P. demasoni

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Moliro » 30 bře 2010, 22:04

Podle mne jsou z Tvé sestavy demasonky nejcitlivější a ty granule jim asi taky moc nesvědčí. Vločky by byly vhodnější, ale to je jen můj názor, nechci zde vyvolávat staré debaty ;)
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Taroto » 30 bře 2010, 22:08

Šárko,
tak proč to žerou, maj na výběr, ať si vyberou co je pro ně lepší. To asi nebudu chytat a do každýho pinzetou cpát co by mu sedlo.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod Taroto » 30 bře 2010, 22:11

fajn, od zejtra dávám i vločky. Na vločkách je nejhorší, že ucpávaj krmítka :o( Budu muset instruovat ženu na krmení když jsem na služebkách.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod Moliro » 30 bře 2010, 22:12

Jsem na tebe zvědav Šárko, co odpovíš, když si tu byla právě pasována na "rybího psychologa" :D
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod sarka.x » 30 bře 2010, 22:23

Moliro píše:Jsem na tebe zvědav Šárko, co odpovíš, když si tu byla právě pasována na "rybího psychologa" :D


Nenapíšu nic. Mě to už trochu připadá jako provokace :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Taroto » 30 bře 2010, 22:30

no ne já chci poradit teda. Mám v akvárku planktonožravky i spirulinožrouty. Tak začnu krmit i florou a zvednu dávku granugreenu, ale bude to mít účinek? nesežere ta demasonka prostě to první na co přijde bez ohledu na to zda je to pro něj nebo ne? Já mám zájem na tom, abych měl zdravé ryby a ty z toho uděláš provokaci.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod supina » 30 bře 2010, 23:08

Pokud je v nádrži taková směs ryb, jak píšeš, tak bys asi měl co se týče potravy vycházet od těch nejvíc citlivých druhů. Pokud vím, tak třeba granugrean je určený pro masožravé cichlidy. Pokud ho tam nasypeš, tak zaručeně bude chutnat i rybám, které potřebují striktně rostlinou složku potravy. S tím nic nenaděláš, to je jen na tvý zodpovědnosti. Pokud chceš nadále krmit tak, jako doposud, budeš asi muset přispůsobit osádku akva.
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Re: P. demasoni

Příspěvekod A+I » 31 bře 2010, 06:54

Taroto píše:PROBLÉM,
moje demasonky chcípou jak na běžícím páse. Příznaky, asimetricky nafouklé břicho, apatie, odstup od hejna. Všechno sedí na tzv. bloat - to je předpokládám střevní infekce způsobená přežíráním (jednoduše), ale proč to postihuje jen demasonky? Přitom jeden den tam plave s roztaženýma ploutvema jako největší BOOS a najednou EXne. Mám v akvárku 60 ryb a zrovna tyhle musejí chcípat. Přitom labidichromisové se vesele třou, jedna demasonka taky nosí potěr, ale má asi po páření odřenej bok a pravděpodobně pojde.

ŘEŠENÍ:

1: nechovat demasonky
2: ....... ???

nebyl u někoho z vás podobný problém

Taroto píše:Šárko,
tak proč to žerou, maj na výběr, ať si vyberou co je pro ně lepší. To asi nebudu chytat a do každýho pinzetou cpát co by mu sedlo.

Taroto píše:no ne já chci poradit teda. Mám v akvárku planktonožravky i spirulinožrouty. Tak začnu krmit i florou a zvednu dávku granugreenu, ale bude to mít účinek? nesežere ta demasonka prostě to první na co přijde bez ohledu na to zda je to pro něj nebo ne? Já mám zájem na tom, abych měl zdravé ryby a ty z toho uděláš provokaci.


Taroto - proc Ty, se svymi diplomy z biologie, genetiky, ichtyologie atd. ze sebe delas takovyho stupida .. a nebo opravdu jses?
Nechapu, jak muzes takhle zachazet s zivymi tvory. Jses trapnej!
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Taroto » 31 bře 2010, 10:03

To A+I, a citlivá slečna s nepřekonatelnou láskou k němým zvířátkům. Víš co bylo ještě do nedávna moje zaměstnání? živilo mě zabijení králíků, potkanů a Danií a ne všichni měli to štěstí na smrt v CO2. Je to hnus a hrůza, ale výsledkem této práce ji mimochodem i to, že nedostaneš brutální vyrážku po použití krému na ruce, pracího prášku a tvůj potomek se neudusí po pižití šmejdského laktinu.
Můj přístup je prostě trochu drsnější. Ect. jakékoli zvíře je dle zákona movitý majetek a zbytečné zabití ryby je stejně závadné jako zbytečné protržení igeliťáku. Igeliťák dám do tříděného odpadu a exlou demasonku hodim vrubozobcům. Energie zůstane zachována a došlo vlastně pouze k její transformaci :o)

Čili pokud se ptám na problém s demasonkama......... rozhodně po tobě nežádám aby jsi mi nalinkovávala všechny moje ztrávy tady na fórech, já si pamatuju co jsem kde psal, možná jsem blbej, ale ne senilní.

Moliro: dík, prubnu FLORU a VIPAN 1:1 spíš než granule, Aulonokary a fryeri se budou prostě muset spokojit s vločkama.
Jinak jedna demasona lehla a druhou jsem probral entizolem :o)
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod Pecan » 31 bře 2010, 10:31

...takže výzkumník? :shock: proto ty články ze scientist....
Jenom to všechny asi překvapilo, že po tom, co jsi napsal, že krmíš , se divíš , že ti chcípou býložravé ryby......
takhle žravé ryby ti půjdou po všem a nebudou si vybírat a asi ani nepoznají, jestli je to pro ně dobré nebo ne , protože v přírodě se zkrátka s vysokobílkovinnou stravou nesetkaly, prostě jenom žerou, co jim dáš, protože mají geneticky zakódovanou "žravost"....
Kouření taky spoustě lidí chutná a dnes už všichni víme , že to není zdravý...už jsem to tu někde psal... a přežírání u lidí....podívej se na Amíky... (promiň Álo , beru Tě jako Češku... :lol: )
To all:
Snažte se ti, co máte zkušenosti (já to nejsem....) , uklidnit a poradit mu...
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků