120x40x50 kolik a jake ryby?

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 09 led 2010, 15:19

S rybama počkej až do té doby,dokud nebudeš mít dusitany(NO2) na nule.Písek doplň hned.Není na co čekat.I v písku se ti utvoří nitrifikační bakterie.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Picasak » 09 led 2010, 18:21

...co tam dat Neolamprologus leleupi,Cyprichromis leptosoma Utinta fluorescent a Altolamprologus compressiceps "Gold head"...?V nejakem rozumnem pomeru...
Picasak
přispívatel
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2008, 10:04

Příspěvekod Mauve » 09 led 2010, 21:06

Piskořky by měly být v akváriu jako doplněk - měly by v noci odklidit to málo, co neodputuje do filtru.
A do filtru by toho mělo odputovat co nejvíc.

Mám v sedmistovce cca osmdesát tanganických ryb a nemám ani setinu piskořek, jak ty.
To se nechlubím, jen si myslím, že to tvé akvárium nemohlo být provozováno ve správném režimu.
Jestli si neumíš připustit, že v tom zkrámovaném malawi nenastala chyba u tebe - nechci strašit -
ale může tě čekat další zklamání z toho, že se třeba zas nebude dařit..............

Radost z kvant piskořek tu celkem dobře zakořenila........jsem opačného názoru, než někteří
akvaristé, kteří se z toho radují...ty kvanta živých živočichů totiž produkují také "odpad".....a když jich je taková síla........ :roll:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Picasak » 09 led 2010, 21:12

Mauve píše:Piskořky by měly být v akváriu jako doplněk - měly by v noci odklidit to málo, co neodputuje do filtru.
A do filtru by toho mělo odputovat co nejvíc.

Mám v sedmistovce cca osmdesát tanganických ryb a nemám ani setinu piskořek, jak ty.
To se nechlubím, jen si myslím, že to tvé akvárium nemohlo být provozováno ve správném režimu.
Jestli si neumíš připustit, že v tom zkrámovaném malawi nenastala chyba u tebe - nechci strašit -
ale může tě čekat další zklamání z toho, že se třeba zas nebude dařit..............

Radost z kvant piskořek tu celkem dobře zakořenila........jsem opačného názoru, než někteří
akvaristé, kteří se z toho radují...ty kvanta živých živočichů totiž produkují také "odpad".....a když jich je taková síla........ :roll:


samozrejme neoponuju...rad si necham poradit...
Picasak
přispívatel
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2008, 10:04

Příspěvekod yossarian » 09 led 2010, 21:22

Ty piskorky jsou zajimave tema, ktere by chtelo prodiskutovat. Nekde se to tu uz resilo. Ja jich mam take dost, sice je pres den nevidim, ale v noci kdyz mrknu do nadrze tak jsou vsude. Zajimala by mne hranice kdy jich je malo a kdy uz moc. Ja si myslim ze rozhodne neprekrmuju a prece jich mam plne akva. Muze byt chyba jeste nekde jinde?
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Picasak » 09 led 2010, 21:25

yossarian píše:Ty piskorky jsou zajimave tema, ktere by chtelo prodiskutovat. Nekde se to tu uz resilo. Ja jich mam take dost, sice je pres den nevidim, ale v noci kdyz mrknu do nadrze tak jsou vsude. Zajimala by mne hranice kdy jich je malo a kdy uz moc. Ja si myslim ze rozhodne neprekrmuju a prece jich mam plne akva. Muze byt chyba jeste nekde jinde?



taky je nidky nevidim,ale fotky jsou delane kdyz jsem rozsvitil,a je tam vymennena komplet voda NO2 a NO3 jsou na maxime,proto vylezli...Taky nevim kdy je toho moc,kdy ne...Uvidime jak se vyvrbi debata...
Picasak
přispívatel
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2008, 10:04

Příspěvekod Picasak » 09 led 2010, 21:34

wladys píše:Ty piskořky jsou nahoře nejpíš díky vysoké hladině NO2 potažmo NO3.Časem si to sedne a přesunou se do písku.Písku bych ještě trochu přidal.Máš tam volné plochy na dně bez písku a to moc pěkně nevypadá.
Do akva bych dal Tanganiku.Ta fádní rozhodně nebude a nebude tolik problémů s agresivitou.Pokud vybereš ty správné ryby.Na dno bych dal nějakou kolonii šnekáčů. Do skal nějaké julidky či něco z rodu neolamprologus.V tom případě bych ještě pár větších kamenů přidal(hlavně do zadních rohů nádrže).K případné redukci potěru calvusky,nebo compressáky.


Tak mam vybrano... :Neolamprologus leleupi,Altolamprologus sompressiceps Gold Head, a Julidochromis Transcriptus...Ted jen bych potreboval pomoct doladit pocty ryb,aby toho nebylo moc,malo,nebo pripadne nejakou jinou skladbu akva...
Picasak
přispívatel
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2008, 10:04

Příspěvekod Mauve » 09 led 2010, 21:39

yossarian píše:Ty piskorky jsou zajimave tema, ktere by chtelo prodiskutovat. Nekde se to tu uz resilo. Ja jich mam take dost, sice je pres den nevidim, ale v noci kdyz mrknu do nadrze tak jsou vsude. Zajimala by mne hranice kdy jich je malo a kdy uz moc. Ja si myslim ze rozhodne neprekrmuju a prece jich mam plne akva. Muze byt chyba jeste nekde jinde?


Piskořky jsou odpadní četa, která po sobě nechává další odpad.
Když je akvárium nacpané piskořkami, tak to biologicky zřejmě nebude plus.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Elongatus » 09 led 2010, 21:50

Mauve píše:
yossarian píše:Ty piskorky jsou zajimave tema, ktere by chtelo prodiskutovat. Nekde se to tu uz resilo. Ja jich mam take dost, sice je pres den nevidim, ale v noci kdyz mrknu do nadrze tak jsou vsude. Zajimala by mne hranice kdy jich je malo a kdy uz moc. Ja si myslim ze rozhodne neprekrmuju a prece jich mam plne akva. Muze byt chyba jeste nekde jinde?


Piskořky jsou odpadní četa, která po sobě nechává další odpad.
Když je akvárium nacpané piskořkami, tak to biologicky zřejmě nebude plus.


Naprostý souhlas. V tom akva je jich opravdu hodně - minimálně polovinu bych jich dal pryč.
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

Příspěvekod yossarian » 09 led 2010, 22:37

Me by prave zajimala ta pricina proc se jich urodilo tak moc. Kdyz polovinu odlovim tak zachvilku jich bude puvodni pocet. Ja mam externi 80l filtr plus vnitrni mechanickou filtraci a neprekrmuju, menim 2/3 poctive kazdy tyden. Je pravda ze mam celkem zarybneno, ale ne vic nez maj jini. Pokud je premnozeni piskorek chyba, tak by mne velice zajimalo kde jsem ji udelal ja. Diky za reakce :o ted nevim jestli nemam tohle tema presunout do prislusneho vlakna.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron