i jejich ohlasy jsou u těch nádrží. A jak má potom člověk poznat komu dát za pravdu. Ostatně i Ty jsi uznal, že na odchovu demasonek v malém akváriu může něco být
www.akvamalawi.com
Nerozumím potom tomu, proč tu píšeš podobné věci. Jako člověk, který se Malawi nikdy nevěnoval jsem z toho zmatený a posléze rozčarovaný, že člověk, který něco akceptuje, ze mě na základě této věci udělá vola.
A že, zkušení chovatelé něco doporučují? Mám T. Duboisi. Zkušení chovatelé Ti řeknou, že na 300l akvárium bys měl mít cca 20 ryb. A jiný zkušený chovatel Ti řekne, že do 300l máš dát 25-30 ryb, protože se tím sníží vnitrodruhová agresivita. Když jsem zakládal svojí nádrž, chtěl jsem mít hejno 100 ryb, což +- odpovídá 2l na 1 cm rybího těla. Někdo tvrdil, že je to moc, někdo, že můžu ještě klidně 20-50 ryb přidat. Všechno zkušení chovatelé. Nakonec jsem si stál za svým a mám +- těch 100 ryb. Mají dostatek volného prostoru a zároveň nepozoruji nijak zvýšenou agresivitu ryb.
Co tím, chci říct? Rád si nechám poradit, přestože je občas těžké vybrat si ten "správný" názor. Ale nejsem rád, když ze mě někdo dělá blbce.
oupi
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2009, 10:53

re

Příspěvekod jonathane » 16 říj 2009, 13:23

oupi píše:to Lgaspo: Taky mi to nedá, abych nereagoval. Nemyslel jsem si, že lidé jako memeo, canart nebo wladys trápí malawky. Protože i jejich ohlasy jsou u těch nádrží. A jak má potom člověk poznat komu dát za pravdu. Ostatně i Ty jsi uznal, že na odchovu demasonek v malém akváriu může něco být
www.akvamalawi.com
Nerozumím potom tomu, proč tu píšeš podobné věci. Jako člověk, který se Malawi nikdy nevěnoval jsem z toho zmatený a posléze rozčarovaný, že člověk, který něco akceptuje, ze mě na základě této věci udělá vola.
A že, zkušení chovatelé něco doporučují? Mám T. Duboisi. Zkušení chovatelé Ti řeknou, že na 300l akvárium bys měl mít cca 20 ryb. A jiný zkušený chovatel Ti řekne, že do 300l máš dát 25-30 ryb, protože se tím sníží vnitrodruhová agresivita. Když jsem zakládal svojí nádrž, chtěl jsem mít hejno 100 ryb, což +- odpovídá 2l na 1 cm rybího těla. Někdo tvrdil, že je to moc, někdo, že můžu ještě klidně 20-50 ryb přidat. Všechno zkušení chovatelé. Nakonec jsem si stál za svým a mám +- těch 100 ryb. Mají dostatek volného prostoru a zároveň nepozoruji nijak zvýšenou agresivitu ryb.
Co tím, chci říct? Rád si nechám poradit, přestože je občas těžké vybrat si ten "správný" názor. Ale nejsem rád, když ze mě někdo dělá blbce.


sorry nechci Te nejak urazit, ale bla bla bla....woe nadrz mas jak kravu na Trophs, takze to uz o necem svedci a tady ze sebe delas chudinku, jako ze by si chtel zrovna Demasonaky nacpat do svyho 100litrovyho kyblu....a chces si nechat o necem radit...vykasli se na rady do ty stovky si dej rajcata a Malawkam porid neco vetsiho a mas po starostech. Myslim, si a nebudu sam, ze ze Trophs jsou daleko horsi, co se tyce narocnosti chovu nez Malawky. Takze rajcata do 100vky a Malawky nejmin do 300 l. :D :D :D
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod oupi » 16 říj 2009, 14:06

Asi se pořád nechápeme. Nechci nikam demasonky cpát. Budu mít 1 volné aq o objemu cca 100l a protože jsem tu našel pár takhle malých akvárek s Malawi, tak jsem se zeptal. Hned ve druhém příspěvku jsem napsal, že to dělat nebudu. Chvíli mi nabízeli Tanganyiku, ale jak jsem doufám vysvětlil, z té bych si vybral buď bemby nebo frontosy/gibberosy.
Tys mi pak napsal, když mám v ložnici takové aq, proč chci cpát Malawi do lahve od okurek :D Předpokládal jsem, že jsem to dostatečně objasnil. Nechci nic nikam cpát, jen budu mít aq a zeptal jsem se, zda se do něj dají umístit demasonky. Už na začátku téhle diskuze jsem uznal, že to asi nebude tak jednoduché, přestože tu pár takových nádrží je i s kladnými ohlasy od dle mě zkušených/zkušenějších chovatelů, tak jsem od toho upustil a hledám jiné ryby než Malawi nebo Tanganyiku. A pak přijde Lgaspo a napíše, co napíše. To mě trochu zvedlo ze židle.

Ps. Nedělám ze sebe chudinku, nemám proč a doufám, že jsem to už dostatečně vysvětlil. :P
oupi
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2009, 10:53

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron