405l mbuna+haps

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 29 lis 2009, 13:57

Lupingáče bych do takovéto sestavy nedával.Jsou to hodně klidné ryby,podobně jako aulonocary a takováto společnost jim moc sedět nebude.K těn mbunám bych ještě přidal jeden druh....co třeba acei? a s hapek nechal jen ty frieri.V té pirani mají jen chybný název.Pochybuju že tam mají Sciaenochromis ahli.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod marttin » 29 lis 2009, 14:30

to je skoda, libilo se mi prave, ze maji jiny tvar atd... proto jsem se snazil najit i klidnejsi mbuny a resil i ten jidelnicek. A co cyrtocara moori, nebo placidochromis elektra? a ani ty nimbochromisy? trochu jsem se inspiroval i u tvoji sestavy, ale je pravda, ze mas vetsi akva...
marttin
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 1
Registrován: 06 lis 2009, 15:29

Příspěvekod wladys » 30 lis 2009, 01:31

Pokud se ti ti Lupingáči tak líbí tak si je pořiď a k nim nějaký druh jiných menších Utak,nebo nějaké Aulonocary.Všechny mbuny jsou hodně živé a to fakt Lupingáčům moc nesvědčí.
K Nimbochromisům...já vybral Polystigmy,jelikož by měli být ze všech nimbochromisů "nejklidnější".Záměrně píšu v uvozovkách,protože to jsou dravci a podle toho se i v akva chovají.Nemám je ještě plně dorostlé,ale mám tam 3 samce na 4 samice a celá skupina je zatím v poho.Samci se před sebou sem tam naparují,ale žádný tvrdý útok jsem zatím nepozoroval,ale plně vybarvený je jen jeden(dominantní) samec.1 subdominatní má jen namodralou hlavu a ten poslední je v barvě samic.
Ke zbylým rybám jsou taky v pohodě...prcky do velikosti 4cm někdy i o chlup větší považují za potravu.A je to velice trpělivý lovec.Dovede u skulinky číhat na prcka pěkně dlouho. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod marttin » 07 pro 2009, 16:14

Tak mam konecne osadku v plne sestave. Dneska prisly ryby z pirana pestirny. Vsechny ryby vypadaji ok, akorat jeden samecek p. saulosi coral red je nejspis v poslednim tazeni, doufam, ze se vzpamatuje. Lezi u dna lehce na boku a tezce dycha.
Ale co me prekvapuje je, ze vetsina ryb je temer neustale v houfu u jednoho pravyho predniho rohu akva a zmatene tam rejdi. Myslel jsem nejdriv, ze jsou jen zmateny z prevozu, ale uz takhle blbnou par hodin. Akorat krmeni je zamestnalo, ze litaly po cely nadrzi, ale pak se zase vratily do rohu. Kdyz je prekvapim a vejdu do pokoje, nebo ten bok na chvili zakreju, tak toho nechaji, ale za chvili se zase vrati. Mate nekdo podobnout zkusenost? Nejvic to delaji labidochromis yellow, vypada to, ze jsou asi nejtupejsi (ale zase jsou fakt pekny) :-) Leva cast akva je uplne prazdna. Pritom sutry jsou vsude stejny, pozadi taky... a pochybuju, ze by je tak strasne stvalo cerpadlo, co je vlevo. Doufam, ze nekdy pochopi, ze to akva proste dal nevede...
marttin
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 1
Registrován: 06 lis 2009, 15:29

re

Příspěvekod jonathane » 07 pro 2009, 16:17

dej jim čas..oni se rozplavou
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod wladys » 07 pro 2009, 22:16

Tak,tak.... :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod marttin » 07 pro 2009, 23:32

Mate pravdu, uz je to trochu lepsi, i kdyz roh akva je porad nejspis nejprestiznejsi lokalita. Bohuzel ten saulosi samecek to neprezil. A jako by to nebylo malo, nektery rybky se tu a tam otiraji o dno a kameny. Zadny tecky jsem na nich nezpozoroval, ale bojim se, jestli jsem si s tim polomrtvym saulosim nepritahl i nejakou nemoc. Pridal jsem vzduchovani, trochu zvysil teplotu na asi 28°C, NO2 by melo byt podle testu na nule, NO3 podle barvy odhaduju tak na 40 (mam zatim jen testy 5v1 + PH test). Jinak ryby cile plavou, zerou... Taky jsem pred vpustenim ryb upravoval vodu trochou soli (ani ne lzice na 50l, spis min) a jedlou sodou, ale taky ne moc.
marttin
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 1
Registrován: 06 lis 2009, 15:29

Příspěvekod yossarian » 07 pro 2009, 23:45

No3 je trochu moc, ale asi bych ted nejak vyrazne nemenil vodu kdyz uz si je tam dal. Skoda toho samecka :( snad ostatni budou v pohode :o to ze jsou v rohu je celkem normalni stav u novych ryb v nove nadrzi. :)
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod marttin » 07 pro 2009, 23:50

No ono se to podle tehle testu 5v1 blbe odhaduje, jsou tu jen dve barvy 25 a 50, zalezi jak mhourim oko :-) Porad mi neprisly objednany testy samostatne na NO2 a NO3. Ted mi spis nez ten roh zaclo lezet v hlave to otirani....
marttin
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 1
Registrován: 06 lis 2009, 15:29

Příspěvekod A+I » 08 pro 2009, 00:04

Nekdy se ryby otiraji z duvodu nevhodneho pH vody.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků