P. demasoni

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

re

Příspěvekod jonathane » 04 dub 2010, 14:04

ty woe no sláva...........já měním vodu pravidelně...... :o ......
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Moliro » 04 dub 2010, 20:50

Taroto píše:no a co kdybych neměl čas celej rok??? to už bych nemohl vykrmovat ani ty prasata. Pravdou je, že nemám v kalendáři poznámky 5.4.2010 11:00 vypustit AQ, 12:30 napustit AQ, to má asi jen Jonathan.

Pravdu o granulích zjistím jednoduchým způsobem. Přikoupil jsem 10x P.d., budu krmit florou a granugreenem a uvidim jestli nějaká chcípne.


Nějak mi uniklo, jak zjistíš pravdu o granulích, když budeš krmit současně granulema a vločkama. Ale složení krmení je v pořádku.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Taroto » 04 dub 2010, 22:05

no já ty granule nenamáčim, takže pokud je to blbě, úhyn bude pokračovat.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod Taroto » 06 dub 2010, 20:59

Já už nevim
chov demasonek mi fakt nepřeje. změnil jsem krmení a stejně je mi to prd platný. Jednu demasonku co nosila mladé jsem odlovil a dal do elementky. Vše bylo OK až do okamžiku výtěru zeber. Zebry ani moc nepotřebuju, tak jsem hned po vytření samici vyklepal, ale nedalo mi to a chtěl jsem zkusit zda se vykulí plůdek i bez péče matky jen tak na písku. Jikry jsem tedy (oproti původnímu záměru je zkrmit) naházel k demasonce do elementky. Ta si jich nějakou dobu nevšímala, ale po čase je začala taky sbírat a nosit v tlamě.
Jenže jikry začaly po nějaké době obrůstat plísní a vytvořila se z nich v tlamce demasonky kompaktní koule, kterou už nebylo možné vyplivnout. Demasonka exla. Přijdu z práce, demasonka mrtvá a mladé jsem nikde neviděl. Nelením, beru mikronůžky určené na pitvu žížal, skalpel a řežu.
Nejdříve na mě vypadla koule, která již krom mrtvých jiker obsahovala i několik kousků potěru demasonky. Z počtu dvanácti kusů jich přežilo 5!!! a jsem zvědav kolik jich přežije ještě týden.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod V.Malawi » 06 dub 2010, 23:30

Taroto píše:Já už nevim
chov demasonek mi fakt nepřeje. změnil jsem krmení a stejně je mi to prd platný. Jednu demasonku co nosila mladé jsem odlovil a dal do elementky. Vše bylo OK až do okamžiku výtěru zeber. Zebry ani moc nepotřebuju, tak jsem hned po vytření samici vyklepal, ale nedalo mi to a chtěl jsem zkusit zda se vykulí plůdek i bez péče matky jen tak na písku. Jikry jsem tedy (oproti původnímu záměru je zkrmit) naházel k demasonce do elementky. Ta si jich nějakou dobu nevšímala, ale po čase je začala taky sbírat a nosit v tlamě.
Jenže jikry začaly po nějaké době obrůstat plísní a vytvořila se z nich v tlamce demasonky kompaktní koule, kterou už nebylo možné vyplivnout. Demasonka exla. Přijdu z práce, demasonka mrtvá a mladé jsem nikde neviděl. Nelením, beru mikronůžky určené na pitvu žížal, skalpel a řežu.
Nejdříve na mě vypadla koule, která již krom mrtvých jiker obsahovala i několik kousků potěru demasonky. Z počtu dvanácti kusů jich přežilo 5!!! a jsem zvědav kolik jich přežije ještě týden.
,,,chov Demasonek mi fakt nepřeje,,,moc se tomu nedivím,co věta v dalším textu,to perla.Totálně nepochopím proč klepeš ryby když je Ti jedno jak to dopadne,Je normální že to ta chudina Demasonka vzala na sebe(u tlamek je poměrně běžné že se najde náhradní chůva,ale to Ty jistě víš,,,)V podstatě sis ji popravil sám.Můžeš měnit krmení a já nevím co ještě-první musíš změnit přístup a časem to možná pochopíš,,,
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod Taroto » 07 dub 2010, 05:32

no to jsem právě nevěděl, všude jsem se dočetl, že takovou rybu nemám rušit, protože když jednou jikry vyplivne už je zpravidla nevezme. Jsem zkrátka nechtěl, aby trpěla hlady zatímco se bude starat o jikry.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod Pecan » 07 dub 2010, 21:36

bohousek píše:LOL
:?: :?: :?:
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod bohousek » 09 dub 2010, 10:10

Pecan píše:
bohousek píše:LOL
:?: :?: :?:


koukal sem jakou má taroto smůlu :o né že bych mu to přál ale vím jaký to je...nebyl to výsměch pecane :o
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Mauve » 09 dub 2010, 10:24

Taroto - koukám, s tebou se tvoje rybky vážně nenudí .......
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Taroto » 09 dub 2010, 15:36

no to teda ne. Dostávají lekce z Darwinovského přirozeného výběru. Akorát ve zkráceném čase a jmenuje se to tarotovský výběr. Jen nejsilnější přežijou. Z původní skupiny demasonek to přežil jeden jediný samec --- je to ale fakt nádherně vybarvený kluk s dlouhýma ploutvema. Uvidim co se bude dít s těma co jsem dokoupil. Každopádně už jsem překopal stravu dle vašich připomínek.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků