P. demasoni

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod lubnek » 07 zář 2010, 15:55

demasonky, hlavne samci v dospelosti jsou jedny z nejhezcich ryb z Malawi. Jeste kdyz je velke hejno. Muj kamarad ma moje odchovy v akvariu 200x50x40 cm d x s x v , je to nejakych 400 lt. Ale na celkem nizkou vysku je to akvarium paradni pro tyto ryby. Ma jich tam 60. jen demasonky, nic vic. A akvarium je peckove :)

Jinak ze demasonka chcipe a chcipe neni tak uplne pravda :) Taky jsem s tim mel kdysi problemy, uz ne. Staci je pochopit :)
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Taroto » 07 zář 2010, 16:14

njn, jenže ono moc možností neni pokud chceš barevné samce i samice. to si můžeš pořídit tak max. zebry, saulosky a demasoni, možná socolofi. bohužel demasoni jsou citlivější. Kamarád má 800l AQ, v něm výše zmíněné druhy 20+20+30 a nějaký ancíky. Zebry v pohodě, saulosy v pohodě a demasonky každý měsíc dokupuje tak 5-10 ks. přitom voda OK, krmení jen spirulina a vegetal SAK. Pravděpodobně to bdue ale tím SAKem,je trochu tučnější. I když já SAK používám pro moje ryby cca dva měsíce a jsem spokojenější než se serou.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod lubnek » 07 zář 2010, 20:23

No, to nesouhlasim :) barevnych je mbun je mnohem, mnohem vic :)
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Troph3us » 07 zář 2010, 20:56

Ja jsem dospel k podobnym zaverum jako Lubnek, krmeni jen Sera Flora + Spirulina, velikost akva od 250 litru, malo schovek a pocet nad 15 ks. Defakto toto dodrzuji i Tropheusu. Demasonky jsou navic strasne plodne ryby, od mala krasne zbarvene, dobre se prodavaji, rekl bych nej Malawka z Mbun. Pokud me nekdy jeste oslovi Malawi, tak bych udelal jednodruhovku o 60 kusech. Chci ale upozornit, ze lze tezko koupit nejakou slusnou generaci, vetsina je Xta populace s deformaci pruhu (souvisi ze zakazem). Jeste posledni tip, rozliseni pohlavi je po dle chovani a tmavejsi barvy take mozne podle jikernych skvrn, kdy samec ma naznak druhe jikerne skvrny.
Přílohy
112.jpg
112.jpg (32.04 KiB) Zobrazeno 1751 krát
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod lubnek » 07 zář 2010, 21:51

Nastesti ja mam pulku hejna odchytovou,starsi a druhou od vyborneho chovatele. F1 ci kolik. Takze u mne deformace neni ... A jsou to vazne nej mbuny :) zalezi na uhlu pohledu
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 08 zář 2010, 05:06

No ja nevim, Lubnek, nechci Ti brat iluze, ale Demasoni se uz nejakej ten rok nesmi z jezera vubec lovit, jejich pocet v prirode totiz kriticky poklesl. :(
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod sarka.x » 08 zář 2010, 08:44

V jezeře se už vůbec neloví. K mání jsou jen jezerní odchovy a levný zrovna nejsou. Od kud je "Lubneku" máš?
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Taroto » 08 zář 2010, 10:17

no když jsem byl na Malawi situace vypadala asi následovně.

jedna možnost je získání odchovů. Ryby jsou chovány v něčem co připomíná otevřenou kanalizaci, anebo ČOVku. Oproti našim odchovům nepoznáte rozdíl, protože je to taky Fx.

Druhý způsob byl odchyt dospělých v jezeře, vyklepat, popřípadě nechat vytřít ve venkovních nádržích a zase pustit.
Normálního odchyceného dospělce přímo z jezera tedy nedostanete. V nabídce dovozců jsou právě odchovy a odchyty, ale i odchytový potěr je z dorůstacích nádrží, popřípadě plovoucích klecí.

Pro oživení chovů by to chtělo udělat jednou ročně chovatelskou burzu a prostě si povyměňovat samce. Je to běžnou praxi v Japonsku jak u ryb, ale zejména u hmyzu (brouků) kteří degenerují již ve třetí generaci, ale tímto způsobem se to dá oddálit.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod lubnek » 08 zář 2010, 11:00

Iluze mi jiste neberes :) Jsou to 3 roky stare ryby. Pochazeji opravdu z afriky. Co je faktem, ze byly v bazenech. Takze opravdu je to mozna F1,ale vetsi generace ne. Kazdopadne oproti nasim odchovum rozdil vidim. Puhy maji vsichni jedinci nadherne. Zadne deformovane. Ale pokud jste na pochybach, nemam vam to za zle a budte :) Dal jsem to jako priklad, ne jako chloubu
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod lubnek » 08 zář 2010, 11:01

btw : jak pise sarka, levni nebyli :)
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků