Tropheus duboisi & iné malawky

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Tropheus duboisi & iné malawky

Příspěvekod Rado » 29 pro 2009, 23:40

Zdravím vás! Vedel by mi niekto poradiť, či Tropheus duboisi môžem v akva (330 l) kombinovať s inymi cichlidami. Napr. Labidochromis caeruleus. A ak nie tak prečo, nikde sa o tom neviem dočitať. Rady mam iba že sa to nemá a nevim dôvod. Ak viete poraďte mi. Ďakujem, Rado!
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

Příspěvekod Ondra » 30 pro 2009, 02:00

Na tuhle otázku není jednoznačná otázka. Největší problém je nejspíš v tom, že Tropheusi jsou hejnové ryby a málokdo (bohužel) má dostatečně velké akva, do kterého by se vlezli oba druhy v dostatečném počtu. Někdo může mít námitky, ale počet 25 je podle mě základní počet, který bych si koupil (Tropheusů) a 7-15 kusů od malawek. Na tolik ryb už musí být nádrž o objemu alespoň 350 až 400 litrů.
Dalším důvodem je mírně odlišní potravní specializace, ikdyž v tomto případě bych řekl, že je to jedno. Někteří akvaristi nemají rádi mix jezer (já mezi ně taky patřím), ale poku se zachovají všechny podmínky chovu, tak nemusí být problém.
Já osobně bych nikdy k Tropheusům malawky nedal, Tropheusy chovám kvůli jejich "charakteru" , který malawky postrádají. Pokud ti jde jen o barvu, tak není co řešit...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod Moliro » 30 pro 2009, 07:54

Také nemám rád míchání ryb z různých jezer, ale to je asi tak jediný důvod, proč to nedělat. Pro běžného akvaristu, který má akvárium jen na parádu bych v tom neviděl žádný problém. T. duboisi není zase až tak hejnová ryba jako T. moorii a barevně může mbuny vhodně doplnit. Jen bych volil klidnější druhy (třeva zrovna yellowky jsou dobra volba) a udržoval bych kompromisní pH 8.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod stankous » 30 pro 2009, 13:33

Já osobně chovám duboisky s labeotropheus trewasae a problém v tom nevidím, mají i stejné potravní nároky. Hodně akvaristů propaguje biotop (jen ryby např. z jednoho jezera) a přitom májí v akva ancistrusy apod. Je to otázka vkusu.
Uživatelský avatar
stankous
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Obrázky: 22
Registrován: 07 led 2008, 16:15
Bydliště: Hlučín

Příspěvekod wladys » 30 pro 2009, 17:49

stankous píše:Já osobně chovám duboisky s labeotropheus trewasae a problém v tom nevidím, mají i stejné potravní nároky. Hodně akvaristů propaguje biotop (jen ryby např. z jednoho jezera) a přitom májí v akva ancistrusy apod. Je to otázka vkusu.


..něco jiného,je mít v akva hejno trevasáků s trofíkama a něco jiného je mít hejno trofíků a k tomu 1či 2 ancáky(kteří jsou stejnak někde zalezlí).Ale jinak je pravda,že co do potravních nároků a nároků na vodu v tom problém není.Ovšem podle mě vypadá nádrž čistě s trofany ,nebo čistě s mbunama mnohem lépe,než to kombinovat. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

aqua

Příspěvekod Matthes » 30 pro 2009, 18:36

souhlasím s wladysem já teď budu řešit nádrž o 540 litrech čistě s Tropheusy viděl jsem videa na youtube kde v těch nádržích májí až nesmyslné mixi :?
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Zdravím Vás!

Příspěvekod Rado » 31 pro 2009, 22:05

Ďakujem za vaše názory. Mne ide iba o farbu a tvar ryby. Tropici sa mi veľmi páčia, no v terajšom akva mám malawky (16 ks -Melanochromis Auratus, Labydochromis c. yellow + Mbama, Pseudotropheus socolofi)a nerád by som sa ich zbavil. Ak by som tam pridal 3-4 ks duboisi nebude to teda likvidácia na úkor väčšieho a silnejšieho?Táto osádka sa sporaduje bez problémov.
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

Příspěvekod A+I » 01 led 2010, 01:03

Rado, precti si o Tropheusech driv nez se budes na neco ptat. Tou otazkou jsi mne jen ujistil, ze o nich nevis vubec nic, a to ani to nejzakladnejsi. Tropheusi ziji v hierarchii a chovaji se v hejnu o aspon 25, radeji vsak vice, kusech. Pokud pridas 4 ks do Tveho Malawi, tak je strasne lituju uz ted. :( :(
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod vlkopes » 01 led 2010, 02:18

A+I píše:Rado, precti si o Tropheusech driv nez se budes na neco ptat. Tou otazkou jsi mne jen ujistil, ze o nich nevis vubec nic, a to ani to nejzakladnejsi. Tropheusi ziji v hierarchii a chovaji se v hejnu o aspon 25, radeji vsak vice, kusech. Pokud pridas 4 ks do Tveho Malawi, tak je strasne lituju uz ted. :( :(


Tenhle příspěvek je přesně důvod proč bych se zde už na nic neptal. Vždyť se jen zeptal na radu.
vlkopes
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 05 zář 2009, 23:07
Bydliště: Jablunkov

Příspěvekod Ondra » 01 led 2010, 02:28

Zeptal, to je fakt. Lidi vy snad nemáte žádnou zodpovědnost, někdy se fakt divím, co za lidi pěstují ryby. Radši své pocity nebudu víc ventilovat......ale nechápu, jak někdo může vychovávat dítě,když aji k těm rybám přistupuje takhle....Všem, kterých se to dotklo se ale omlouvám....ale je to tak...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Další

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron