Starostlivost o mladata

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Martin Novák » 23 zář 2005, 12:08

Bob píše:Vsetko dopadlo dobre, ale nemoze ta "nahanacka" po akva nejako negativne ovplyvnit ryby?

Myslím, že ano. Ryby jsou určitě ve stresu, když je naháníme po celém akváriu. Mohou se i zranit při panickém úprku mezi skály, apod. Nejhorší je, že odchyt není minutová záležitost a ryby (a tady chci podotknout, že ve stresu jsou všechny ryby v nádrži, nebo? se to netýká pouze té chytané) jsou ve stresu i třeba několik desítek minut. Bohužel ale někdy nejde jinak...

Bob píše:Samicu som chytil do sietky a v miske som jej jemne otvoril tlamku a mlade obobral. Drzal som ju v ruke a po navrate do akva mala miesta, kde som ju drzal flekate, zbavene kozneho slizu. Na druhy den to sice zmizlo, ale nemoze to tiez nejako uskodit rybe?

Kožní sliz je jejich ochranná bariera proti nemocem, parazitům, aj. Když se (i třeba lokálně) této bariéry zbaví, defakto je těmto škůdcům brána otevřená a můžou je potkat nějaké zdravotní potíže. Sekreci kožního slizu podporuje Chlorid sodný (NaCl - sůl). Proto se používá i jako prevence chorob.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Bob » 23 zář 2005, 12:44

Martin Novák píše:Sekreci kožního slizu podporuje Chlorid sodný (NaCl - sůl). Proto se používá i jako prevence chorob.

ano, sol som tam ihned pridal, ale iba jodidovanu. Nejodidovanu sa mi zohnat nedari.
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Martin Novák » 23 zář 2005, 13:16

Bob píše:ano, sol som tam ihned pridal, ale iba jodidovanu. Nejodidovanu sa mi zohnat nedari.

Mně také ne. Prostě dnes je vážně spíše náhody koupit sůl bez jodu.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod ax » 23 zář 2005, 17:00

Kdyz si pujdes koupit sul pro dobytek (t.j. ne pro lidi), tak v te jod neni. Pravda, neni legrace sehnat mensi baleni, 50 kg zadna mira.. Ale jde to.
Ja sem sul nepouzivam, i kdyz jsem to uz parkrat zvazoval, nicmene hlavni brzdou je, ze neumim plne odhadnout vliv na kytky (tedy, spis pocitam s negativnm vlivem). Vliv Na2C03 byl nepozorovatelny a tak nevm, zda to testnout nebo ne.
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Předchozí

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků