P. demasoni

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

P. demasoni

Příspěvekod Taroto » 29 bře 2010, 22:24

PROBLÉM,
moje demasonky chcípou jak na běžícím páse. Příznaky, asimetricky nafouklé břicho, apatie, odstup od hejna. Všechno sedí na tzv. bloat - to je předpokládám střevní infekce způsobená přežíráním (jednoduše), ale proč to postihuje jen demasonky? Přitom jeden den tam plave s roztaženýma ploutvema jako největší BOOS a najednou EXne. Mám v akvárku 60 ryb a zrovna tyhle musejí chcípat. Přitom labidichromisové se vesele třou, jedna demasonka taky nosí potěr, ale má asi po páření odřenej bok a pravděpodobně pojde.

ŘEŠENÍ:

1: nechovat demasonky
2: ....... ???

nebyl u někoho z vás podobný problém
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod Moliro » 30 bře 2010, 06:01

Chtelo by to blizsi specifikaci podmínek chovu: velikost a zarizeni akva, parametry vody, zpusob a typ krmeni, druhy a pocty chovanych ryb, atd.
"Bloat" byva zpusoben kombinaci ruznych nevhodnych podminek, kde hlavni roli hraje nevhodne krmeni a stres. Z Tveho strucneho popisu to na nej samozrejme vypada. To, ze se labidochromy trou, vzhledem k problemum demasonek moc neznamena.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod V.Malawi » 30 bře 2010, 08:02

Moliro píše:Chtelo by to blizsi specifikaci podmínek chovu: velikost a zarizeni akva, parametry vody, zpusob a typ krmeni, druhy a pocty chovanych ryb, atd.
"Bloat" byva zpusoben kombinaci ruznych nevhodnych podminek, kde hlavni roli hraje nevhodne krmeni a stres. Z Tveho strucneho popisu to na nej samozrejme vypada. To, ze se labidochromy trou, vzhledem k problemum demasonek moc neznamena.
jj,tam je otázka krmení důležitá,mj. Labidochromis "snese víc" než Demasoni,,,
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod Troph3us » 30 bře 2010, 08:19

Pred tydnem jsi psal, ze krmis sekanym pangasem a 250 gramu Sera Flory tydne, to bude ta pricina ::s29::
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Pecan » 30 bře 2010, 08:26

právě jsem chtěl Tarrotovi připomenout tu diskusi u jiného akva z minulého týdne...."krm si čím chceš..." "sekaný pangas" ... "250g sery týdně" ale už jsi to Tropheusi udělal za mne....
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Moliro » 30 bře 2010, 08:44

Aha, tak pokud krmis demasonky pangasem, nemusis se uz o podminkach chovu ani dale rozepisovat ...
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod V.Malawi » 30 bře 2010, 09:01

V tom případě doporučuji variantu č1,,, :x
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod sarka.x » 30 bře 2010, 10:28

Taroto nekrmí pangasem on ty ryby pangasem "plní". Pak jim tam každý týden "hodí" 1/4 kg Sera Flory a hrozně se diví že Demasoni s dlouhým trávícím traktem, kteří jsou navíc striktní býložravci to "NEROZPLAVOU". :? :? :? :?
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... 6&start=20

Poříď si dřevěné, nebo nafukovací rybky, nic nesnědí (takže finančně nenáročné) a parádu Ti také udělají.
Neuaraž se, ale tvé rybí "diety" jsou na pováženou.
Naposledy upravil sarka.x dne 30 bře 2010, 13:24, celkově upraveno 1
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

re

Příspěvekod jonathane » 30 bře 2010, 12:15

co bys chtěl taroto, krmil jsi to jak prasata, tak teď máš ten svůj velkovýkrm.......plně souhlasím s posldenm příspěvkem sarky.x
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Taroto » 30 bře 2010, 22:01

no překroutit to umíte dobře :o) pangase tam házim, to je pravda, nicméně jsem neviděl jedinou demasonku to žrát. To žerou jen Frajeři, Dragoni a párek kalabaráků. SERA FLORA? to dávám jiným rybám. 250g jo no, ale taky to dávám Diskusům, takže to nebude tak horký, odhad do Malawi je 150-200g. Do Malawi házim Granured a Granugreen (většinou :o). Demasonky mi tam žerou převážně ty granule, bez nějakýho výběru červený i zelený.
Jinak stres tam asi bude, poslední dobou jsem tam dost hrabal a 400W ocean blue světla taky neni málo. Ph 8, teplota 24-25, dávám jednu lžici mořské soli na 100l, velikost akva 450L, ryb ani nevim, ale narváno tam je pěkně.
Spíš mě zajímá váš názor na náchylnost jednotlivých druhů. Pokud je demasonka citlivější než elongatusové, zebry, afry a aulonocary.... nedá se nic dělat, nechám je pochcípat a nebudu je chovat. Pokud to dělá žrádlo, nebo něco jiného, můžu se pokusit omezit.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Další

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron