Hybrid vs "čistý" tlamovec

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: re

Příspěvekod Pecan » 25 úno 2010, 12:17

jonathane píše:pane jo, na to že máš krabici diplomů ve skříni (tady teda několik příspěvků-slovy dvacetpět), to teda o něčem svědí....se za ně stydíš, že je máš ve skříni?

...ty seš od rána pěkně nabroušenej...nejdřív ty polonahý holky , teď tady :wink:
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod bedna » 25 úno 2010, 12:55

Zbytečný kecy v kleci, pomalu začínám chápat, co chtěl Radim asi před 2 měsíci říci svým příspěvkem... :roll:
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

re

Příspěvekod jonathane » 25 úno 2010, 14:03

bedna, bedna...no comment...jak papoušek..blá blá blááááá
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod bedna » 25 úno 2010, 14:47

:lol: :P
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod Moliro » 25 úno 2010, 16:21

T:no krmil jsem nítěnkama, taky jsem krmil pangasema, mrkní, salátem, těstovinama, pampeliškama atd... to je tak hrozné kacířství?

M: Krmit nitěnkama podle mě ano


T:Co se týče definice druhu: vámi kopírovaná definice je tuším ta Linneova, nová definice, tak která frčí v současnosti je postavena na podobnosti DNA. Ono ostatně věřit tak seriozním zdrojům jako je wiki je dost šílenství, protože to tam může editovat kdokoli.

M: Těch definic je opravdu spousta. Někteří evoluční biologové dokonce zpochybňují termín "druh" jako takový a za nejmenší taxonomickou jednotku považují spíše rod. Pokud opravdu jste z oboru, tak víte, že speciálně u ryb je určení druhu podle DNA dost neřešitelný problém a pokud jde o taxonomii afrických cichlid tak to uz je totalni chaos.


T:Co se týče toho genetického driftu --- použil jsem to naprosto správně, místo slůvko alela si dosaď slůvko třeba barva, protože barva je typickým polygenem. Polygen znamená, že znak alely je měřitelný. Barva, je tipicky driftový znak. Tlamovec může být tmavě modrý, světle modrý, nebo fialový a cokoli mezi tím a přesto se nejedná o křížence. Stejně tak berušky mají různý počet teček, ale to z nich nedělá rozdílné barvy.

M: Nic ve zlém, ale jestli si nepletete pojem "genetický drift" z evoluční biologie z kapitoly speciace a "polygenní dědičnost" z obecné genetiky a genetiky populací. Polygenní dedičnost znamená, že genů řídících určitý (v tomto případě kvantitativní) znak je hodně (proto polygeny) a tím pádem existuje v populaci vždy určité rozložení míry znaku (normála, Gaussova křivka). Vetšina populace je v průměru, směrem k extrémním hodnotám znaku počet jedinců klesá. Vámi uváděná barva v tomto případě opravdu není typický kvantitativní znak (řízený polygeny). Typickým znakem je spíš velikost, hmotnost, ... V případě barev záleží na kokrétním druhu, který zkoumáte. Některé barvy řízeny monogenně a variabilita je spíš dána prostředím (u ryb např. typ stravy)


T:Neva, nebudeme to řešit pokud nechcete. Jinak ten diplom co mám někde ve skříni obsahuje mimo jiné i nápisy jako biologie, genetika, ichtiologie atd.. snad teda nejsem v tématu až tak mimo.

M: Klidně to řešit můžeme. Můj diplom obsahuje podobná slůvka jako ten váš ;)

BTW: omlouvám se všem známým, že jsem se nechal tak unést :)
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod jerry1 » 25 úno 2010, 16:54

Ja stale nechapu, proč jsi to sem psal a co jsi tim sledoval ...... proste mi to hlava nebere :!:
Nicmene mi neprijde fajn nekde zadat o radu a pak kdyz s odpovedi nejsem zcela spokojen, tak kritizovat lidi co tim zijou a snazili se Ti pomoci (taky se na Tebe mohli vy...) a nakonec si zde jeste "honit triko" jako ze jsem nejaky expert.
Proc jsi tedy nekupoval ryby F1 od pana Darbujana, pak by jsi rady nepotreboval, mel by jsi krasne ryby, kde by jsi si byl 100% jist o co jde a urcite by jsi dostal i cenne rady cim je mas krmit.
Dale to nebudu rozebirat jen reknu, ze souhlasim s nazorem Mauve, Molira i Jonathana.
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod wladys » 25 úno 2010, 17:15

Mě hlavně příjde úplně nesmyslmé zakládat tohle to téma.Pokud s něčím nebudeš příště taroto souhlasit,vyjádři se raději hned u toho tématu.Pokud máš takové vědomosti.Ať ty diplomy aspoň nějak využiješ. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Pecan » 25 úno 2010, 17:40

Já jsem si naopak rád zavzpomínal a trochu zopakoval některé termíny , které tu padly...je to už let, co jsem dělal zkoušku z molekulární biologie.... :oops: :wink:
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Předchozí

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron