Hybrid vs "čistý" tlamovec

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod sarka.x » 24 úno 2010, 21:11

2Taroto: Neber to prosím zle, ale 3. února si ještě krmil tlamovce nítěnkama http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... ght=#49650
tady 30. ledna http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... ght=#49414 žádáš zdejší akvaristy o radu, protože nevíš co Ti plave v aq a dnes vložíš příspěvek, kterému laik akvarista (třeba já) nerozumí. Jako kdyby to nebylo "z tvého pera".
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Moliro » 24 úno 2010, 21:14

Ja tomu rozumím a jsou to ptákoviny :)
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod sarka.x » 24 úno 2010, 21:30

Moliro píše:Ja tomu rozumím a jsou to ptákoviny :)


No já právě nevím co je to ten "polygenový drift" 8) (jinak mi je všechno úplně jasný :lol: )
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Olda » 24 úno 2010, 21:41

Já to vím:
Driftu se využívá např. k brzdění vlaků.
Může to být také přetáčivý smyk, či sněhový nános a v Africe je to brod přes řeku - na ten sázím já !

Bohužel polygen mi nic neříká, snad jen Tatra polygon. To je testovací okruh v Kopřivnici.

Dohromady bych to videl tedy nejspíš na radu, že kdo neubrzdí vlakovou soupravu před Kopřivnicí, dojede smykem až do Zamundi.
:idea:
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod Moliro » 24 úno 2010, 21:50

Naposledy upravil Moliro dne 24 úno 2010, 21:52, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Moliro » 24 úno 2010, 21:51

Mrkni se na "geneticky drift", to je presnejsi
http://www.wikiskripta.eu/index.php/Gen ... 3%BD_drift

Bohuzel se zda, ze i tento termin byl v prispevku Tarota pouzit spise omylem :)
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 24 úno 2010, 22:50

Olda píše:Dohromady bych to videl tedy nejspíš na radu, že kdo neubrzdí vlakovou soupravu před Kopřivnicí, dojede smykem až do Zamundi. :idea:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Oldo, Tva logicka uvaha nema chybu! :D

Ja potvrzuju "vyjimku" o neplodnosti krizencu: Asi pred 2 lety se nam v Malawi akvariu zkrizili Melanochromis exasperatus a Labidochromis yellow (jsem ocity svedek). Prezili 3 jejich mladi, kteri meli tvar Melanochromis, ale barva ani zluta ani modra. Po dospeni se normalne mnozili - paradoxne casteji nez ostatni ryby a jejich prcci byli nejsikovnejsi ve schovavani, takze jich zacalo pribyvat. Pred rokem sli vsichni krizenci z akva ven.
Podle nas myslet si, ze se krizenci nemuzou dal rozmnozovat, je naivni, protoze vime o vice pripadech.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Taroto » 25 úno 2010, 11:32

no krmil jsem nítěnkama, taky jsem krmil pangasema, mrkní, salátem, těstovinama, pampeliškama atd... to je tak hrozné kacířství?

Ten příspěvek jsem skutečně vložil jako reakci na předchozí téma kam jsem vložil fotky zaručeně čistých druhů a polovina odpovědí zněla "kříženec"

Co se týče definice druhu: vámi kopírovaná definice je tuším ta Linneova, nová definice, tak která frčí v současnosti je postavena na podobnosti DNA. Ono ostatně věřit tak seriozním zdrojům jako je wiki je dost šílenství, protože to tam může editovat kdokoli.

Co se týče toho genetického driftu --- použil jsem to naprosto správně, místo slůvko alela si dosaď slůvko třeba barva, protože barva je typickým polygenem. Polygen znamená, že znak alely je měřitelný. Barva, je tipicky driftový znak. Tlamovec může být tmavě modrý, světle modrý, nebo fialový a cokoli mezi tím a přesto se nejedná o křížence. Stejně tak berušky mají různý počet teček, ale to z nich nedělá rozdílné barvy.

Neva, nebudeme to řešit pokud nechcete. Jinak ten diplom co mám někde ve skříni obsahuje mimo jiné i nápisy jako biologie, genetika, ichtiologie atd.. snad teda nejsem v tématu až tak mimo.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

re

Příspěvekod jonathane » 25 úno 2010, 11:50

pane jo, na to že máš krabici diplomů ve skříni (tady teda několik příspěvků-slovy dvacetpět), to teda o něčem svědí....se za ně stydíš, že je máš ve skříni?
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Pecan » 25 úno 2010, 12:16

já mám diplomy vystavené na stěně doma na wc :lol: :lol: :lol:
to jen tak pro pobavení....
Jo a stěma sluníčkama , já myslel, že ty čínský agresivní potvory se poznají podle toho , že mají víc než sedm teček? sem teda jako mimo?
A dávám ti za pravdu s tou wikipedií....občas jsou tam hodně velké kraviny, ale to neznamená , že vždycky....
A to žes rozhrábnul téma poněkud drasticky , to mají všichni pravdu...Mám pocit, že minimálně polovina lidí, co ti odpovídala, africkou akvaristikou "žije", tak se nediv , že když je sprdneš, že se ozvou... :?
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků