Plachost ryb

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Plachost ryb

Příspěvekod PetrK » 26 bře 2010, 20:54

Chtěl bych vás požádat o radu. Od kamaráda jsem dostal 9ks labidochromis yellow ve velikosti cca 1,5 - 5cm pro které v současné době "zajíždím" novou nádrž 420l. Z důvodu již zmiňovaného záběhu nového akva jsem dočasně (na dobu cca 2 týdnů) yellouwi umístil do své stávající "zaběhlé" nádrže 120l, kde jsem cca 1,5 roku měl skupinu 10ks ps. saulosi (jsou již prodány). Problém vidím v současném chováni lab. yellow. Pokud se v akva nesvítí, rybky se mají čile k světu a plavou po celé nádrži, ale jakmile se rozsvící světlo rybky se ihned vrhají a schovávají do úkrytů mezi kameny, takže akva vypadá jak bez ryb. Jakmile zhasnu, tak rybky okamžitě opouštějí své úkryty a ihned opět plavou po celé nádrži. Když jsem měl v tomto akva skupinu ps. saulosi, tak čile plavali po celé nádrži jak když bylo rozsvícené světlo, tak když světlo nesvítilo. Jakmile jen někdo prošel okolo nádrže ihned se vrhaly k hladině. Pravda je, že yellowi kamarád docela dlouho proháněl ve své nádrži, než se mu je podařilo odlovit., ale mám je v této nádrži již pátý den a jejich plachost při rozsvíceném světle je stále stejná. Co jsem koukal, tak žářivky viditelně neblikají. Nevíte čím může být způsobeno toto chování :? ??? Děkuji za jakýkoliv postřeh či zkušenost. PETR.
PetrK
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2010, 20:32

Příspěvekod Byk1984 » 26 bře 2010, 21:24

To bude urcite len zmenov prostredia.Este si enzvykli.Moje Tropheusy boli plache 3 tyzdne a teraz sa skryvaju,len ak otvaram nadrz pri krmeni.
Byk1984
uživatel webu
 
Příspěvky: 91
Obrázky: 2
Registrován: 21 pro 2009, 13:25

Příspěvekod chipimbi » 26 bře 2010, 21:34

Oni si zvyknou,jsou jen vystresované ze změny prostředí.Dej jim čas
Uživatelský avatar
chipimbi
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Registrován: 06 bře 2010, 00:03
Bydliště: Most

Příspěvekod Taroto » 27 bře 2010, 22:49

no já měl podobný problém. Ryby to nepřešlo ani po měsíci. Vyřešil jsem to tak, že jsem jich tam dal tolik, že když se chtěj schovat, že se všichni nevejdou do úkrytů. Pak jsem taky přerovnal kameny tak, aby tam nebyl ani jeden mrtvej úhel a je to. Ryby se nemaj kam schovat.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod chipimbi » 27 bře 2010, 23:18

To je také možnost a hlavně alespoň u mne důvod stresu.V jednom akva mám pouhé 4 větší kameny a ryby jsou v pohodě,v druhém plno menších kamenů a nějaké ukryty a ryby jsou ne vyloženě vystresované ale o něco neklidnější hlavně při výměně vody.
Uživatelský avatar
chipimbi
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Registrován: 06 bře 2010, 00:03
Bydliště: Most

Příspěvekod melanochromis1975 » 27 bře 2010, 23:19

Taroto píše:no já měl podobný problém. Ryby to nepřešlo ani po měsíci. Vyřešil jsem to tak, že jsem jich tam dal tolik, že když se chtěj schovat, že se všichni nevejdou do úkrytů. Pak jsem taky přerovnal kameny tak, aby tam nebyl ani jeden mrtvej úhel a je to. Ryby se nemaj kam schovat.


No jak koukam tys to vyresil mazane, ale vsechno ma svuj duvod proc to tak je, ale moznosti je mnoho. Ovsem tve reseni mne jeste nenapadlo, ale take dobry.-))
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod chipimbi » 27 bře 2010, 23:30

ono tok opravdu funguje :)
Uživatelský avatar
chipimbi
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Registrován: 06 bře 2010, 00:03
Bydliště: Most

Příspěvekod melanochromis1975 » 28 bře 2010, 00:04

Mozne to je, ze to tak funguje, ale kdyz se zamyslim, ze mne nekdo pronasleduje a nemam se kde schovat, tak jsem v .....
Me se tedy ryby neschovavaji a to mam kamenu v akva az az. Otazka zni proc se lekaji ? Jsou stresovany a to, ze se nemaji kde ukryt je jeste myslim horsi pro ne.
Mne se to stavalo, kdyz jsem mel velke akva a v nem malo ryb.
Je to asi takto mysleno, ze kdyz prijde "dravec" do akva mam vetsi sanci prezit, kdyz nas tu bude vic, protoze je vetsi sance, ze nechytne mne, ale nekoho jineho.
Ja vim je to chycene hodne za vlasy, ale po mnoha sledovani a pruzkumu mi to tak prislo.
Vemte si v mori sardinky, jak se drzi v houfu a stejne nejdou od sebe, i kdyz obrovska cast zustava koristi predatora(u).
Zdravim
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Michal1987 » 28 bře 2010, 21:32

Mal som podobný problém pri stredoamerických cichlidách od kamaráta, prešlo ich to až po 3 mesiacoch. Nádrž som mal rovnako veľkú, lenže prázdnu a 1/5 rýb oproti jeho osádke.
Michal1987
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 19 srp 2009, 20:05

Příspěvekod Martininos » 28 bře 2010, 21:36

U mne se situace zlepsila po navyseni poctu ryb.
Martininos
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 7
Registrován: 14 říj 2008, 00:07

Další

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron